Skocz do zawartości

Komputer dla programisty


jacob_03

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że mój aktualny komputer ma spore problemy z obsługą jakiegokolwiek linuxa(To jest typowo "gamingowy komputer" za ok. 2400zł). Potrzebuję komputer do programowania (głównie Java) i mam pytanie: czy ten zestaw będzie dobry pod fedorę? https://www.morele.net/komputer-morele-pro-studio-p1000-r7-2700x-x470-p1000-32gb-ram-512gb-m-2-pcie-2tb-hdd-5951102/

 

Chyba, że znacie jakieś jakieś lepsze rozwiązanie. Z chęcią zobaczę wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2019 o 16:13, jacob_03 napisał:

(To jest typowo "gamingowy komputer" za ok. 2400zł). Potrzebuję komputer do programowania (głównie Java) i mam pytanie: czy ten zestaw będzie dobry pod fedorę?

To jest właśnie kluczowe w tym równaniu. Unikam sprzętu "dla graczy". Bywa za bardzo nietypowy, żeby dobrze działał pod Linuksem.

Do Javy potrzebujesz:

  • mnóstwo ramu,
  • szybkiego procka,
  • dysk co SSD na system i duży dysk na partycję home.

Niby się zgadza, *ale*. Wybrany przez Ciebie zestaw ma układ graficzny Quadro P1000. Jeżeli to będzie stacja robocza programisty, to nie pakuj się ani w Nvidię, ani w ATI. Zintegrowany Intel na Linuksie działał, działa i będzie działać - taki przemysłowy standard. Spokojnie wystarczy do Jutuba i filmów w wysokiej rozdzielczości. Upewnij się też, że będziesz mógł korzystać z dwóch monitorów, czyli, że układ grafiki ma co najmniej lbo 2x HDMI, albo 2x display port. Wydaje się fanaberia, ale podziękujesz mi później. :)  Nvidię 1080, albo podobnie mocnego AMDka zawsze zdążysz sobie kupić, ale grafika Intela to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SeeM napisał:

To jest właśnie kluczowe w tym równaniu. Unikam sprzętu "dla graczy". Bywa za bardzo nietypowy, żeby dobrze działał pod Linuksem.

Do Javy potrzebujesz:

  • mnóstwo ramu,
  • szybkiego procka,
  • dysk co SSD na system i duży dysk na partycję home.

Niby się zgadza, *ale*. Wybrany przez Ciebie zestaw ma układ graficzny Quadro P1000. Jeżeli to będzie stacja robocza programisty, to nie pakuj się ani w Nvidię, ani w ATI. Zintegrowany Intel na Linuksie działał, działa i będzie działać - taki przemysłowy standard. Spokojnie wystarczy do Jutuba i filmów w wysokiej rozdzielczości. Upewnij się też, że będziesz mógł korzystać z dwóch monitorów, czyli, że układ grafiki ma co najmniej lbo 2x HDMI, albo 2x display port. Wydaje się fanaberia, ale podziękujesz mi później. :)  Nvidię 1080, albo podobnie mocnego AMDka zawsze zdążysz sobie kupić, ale grafika Intela to podstawa.

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak poszukać trochę innej konfiguracji. Teraz przynajmniej wiem, za czym się rozglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to śmieszne zabrzmi, ale ja planuję od teraz na serio zająć się Javą. Ogólnie to było wiele prób, ale zawsze coś się nie udawało. Teraz np. chciałem oszczędzić na komputerze i chciałem go mieć do wszystkiego, (dlatego wybrałem gamingowy) i już dwa problemy: raz komputer zdecydowanie za słaby(zdecydowanie procesor ma za mało rdzeni i jest mało pamięci ram), a 2 jestem zmuszony do korzystania z windowsa.a

Przez przypadek mi się zdublowało. Post do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2019 o 12:42, SeeM napisał:

A tak z ciekawości. Co będziesz robił w Javie? Jeżeli coś przy Androidzie, to mogę pomóc z instalacją tego całego bajzlu, bo nie jest to takie oczywiste.

Może to śmieszne zabrzmi, ale ja planuję od teraz na serio zająć się Javą. Ogólnie to było wiele prób, ale zawsze coś się nie udawało. Teraz np. chciałem oszczędzić na komputerze i chciałem go mieć do wszystkiego, (dlatego wybrałem gamingowy) i już dwa problemy: raz komputer zdecydowanie za słaby(zdecydowanie procesor ma za mało rdzeni i jest mało pamięci ram), a 2 jestem zmuszony do korzystania z windowsa. Oczywiście jak czegoś nie będę wiedzieć to się do Ciebie odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...