Skocz do zawartości

Red Hat Forum


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zdjęć ze Stadionu Narodowego.

Impreza duża, na poziomie. Jak dla mnie trochę mało technicznego mięska, pomimo fajnej i bardzo technicznej prezentacji o modułach do Ansibla, która nadrobiła niedosyt. Przyszło mnóstwo ludzi, rejestrację zamknięto już 2 tygodnie przez imprezą. Korytarze i sale były stylowo, czerwono podświetlone, obiad był rewelacyjny, piwo dobre, wino jeszcze lepsze :) , pokręciłem się po stoiskach i pogadałem sobie zwłaszcza z ludźmi od Zabbixa oraz stoiska promocyjnego ze starym automatem do gier przerobionym na emulator każdego możliwego 16-bitowego automatu. Nadal jestem całkiem niezły w Golden Axe.

Było bardzo dużo o automatyzacji, kubernetyzacji i ogólnie przechodzenia po linii metal -> wirtualizacja -> konteneryzacja. Przesłanie dla ludzi było również jasne: używajcie otwartego oprogramowania (bo prędzej, czy później, traficie do nas). RH ma w ofercie migrację z VMware do KVM i powoli się dowiaduję ile jest z tym zazwyczaj roboty. Analizują w jakim stopniu systemy klientów są przygotowane na wirtualizację i wrzucenie w kontenery. Mają też, że tak to ujmę, coś w rodzaju LDAP-a dla Ansibla, które przydziela różnym zespołom/pracownikom plejbuki, pozwala je uruchamiać i loguje wszystko. O Ansiblu było gadane od południa do wieczora. Prezentacje były bardzo krótkie, na około pół godziny i prelegenci notorycznie nie wyrabiali się z prezentacjami. Pokazywali głównie zawartość płatnych bonusów do otwartych rozwiązań. Jestem naprawdę pod wrażeniem, ile można z nich wycisnąć, kiedy trochę nad nimi popracować.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...