Skocz do zawartości

Samba I Drukowanie - Ktoś Pomoże


irkowy

Rekomendowane odpowiedzi

No jak w temacie, generalinie samba skonfigurowana i działa ale nie moge udostępnić drukarki - HP 1220c atramętowa, FC3, lokalnie na cups działa ok a przez sambę nic nie chce i już nie wiem co robie źle.

 

Logi:

Dec 22 13:48:13 blue smbd[4426]: [2004/12/22 13:48:13, 0] printing/print_cups.c:cups_job_submit(790)

Dec 22 13:48:13 blue smbd[4426]: Unable to print file to hp1220c - client-error-document-format-not-supported

 

i nie wiem czy porblem leży w cupsie czy w sambie, cups to standartowa konfiguracja z FC3. Jak będzie potrzeba moge wkleic konfiga samby ale to nie wiele da bo cały czas w nim grzebie i się zmienia :). A jest lpd pod FC?

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AtramENtowa :lammer:

 

A jak dasz czysty wydruk tekstowy, bez formatowania itp to wydrukuje?

Może po stronie klienta jest wybierany wydruk, którego stery HP po stronie linuksa nie obsługują?

 

Rozumiem, że drukarka jest przyczepiona do kompa z Fedorą a problem jest przy drukowaniu z innego peceta z windowsem, tak?

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, problem jest po stronie klienta.

tego nie napisałem wcześniej ale po stronie klienta to mam tak: na win 98 to nic nie mówi tylko puszcza gdzieś i na windowsie nic nie widać a w2k to mam komunikat: odmowa dostpu, połączenie nie jest możliwe.

Procesor wydruku to przetestowałem wsztstkie - po strnie widnowsa,

Na ogół to próbuje z notatnika więc bez formatowania.

Drukarka jest na komputerze z FC3 - (_acha_ → aha) ORT narzędzia graficzne nie wchodzą w grę bo nawet nie instalowałęm iksów.

 

 

ok to inaczej, udało się kouś uruchomoć drukarkę atramętową na FC3 i udostępnić to w sieci, Jak tak to może by mi napisał jak mu się to udało bo to trudna sprwa chyba (jeżeli chodzi o FC).

 

i taki jeszcze logo mi sie pojawia.

[2004/12/29 11:05:33, 0] printing/nt_printing.c:nt_print-ing_init(383) nt_printing_init: error checking published printers: WERR_ACCESS_DENIED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Czyli masz zainstalowana lokalna drukarke na FC3, chcesz ja udostepnic w sieci.

O ile faktycznie jest poprawnie zainstalowana to problem chyba mimo wszystko lezy w sambie.

Czy z pozimu windowsow widzisz i udzialy na FC i czy mozesz do nich wejsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...