Skocz do zawartości

Jak Wywołać Polecenie Z Programu Z Prawami Roota?


WalDo

Rekomendowane odpowiedzi

Minusem jest to ze przy kazdym odswiezaniu musisz wpisywac haslo, ale to tez mozna rozwiazac programowo

Mnie właśnie o to chodzi, żeby za każdym razem wpisywać.

 

mozesz z dialogBoxu zrobic przekierowanie na konsole i wpisac to haslo

"su -c komenda" nie jest dla mnie tajemnicą. Natomiast nadal nie wiem jak przekierować to na konsolę? Czy masz na myśli akcję w rodzaju odpalenia aplikacji okienkowej i wpisywania hasła w konsoli tekstowej, która wyskoczy w wyniku konieczności wpisania hasła? Właśnie tego chcę uniknąć - chcę mieć wyłącznie okienko aplikacji + dialogBox z pytaniem o hasło

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[offtopic]

Ja już od dawna planuję zabrać się za programowanie. Mam poważny dylemat : Gtk/QT/Windows. Pisanie programu pod jedną platformę wcale mnie nie bawi a zależy mi na gotowym front-end'zie środowiskowym. Niestety każde z tych trzech ma zupełnie inny. Pisaniem core'a też nie chcę się zajmować. Pewnie trzeba mi poczekać na MONO 5.0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Pat: Ja też w takim razie "offtopic" ( w końcu to mój wątek :) )

Teoretycznie Trolltech ma swoje Qt też na windowsa - otrzymujesz niemal pełną przenoszlaność między windą i linuchem. Piszę "prawie" bo sądzę, że jakieś małe szlifowanie zawsze jest potrzebne przy przejściu między platformami.

 

Faktem jest, że jakoś mi nie wyszło z poprawną instalacją triala QtDesigner pod WinXP w robocie. Tzn. zainstalować to się zainstalował, ale wbrew zapewnieniom Trolltecha nie chce jakoś współpracować z kompilatorem Borlanda C++ 5.5 (darmowy :) ). Ale możliwe, że coś pochrzaniłem w konfiguracji kompilatora albo nie ustawiłem ścieżek tak jak trzeba. Robiłem to w końcu tylko w przerwach w pracy, więc nie miałem czasu za dużo :rolleyes:

Można też ściągnąć trial do Visual C++ 6.0 albo .NET

 

Z Gtk to jeszcze w ogóle nie próbowałem...

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo nie mozna przekierowac zadnego inputu do su :( moj blad...jedyne co mi przychodzi do glowy (oprocz PAM) to skolowac jakis program emulujacy wcisniecie klawiszy klawiatury, przekierowac jego wynik go na konsole /dev/pts/xxx gdzie uruchomoiony jest Twoj program i powinno jakos chodzic. Jak chcesz miec czysto to przy uruchamianiu programu przekieruj wyniki do >>/dev/null . Nie wiem na ile mozliwe jest zrobienie tego co napisalem powyzej ale mam nadzieje ze Ci sie uda:)

 

Do offtopicu

 

Platformo-niezalezna jest Java. http://java.sun.com , zapraszam, tutoriale sa naprawde przystepne.

 

Pozdro,

buman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny dylemat : Gtk/QT/Windows

 

Jeśli chcesz pisać aplikacje wieloplatformowe to raczej GTK. QT dla win* jest komercyjne, czyli aby rozprowadzać swoje aplikacje musiz wykupić llicencję. Więcej informacji masz tu: http://www.trolltech.com/products/licensing.html.

GTK dla win jest na GPL więc nie ma problemu. ZTCP można używać go w DevCpp razem z Glade.

Jest jeszcze jedna wieloplatformowa biblioteka graficzna wxWidgets, chyba też integruje się z DevCpp (ale nie jestem pewny). Jak chcesz się przyjrzeć bliżej to tutaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu sciagnalbym zrodelka Synaptic Package Manager i poszukal odpowiedniego kodu. W takich projektach kody sa dobrze uporzadkowane, to nie powinno ci to zajac wiecej niz 10 minut, a rezultat moze byc zbawienny, wlasnie po to te programy sa OpenSource :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...