Skocz do zawartości

Ip I No-ip.com


vip13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nawet nie wiedzialem gdzie wstawic ten temat wiec pisze na no name.

Gdzies na ircu dowiedzialem sie o ukrywaniu ip i o stronie no-ip.com.

Wiec zalozylem konto i zarejestrowalem sie. Stworzylem dns "trib4l.no-ip.org".

Niestety nie wiem co dalej zrobic na ircu nadal widac moje ip przy opcji whois, a na stronkach (np. statystykach widac "adres dns z ktorego wchodzisz" : nat003.promax.media.pl )

Nie wiem czy to co chcial bym zrobic jest wykonalne ale mam nadzieje ze tak.

 

P.S. Gdy wpisze na innym komputerze w putty trib4l.no-ip.org lacze sie z moim komputerem)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz stały, niezmienny adres ip, to no-ip może służyć jako domena (sam tak mam), ale jeżeli masz np. neo+, to ściągasz jeszcze z tej stronki taki dodatkowy programik, który co jakiś czas sprawdza twoje dane i jeżeli się zmienią, to je uaktualnia na serwerze no-ip.com. Czyli możesz sobie np. postawić serwer www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam neostrady+ ale nie mam tez stalego ip. zobacze moze mi sie uda. mam nadzieje ze jest wersja na (_linuxa_ → Linuksa) ORT.

 

============

no i niestety nie moge poradzic sobei z konfiguracja.

 

[root@trib4l noip-2.1.1]# make install
if [ ! -d /usr/local/bin ]; then mkdir -p /usr/local/bin;fi
if [ ! -d /usr/local/etc ]; then mkdir -p /usr/local/etc;fi
cp noip2 /usr/local/bin/noip2
/usr/local/bin/noip2 -C -Y -c /tmp/no-ip2.conf

Auto configuration for Linux client of no-ip.com.

Please enter the login/email string for no-ip.com  [email protected]
Please enter the password for user '[email protected]'  **************

Only one host [trib4l.no-ip.org] is registered to this account.
It will be used.
Please enter an update interval:[30]

 

co mam napisac w : Please enter an update interval:[30] "

 

pozdawiam michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stałego ip, to chodzi mi o zawnętrzny dokładniej. Bo jeżeli siedzisz na lanie, a założysz sobie taką domenke na adres ip z twojej sieci, to będziesz poźniej wywolywał serwer swojego providera.

 

A co do tego

Please enter an update interval:[30] 

to nie mam pojęcia, bo ja ten progsik testowałem tylko na windzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wykupionego zewnetrznego ip. jak np. wpisuje sie wiecej niz 1 raz do ksiegi gosci na czyims blogu to adres ip mam rozny w obu wpisach.

Mam zalozona domene na moj adres ip ktory mam po wywolaniu

ifconfig

i na zdalnym logowaniu dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wykupionego zewnetrznego ip. jak np. wpisuje sie wiecej niz 1 raz do ksiegi gosci na czyims blogu to adres ip mam rozny w obu wpisach.

Czyli to chyba musi zależeć od łącza na serwerze (?)

 

Mam zalozona domene na moj adres ip ktory mam po wywolaniu
ifconfig

i na zdalnym logowaniu dziala.

Na twój wewnętrzny adres? A te zdalne logowanie to jest nawiązywane z Twojej sieci? Bo jak nie masz zewn. ip to przecież raczej się nikt z Tobą nie połączy z internetu :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróóóóóóóóóóóóóóóć!

Po kolei. Jakie masz łącze - napisz po prostu, bo "nie mam neo..." to mało konretnie.

Zasadnicza kwesta- czy masz zewnętrzne IP (przydzielane dynamicznie też się liczy), tzn. czy jak ktoś z zewnątrz (np. z neo+) łaczy się z odp. IP to trafia do Ciebie? Z tego co pisałeś to zdaje się, że tak. Zatem możesz wykorzystać no-ip żeby mieć własną domenę. To na czym utknąłeś to tylko pytanie co ile ma być sprawdzany aktualny adres IP i ew. auaktualniany w dynamicznym DNS'ie. Liczba w nawiasach kwadratowych oznacza wartość domyślną. Jest to z resztą przyjęty zwyczaj - jak przy pytaniu są nawiasy kwadratowe, to ich zawartość jest domyślna i zostanie wykorzytsna jeśli naciśniesz po prostu <ENTER>. Jeśli nadpiszesz - np. zmienisz na 5, to program będzie co 5 min sprawdzał Twoje IP.

Aby sprawdzić czy Twoje IP widoczne w ifconfig jest tożsame z tym co jest na zewnątrz możesz w pasku adresu przeglądarki wpisać "twoje ip". Jeśli używasz tylko namiastki przeglądarki, to sprawdź piewrwszy wynik wyszukiwań w google.pl

Co do no-ip to po przejściu strasznych męk konfiguracyjnych (:P) musisz go jeszcze dorzucić do atumatycznego uruchamiania przy starcie systemu => /etc/rc5.d/S99noip. Odpowiedni skrypt jest dołączony do paczki, którą zainstalowałeś - przeczytaj README.

 

Na koniec - no-ip nie służy do maskownia IP, a jedynie do ustawiania domeny dla zmiennych IP, żeby pod jedną nazwą można Cię było osiagnąć, bez względu na to jakie masz IP. Kiedy łaczysz się z jakąś usługą (IRC, WWW) serwer otrzymuje Twoje IP i zamienia je ew. na domenę z nim związaną, ale nie na tą z no-ip. Kiedy ktoś szuka Twojego komputera przez no-ip, twedy adres domenowy no-ip jest zamieniany na Twoje właściwe IP. Nie myl tych pojeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stałego ip, to chodzi mi o zawnętrzny dokładniej. Bo jeżeli siedzisz na lanie, a założysz sobie taką domenke na adres ip z twojej sieci, to będziesz poźniej wywolywał serwer swojego providera.

uściślając, jeśli jesteś za NAT`em to nie skorzystasz z dobrodziejstw no-ip,no chyba , że dogadasz się z adminem o forwarding

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak.

Mam wykupione stale lacze w telewizji kablowej. Na stronie mojego dostawcy internetowego jest cos takiego

Przydzielenie zewnętrznego adresu IP (publicznego)
Czego nie mam wykupionego :P

 

Po wpisaniu "ifconfig" mam:

eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:A1:B0:08:A2:33
         inet addr:192.168.9.74  Bcast:255.255.255.255  Mask:255.255.0.0
         inet6 addr: fe80::2a1:b0ff:fe08:a233/64 Scope:Link
         UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
         RX packets:5714 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
         TX packets:371 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
         collisions:0 txqueuelen:1000
         RX bytes:555734 (542.7 Kb)  TX bytes:46151 (45.0 Kb)
         Interrupt:10 Base address:0x7800

lo        Link encap:Local Loopback
         inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
         inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
         UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
         RX packets:1911 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
         TX packets:1911 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
         collisions:0 txqueuelen:0
         RX bytes:1915756 (1.8 Mb)  TX bytes:1915756 (1.8 Mb)

 

A po wpisaniu twoje ip w przegladarce:

 

Twój adres IP to: 193.151.96.22

A jego nazwa symboliczna to: nat003.promax.media.pl

Korzystasz z przeglądarki: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

 

Przy " whois " w irssi :

vip13 [[email protected]]
08:01 -!-  ircname  : Michal
08:01 -!-  server   : poznan.irc.pl [UAM Poznan, Poland]
08:01 -!-  idle     : 0 days 0 hours 4 mins 54 secs [signon: Wed Dec 29
                     07:56:17 2004]
08:01 -!- End of WHOIS

 

Na no-ip.com mam domene trib4l.no-ip.org na adres ip z ifconfig (z tym adresem laczylem sie rowniez przez netmeeting na windzie.).

I gdy wpisze w konsoli ssh trib4l.no-ip.org (lub wpisze w putty) lacze sie z moim komputerem(uwiezcie wyprobowalem ;] )

 

Nie wiem co moge jeszcze napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jest jasna, chociaż raczej się nie ucieszysz :(

 

Siedzisz za NAT-em, czyli nie masz publicznego adresu IP.

W twoim ifconfig eth0 ma przydzielony IP za zakresu adresów niepublicznych klasy C, czyli adresy 192.168.0.0 - 192.168.255.255 z maską 255.255.0.0. Te adresy podobnie jak inne "wewnętrzne" klasy B (172.16.0.0 - 172.31.255.255) oraz klasy A (10.0.0.0 - 10.255.255.255) nie są widziane w publicznej sieci.

 

Twój dostawca internetu (ISP) dokonuje translacji Twojego adresu 192.168.9.74 na adres publiczny (ten który widzisz w "whois"), czyli 193.151.96.22

Prawdopodobnie musisz skontaktować się z ISP i zapytać co musisz zrobić żeby mieć adres publiczny w jego sieci - z tego co piszesz oferują na stronie taka możliwość.

Ja jestem podłączony do warszawskiej sieci ASTER i tam jest podobna sytuacja: możesz sobie wybrać czy chcesz mieć adres publiczny, czy wolisz siedzieć za NAT-em i mieć adres z klasy A.

 

O ile wiem inna sprawa jest np. w Neostradzie (poprawcie jeśli się mylę, bo to tylko wieści "gazetowe") gdzie dostajesz adres publiczny, ale ten adres co jakiś czas jest zmieniany, więc trudno na czymś takim postawić np.serwer WWW. Wtedy z pomocą przychodzi no-ip.com, które co jakiś czas (to te Twoje [30], o które pytałeś na początku tego wątku) sprawdza Twoje aktualne IP i dokonuje powiązania aktualnie przydzielonego IP ze stałą nazwą np.www.vip13.no-ip.com

 

No i chyba w tym miejscu poleciłbym lekturę dot. NAT, klas adresów, serwerów proxy itp. W języku polskim znajdziesz coś o tym pewnie na http://www.jtz.org.pl - szukaj informacji w tekstach o proxy, firewall'ach.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowalem program i uruchamia sie przy starcie systemu ale jest jescze jeden problem, a mianowicie chcialem zrobic by np. przy opcji whois w irssi (lub w kadu po wejsciu w Pokaz/Zmien informacje o kontakcie w adresie dns bylo trib4l.no-ip.org ) a przy whois zamiast [email protected] [email protected] . Czy to jest w ogole wykonalne?

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...