Jump to content

Wybór karty graficznej


Guest
 Share

Recommended Posts

Jaka karta graficzna powinna najlepiej współpracować z Fedorą? NVidia, Intel czy AMD? Bo AMD mam aktualnie padnietą, Intel zintegrowany, a tylko nvidia działa. To podstawowy model.

Link to comment
Share on other sites

Każda karta powinna działać bez większych problemów. Sprecyzuj, jakie masz oczekiwania i wybierz sprzęt stosownie do potrzeb. Tak w skrócie:

  • jeśli chcesz grać to dowolna w miarę nowa karta od AMD lub Nvidii wystarczy (i być może któraś z nadchodzących kart Intela, ale to się dopiero okaże po premierze). W przypadku Nvidii musisz patrzeć, czy jest wspierana przez własnościowe sterowniki (w tej chwili to bodajże od serii 700 w górę), no i musisz patrzeć też na to jak długo chcesz używać tej karty, niestety Nvidia po jakimś czasie (nie liczyłem, tak na oko 6-7 lat od premiery) porzuca wsparcie i trzeba kombinować albo przejść na bieda sterowniki nouveau. Z AMD nie ma tego problemu, wszystkie ich karty jadą na tych samych otwartoźródłowych sterownikach i w efekcie mają dużo dłuższe wsparcie społeczności. Przy wyborze karty kieruj się przede wszystkim jej wynikami w grach, w które chcesz grać.
  • jeśli zależy ci na CUDA czy innych profesjonalnie wykorzystywanych technologiach to wybór jest tylko jeden: Nvidia
  • jeśli chcesz tylko wyświetlić pulpit to nie przepłacaj, bierz integrę, bez znaczenia którą. Te od AMD są wydajniejsze, jeśli to dla ciebie istotne.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...