Skocz do zawartości

Gnome i skróty ?


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem utworzyć w Gnome skrót do folderu i umieścić go w katalogu użytkownika. Niestety gdy rozwinąłem prawym przyciskiem myszy menu kontekstowe zauważyłem, że takiej opcji nie ma. Czy w gnome da się zrobić w jakikolwiek prosty sposób skrót do folderu/ pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic prostszego niż:

ln -s /home/przem/Obrazy/Tablet ../Dokumenty

Choć co niektórzy instalują wszelkiej maści wtyczki do Gnoma, może to by rozwiązało Twój problem. Ale szczegółów nie podam, osobiście jak mam tworzyć dowiązania, to robię to właśnie z terminala. Nigdy mnie ten temat szczególnie nie interesował, nie tworzę tych dowiązań zbyt często. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Zgłębiając to polecenie jakie mi poradziłaś/łeś natknąłem się przypadkiem za innym mimo wszystko bardziej pasującym mi sposobem czyli:

Alternatively, you can use either middle (wheel) click drag or Alt+drag to get a move/copy/link menu.

Także przeciągam z przyciśniętym ALT i pojawia się menu małe i wybieram "Utwórz tutaj dowiązanie"

Dzięki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tworzenie dowiązań z terminala jest bardziej fexibility względem menedżera plików. Z konsoli masz łatwą możliwość tworzenia dowiązań w całym systemie plików a nie tylko w katalogu użytkownika. Abyś osiągnął ten sam efekt w Nautilusie, musiałbyś uruchomić go na prawach administratora.  A na co to może się przydać ?

sudo chown przem:users /srv/www/htdocs
ln -s /srv/www/htdocs /home/przem/Dokumenty/Devel/Pages

Mała uwaga - musisz być przypisany do grupy users, w Fedorze domyślnie nie jesteś do niej przypisany, układ katalogów z SUSE. 

Choć przypomniało mi się że zamiast do grupy users, powinieneś być przypisany do wwwrun - nie mam teraz zainstalowanego serwera www aby to zweryfikować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...