Skocz do zawartości

Fedora 3 Czy Mandrake 10.1?


suchyxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki dylemat co wybrać??Obecnie używam mandrake 10.1 a używałem auroxa 9.4,debiana i mandaryny 9.2 , 10.0 i teraz 10.1.Ogólnie bardzo mi się podoba mandrake ale..No właśnie troszkę się muli i za każdym uruchomieniem go pojawiają się problemy z ixami itp. odpala mi się raz na 10 prób a wszystko mam dobrze i nikt nie wie czemu tak jest.Jest to fajna nawet dystrybucja ale zastanawiam się nad fedorą 3.Słyszałem że jest lepsza chciaż sam już nie wiem.Poradźcie mi czy wybrać fedor 3 czy zostać na mandarynie 10.1.Czy w fedorze jest coś takiego jak update systemu za pomocą netu tak jak w mandarynce aktualizacja??Czy fedorę pobrać na 8 płytach czy 4 mi wystarczą??Jakie jest te kde 3.3??Bo zawsze lubiłem te środowisko ale wystpowały liczne błędy na nim np.jak klikałem 2 razy na plik żeby xmms odtworzył to włączał się xmms i nic i wieszał się a jak otwierałem z xmmsa za pomocą open i wybierałem plik to odpalał normalnie.W gnome tego nie było i w dodatku były inne błędy ale za dużo pisania.Więc jakie jest te kde3.3 czy lepiej używać go czy lepioej gnoma 2.8??Jak jest z jądrem 2.6.9?? Czy dalej są problemy ze sterami do nvidii czy już nie ma??W mandarynce 10.1 też był xorg:( i często ixy się nie chcą odpalić.Czy fedora 3 jest prosta czy znacznie trudniejsza od mandrake??Czy w fedorze jest wiele programów czy też jest to dziki system??Chodzi mi o to żeby mieć go dłużej a nie jak mandrake psół się bez powodu po 3ech dniach.Pls doradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Witam :)

Ogólnie bardzo mi się podoba mandrake ale..No właśnie troszkę się muli i za każdym uruchomieniem go pojawiają się problemy z ixami itp. (...)

Ja z Madrakiem to miałem jak z kobietą, droga przez męke z chwilami radośći :P Ale to było moje pierwsze distro,wiec nie załuje bo się na Mandraku można nauczyć (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Napisałes że juz miałeś kilka distro wiec pewnie umiesz co nieco, to ci mówie MANDRAKE NIE, on jest strasznie zasyfiony, prawie W$ :rolleyes:

Czy w fedorze jest coś takiego jak update systemu za pomocą netu tak jak w mandarynce aktualizacja??

Jest nawet kilka, up2date jest domyslny i ma GUI, ale troche niestabilny, poszukaj na forum o aktualizacjach

Czy fedorę pobrać na 8 płytach czy 4 mi wystarczą??

4 wystarczą, ja przy normalnej instalacji Desktop + pakiety programistyczne Gnome i standardowe (zeby miec pozniej spokuj z kompilacja) wykorzystywałem tylko 3 płytki

Jakie jest te kde 3.3??

Byłem w nim 10 minut więc się nie wypowiem, uzywam Gnoma2.8

Czy lepiej używać go czy lepioej gnoma 2.8??

Ja bym Ci polecił Gnoma, 2.8 to naprawde udana wersja,szybciutki stabilny i tyle, więcej nie powiem bo mozna gadajac o GNOME vs. KDE wywołać wojne na tym forum (zobacz tylko te ikonki/tematy -> Gnome także potrafi być piękny oraz Porady Piotrka82)

Jak jest z jądrem 2.6.9?? Czy dalej są problemy ze sterami do nvidii czy już nie ma??

wszystko jest na tym forum,poszukaj

W mandarynce 10.1 też był xorg:( i często ixy się nie chcą odpalić.

Ja jeszcze nie miałem ani jednego powaznego problemu ze stabilnym dzialaniem, no tylko jak eksperymentowalem z Wine

Czy fedora 3 jest prosta czy znacznie trudniejsza od mandrake??

Jest troche trudniejsza, przede wszystkim z powodu tej ich polityki patentowej (mp3,filmy), ale wszystkie porady w tym zakresie tez sa na tym forum :)

Czy w fedorze jest wiele programów czy też jest to dziki system??Chodzi mi o to żeby mieć go dłużej a nie jak mandrake psół się bez powodu po 3ech dniach.Pls doradźcie

Doradzam FEDORA CORE 3 :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Mandrake - instalujesz, restat i działa, o wiele więcej programów z dystrybucją, wszysko działa nie trzeba poświęcać 4 dni na konfigurację żeby mp3 uruchmić, no i mplayera też dostajesz. (aparat cyfrowy mi (_odrazu_ → od razu) ORT działa :) i nik mnie nie zmusza zebym wiedział do czego służy jakiś plik fstab. ) generalnie to FC to zdecydowanie no user friendly.

No chyba że chcesz się troche puczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu się tak ograniczasz. na distrowatch.com nasz ze 200 dystrybucji. na pewno jakaś Ci przypasuje. sam ciekawych distr noge Ci zaproponować Yopera i Archa (z naciskiem na archa, można się sporo nauczyć), lub jeśli nielubisz wyłączać pecka vidalinux.

 

ja fedory to osobiście nie polecam, nie podoba mi się kompilacja pod 386 (może się mylę ale wydaje że te procesory stworzono 15 lat temu / czy nie czas przejść na coś nowszego?) i polityka wydawnicza (F3 test1 miała kernel 2.6.7 a F3 finalna 2.6.9), niepozwalająca ustabilizować systemu tak jak stabilny być winien. poza tym takie wpadki jak te z obsługą CD F3, przypominają mi mdk 9.2 (napędy LG). tyle że mandrake wyciągnął z tego wnioski a deweloperzy fedory nie.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powyżej trochę przegieli z tymi "...4 dni na konfigurację" i "... zdecydowanie no user friendly".

Z każdym distro są jakieś problemy!

J np. do Mandrake straciłem cierpliwość po tym jak rozwalił mi tablicę partycji! Oprócz tego na okrągło mi się wieszał i zacinał... Plusem natomiast jest rozbudowana obsługa w trybie graficznym.

Fedora jest może trochę bardziej spartańska ale za to stabilna.

Na doprowadzenie systemu do pożądmku trzeba poświęcić jakieś 3 godziny (mp3, odtwarzacze multimedialne i kilka błędów w mysleniu developerów). Potem można cieszyć się stabilnym systemem i nie martwoć się prawie o nic.

(_acha_ → aha) ORT... należy jeszcze trzymać się zdala od up2date! polecam yum (w konsoli) ew synaptic (w trybie graficznym).

Większość problemów z jakimi się spotkasz jest opisana na tym forum, więc rozwiązanie nie powinno być czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze.. nie lubie fedory nie lubie mdk. fedora jest mułowata a mdk jest gowniany. naprawde szczerze polecam skompilowac sobie gentoo i raz na zawsze pozbyc sie wszystkich problemow! jesli ktos mowi ze sie nie zna i ze to trudne to polecam przeczytac opis instalacji z gentoo.pl. ja zainstalowalem i skompilowalem ten system wklepujac dokladnie linijka po linijce to co napisali i efekt znakomity! 27sek uruchamiania i szybkosc dzialania minimum 3x szybsza od fedory a o stabilnosci juz (_wogule_ → w ogóle) ORT nie wspomne! jesli chcecie systemu 100% user friendli 100% gui konfigureable i 100% lamer friendli to se windowsa zainstalujcie.. naprawde decydujac sie na (_linuxa_ → Linuksa) ORT trzeba znac minimum podstaw tego systemu ( a to naprawde wszystko da sie znalezc w necie i nauka tego nie zajmuje dluzej niz 2 dni.. trzeba tylko chciec imiec zaciecie). jesli zniecheca was koniecznisc dopisania 2 linijek w pliku konfiguracyjnym to dajcie sobie spokoj z linuxem. to nie jest system dla idiotow i tyle. pozdrowienia dla lamerow.

 

elo

podpisano koles ktory niedawno sam byl lamerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ja sadze ze MDK od wersji 10 zrobil sie jakis taki łindołsowy

 

same z nim problemy, niestabilny, wiesza sie czasami i chodzi jak zardzewialy czolg

 

dlugo zajelo mi zainstalowanie go

niby ma tyle ulatwien a jak przychodzi co do czego to nie dziala

rzecza jaka najbardziej mnie wkurzyla byla instalacja

 

wrzucam plytke odpalam i zwis

ile bym nie probowal to ciagle to samo

po 2 dniach doszlem do tego ze musze w BIOSie wylaczyc porty USB i wyciagnac wszystkie wtyczki z tych portow bo MDK se z nimi nie radzil

 

porazka

:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porazka

:blink:

o mały włos i bym sie zrazil do (_linuxa_ → Linuksa) ORT przez Mandraka :(

Beznadziejna dystrybucja, ale ja wtedy nie widzialem ze roznice miedzy poszczegolnymi dystrybucjami sa az tak duze. Myslałem Linux to Linux, sypie sie jak Windows. Nawet zrobilem format i wrocilem do Win$hita, ale juz bylem "zarazony" wirtualnymi pulpitami ;):)

Wrocilem do (_linuxa_ → Linuksa) ORT, tym razem do FC, sprobowalem i zadowolony. Teraz wiem ze wystarczy znalezc pasujaca nam dystrybucje, i probowac co jakis czas nowej. Moze przypasi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odbylem dosc dlugi przeglad dystrybucji zanim zdecydowalem sie na ta jedyna (FC3)

 

byl mandrake, PLD, debian, suse, aurox, knoppix, damn small linux,

 

mam ochote jeszcze przetestowac gentoo ale to za jakis czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...