Skocz do zawartości

Jaką Dystrybucję Mam Zainstalowaną


PeterJack

Jaką dystrybucję mam zainstalowaną  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak? dystrybucj? mam zainstalowan?

    • redhat
      1
    • fedora 3
      62
    • slackware
      1
    • gentoo
      8
    • mandrake
      4
    • suse
      0
    • debian
      1
    • Aurox
      0
    • PLD
      1
    • inna
      2


Rekomendowane odpowiedzi

A jak to zmienić :?:

I którą aktualnie urywasz :?:

Chyba nie powiesz że używasz naraz kilka dytrybucji :?:

W jakiej dystrybucji piszesz teraz posty :?:

 

PS. Tak (_wogle_ → w ogóle) ORT zamieżeniem tej ankiety było sprawdzenie czego urzytkownicy fedory ostatecznie urzywają czy nadal fedory czy sie przesiadają na inne. Jak się przesiadają to głównie na jakie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem o co tu chodzi. Z ankiety wynika że większość osób ma fedore (pewnie dlatego bo to jest forum fedory), ale nie rozumiem jednego. Bardzo często w necie znajduje opinie na temat fedory że jest to system bardzo wolny, ma mase błędów i są z nim same problemy. Takie opinie piszą np użytkownicy slackware czy debiana. W szczególności mam tu na myśli systemy serwerowe. Ja mam serwer na fc2 i jestem zadowolony. Nie rozumiem tych negatywnych opinii o fedorze. Czy rzeczywiście jest ona taka wolna w porównaiu do slackware-a? No bo juz troche mi sie głupio robi jak czytam na jakimś forum: "Masz serwer na fedorze? buahahaha".

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem o co tu chodzi. Z ankiety wynika że większość osób ma fedore (pewnie dlatego bo to jest forum fedory), ale nie rozumiem jednego. Bardzo często w necie znajduje opinie na temat fedory że jest to system bardzo wolny, ma mase błędów i są z nim same problemy. Takie opinie piszą np użytkownicy slackware czy debiana. W szczególności mam tu na myśli systemy serwerowe. Ja mam serwer na fc2 i jestem zadowolony. Nie rozumiem tych negatywnych opinii o fedorze. Czy rzeczywiście jest ona taka wolna w porównaiu do slackware-a? No bo juz troche mi sie głupio robi jak czytam na jakimś forum: "Masz serwer na fedorze? buahahaha".

 

Pozdrawiam :)

heh

 

bo widzisz fedora to tak naprawde tylko przemiarka do RHEL (Red Hat Enterprise Linux dla nie wiedzących) takie coś dzięki czemu deweloperzy red hata mogą sobie na dużej rzeszy użytkowników przetestować swoje wynalazki. nic więcej.

 

powiedz mi co fedora ma takiego w sobie? nie jest tak 'user frendly' jak mandrake/suseł/mepis. nie jest taka stabilna (serwerowa) jak debian/slackware/centOS ani tak szybka jak arch/yoper. nie ma także wersji live-cd ani żadnego nic co by ją wyróżniało z tłumu.

 

co do szybkości działania to jest to najwolniejsza dystrybucja jaką spotkałem.

 

a użytkownicy debiana/slackware to osobny wątek. z tego co doświadczyłem to nie uznają oni innych dystrybucji. jedynie tolerują tę drugą (tj. debianowcy tolerują slackwarepwców i wzajemnie)i ewentualnie jakieś pochodne swoich dystrybucji zawsze jednak podkreślając że ta 'oryginalna' jest lepsza.

 

również pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście jest ona taka wolna w porównaiu do slackware-a?

W pewnym sensie jest :/ Kiedyś był o tym wątek na fedoraforum.org → http://www.fedoraforum.org/forum/showthrea...ead.php?t=19134 Nie wiem na ile wiarygodne były testy do których zamieszczono tam linka, ale w pewnych dziedzinach Fedora wypadała słabo. Mimo, że to ma być raczej system desktopowy, to o dziwo w przypadku baz danych wypadała lepiej → http://www.anandtech.com/linux/showdoc.aspx?i=2114&p=6

 

A tak od siebie dodam, że najbardziej w Fedorze podoba mi się szybkośc rozwoju tej dystrybucji - ciągle nowe rzeczy, nowe funkcje, itd. Może to powodować oczywiście problemy (niezbyt wszystko przetestowane), ale za to mam dostep do najnowszych technologii. Gdyby nie to, to juz dawno zamieniłbym Fedorę na coś szybszego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...