Skocz do zawartości

Kilka Pytań O Sdi


luksky

Rekomendowane odpowiedzi

Towarzysze, Towarzyszki :)

 

Sprawa ma się tak: Od czasów MDK moje SDI konfigurowałem na zasadzie textowej edycji plików w etc/ppp (chap, pap, options, resolv.conf) lecz nie daje mi spokoju sprawa iż w trybie graficznym powinno tez pojść skonfigurować połączenie a niestety nie idzie. Sprawe poruszam dlatego iż jeżeli mam SDI skonfigurowane tak jak mam :) (hajniekena piłem już) to wywala mi FEdorka błąd podczas inicjalizacji systemu (ładowanie) i tak samo podczas odpalania firestartera wywala błąd że połaczenie PPP nie jest skonfigurowane, ale działa :) Powiem szczerze, że mnie zaczyna to powoli irytować. Komu sie udało prawidłowo skonfigurowac SDI w trybie graficznym i to działa? jak próbowałem to wywala sie podczas łączenia, dostaje komunikat żę czeka na odpowiedx z modemu i..................... faktycznie czeka minutę, godzinę, dzień, dobę :(

 

any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny czy tutaj juz nie ma dokladniego opisu, ale sam zaczynałem tak jak Ty to opisze Ci pokrótce, mam nadzieje że modem masz taki sam jak ja. SDI mam od T(ego)PSA więc jak masz tę sama usługe to będzie taki sam.

 

Musisz odpalic konsolę, przejść do trybu super usera i wyedytować pliki:

w katalogu ETC

edytujesz resolv.conf - ma wyglądac tak:

nameserver 194.204.152.34

nameserver 194.204.159.1

 

potem wchodzisz do etc/ppp i edytujesz:

plik options musi wyglądać tak:

115200

modem

defaultroute

noipdefault

lock

crtscts

noauth

user TWOJA_NAZWA_UZYTKOWNIKA

persist

maxfail 0

lcp-echo-interval 20

lcp-echo-failure 5

 

w pliku chap-secret i pap-secret wpisujesz cos takiego

NAZWA_UZYTKOWNIKA * HASLO TWOJE IP

 

potem jeszcze jak chcesz aby sie samo odpalało musisz dopisac w etc/rc.d/rc na końcu pliku linijkę

pppd /dev/ttyS0

 

w zasadzie to wszystko, pod warunkiem, że masz zainstalowany pakiet pppd, ale raczej powinienes mieć. Jak gdzieś dałem ciała to proszę mnie poprawić, po 3 hajniekenach mam prawo walić literówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...