Skocz do zawartości

Jaką Dystrybucję Mam Zainstalowaną


PeterJack

Jaką dystrybucję mam zainstalowaną  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak? dystrybucj? mam zainstalowan?

    • redhat
      1
    • fedora 3
      62
    • slackware
      1
    • gentoo
      8
    • mandrake
      4
    • suse
      0
    • debian
      1
    • Aurox
      0
    • PLD
      1
    • inna
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Ta ankieta nie pokazuje i nie moze pokazac jakie distro jest najlepsze tylko czego uzywaja ludzie z tego forum

 

Juz teraz widac ze sporo osob zrezygnowalo z fedory na gentoo z powodu predkosc

 

Malo osob ktore korzystalo przechodzi na slacka i mozna zauwazyc tu ze nie cieszy sie on popularnoscia wsrod fedorowiczow

 

Mimo wad fedory (glownie jej powolnosci) wiekszosc co jest na tym forum sie do tego przyzwyczailo i jest im najlepsza

 

Ta ankieta moze rowniez pomoc tym ktorych fedorka sie znudzila i szukaja se zamiennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach] w Fedorze podoba mi się szybkośc rozwoju tej dystrybucji [też ciach]

Dokładnie.

Codziennie mówie facetowi od infromatyki żeby zostawił Auroksa dla Fedory bo Fedora się ostro rozwija.. Zawsze mu powtarzam, że Auroksem to są zainteresowane dzieci w szkole, a Fedorą cały świat.. (bez urazy do Auroksowców, w sumie to też z gatunku Czerwonoczapnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał coś takiego :

powiedz mi co fedora ma takiego w sobie? nie jest tak 'user frendly' jak mandrake/suseł/mepis. nie jest taka stabilna (serwerowa) jak debian/slackware/centOS ani tak szybka jak arch/yoper. nie ma także wersji live-cd ani żadnego nic co by ją wyróżniało z tłumu.

 

Ostatnio testowałem pare dystrybucji i rzeczywiście Fedora nie jest taka szybka , ale mi wystarcza (prócz długiego ładowania które mnie wkurza).

Nie jest tak szybka , prawda , ale jak się ma szybkiego kompa to działa dobrze.

Także argument out.

 

Co do 'uder friendly' to może nie ma yasta , ale instalujesz bez problemów potem otwierasz faq, pare toturiali , robisz po kolei to co jest napisane i masz dostosowany systemik. Argument out.

 

Co do stabilności to korzystam z niej jako desktop i nie miałem z tym problemów.

Nigdy nie chodziła przez dłuższy czas , najdłużej pare dni.

Także co do stabilności jako serwer to sie nie wypowiadam.

 

Właśnie pare dni temu zainstalowałem Fedore od nowa i dlaczego przy niej zostaje (jednak) bo po 2,3 dniach używania , doustawiania mam system z full opcją programów , działający w 100% tak jak powinien. Poprostu już chyba wiem co i jak i ustawienie fedorki to małe piwo. (ale myśle że początkujący użytkownik fedory z pomocą paru linków nie będzie miał problemów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności to korzystam z niej jako desktop i nie miałem z tym problemów.

Nigdy nie chodziła przez dłuższy czas , najdłużej pare dni.

Także co do stabilności jako serwer to sie nie wypowiadam.

A moj desktop chodzi 24h juz od kilku miesiecy ( duzo sciagam i nie wylaczam jej.. ) i dziala bardzo, bardzo dobrze.. :-) i na bierzaco aktualizuje, instaluje soft, bawie sie apachami, gcc'ami i innymi pierdolami.. i jescze nie padla.. jednym slowem stabilna dalbym jej certyfikat jak bym mial :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!!

Ja ogólnie urzywam Fedorki, ale chyba raczej z przyzwyczajenia!! A co do stabilności... hmmm..

Do puki jej nie zaktualizowałem to działała tygodzniami a teraz to lipa!! Przy ściąganiu z netu czegoś firefoxem się wylogowywuje, kiedy przechodze na tryb tekstowy ctr+alt+F1 to się wiesza i ogólnie same problemy teraz!!

 

W tej chwili jestem w fazie testów gentoo,no i od graba wstaje w 14 sek :):) No i pewnie jak je sobie poustawiam to będzie moje główne distro!! Ale Lubie fedorke !!

POZDRAWIAM!!

GRYHILD!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

swojego czasu bylem uzytkownikiem debiana.. za czasow procka celeron 600@750Mhz i 256MB ramu.

FC2 byla ze 2 miesiace na tamtym procu i faktycznie troszke przymulała (w porownaniu z debianem).

Teraz gosci FC3 i nie widze coby jakos wolno system chodzil.. przy wylaczonych zbednych uslugach i X, laduje sie szybciutko. Chodzi bez problemu tygodniami... obslugujac serwy: http i ftp.

Na aktualnym conf.(sprzetowym) nie mialem innej dystrybucji..

jednak watpie ze roznica w predkosciach bedzie rzucac sie w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Nie chce mi się zakładać nowego wątku co by sie pochwalić, więc wale tutaj :]

Właśnie zainstalowałem niedawno KDE 3.4 na Gentoo, no i się nieco zdziwiłem :(

Wcale nie śmiga jak burza, choć jest zauważalnie szybsze od fedorowego, ale to nie jest jakaś straszna różnica, w sumie konqueror się może odpala te 2 sekundy szybciej, ale nie widzę wielkiej różnicy. Na FC to tylko konqueror za pierwszym razem długo myśli.

Spora różnica jest przy firefoxie, widać że szybciej wstaje:)

Nie wiem jak to będzie z OO, ale pewnie też szybciej !!

(_acha_ → aha) ORT, cienie i przezroczystość w KDE daje naprawde w pięty komputerkowi, że aż zamula, ale to chyba wina braku sterów od ati :) (W przygotowaniu)

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...