Skocz do zawartości

Jaka wersja Fedory? (Nobara Project)


Banditos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od dwóch dni Fedorkę. Przesiadka z Ubuntu Zorin xfce i pro.

Widziałem wiele spinów i że ładnie działają na niej gry. 

Jestem ciekawy którą wersję spinu polecacie dla mojego starego komputera z procesorem Haswell?

Terminala się nie boję i czytania poradników guide.

Lubię eksperymentować. Zawsze można na virtualce próby zrobić a następnie na maszynce.

Przesiadka z W7.

Jeżeli macie jakiś tutaj krótki temat odnośnik link co dla początkującego po instalacji i jakie programy polecane zainstalować i najwyżej zmienić GUi czy polecany  theme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie chcialem Nobara odmiana fedory official. Jednak jest jeden problem w komputerze z pendriva startuje z karta gt1030 po kablu hdmi. Jednak w drugim komputerze nie startuje czarny ekran nawet nie widze biosu a karta graficzna jest gt730. Kabel jest hdmi to display port do karty graficznej.

Jakies propozycje lub rozwiazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Banditos napisał:

Jednak w drugim komputerze nie startuje czarny ekran nawet nie widze biosu a karta graficzna jest gt730

I nie wystartuje, dla tej dystrybucji, przynajmniej jeśli chodzi o Nvidię, wymagana jest karta wspierana przez własnościowe sterowniki w wersji 510 lub nowszej. Piszą o tym na swojej wiki https://nobaraproject.org/docs/nvidia-troubleshooting/supported-hardware/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie mojego problemu bylo nastepujace. Wymienilem karte na inna,wymienilem monitor na inny. Polaczenie po kablu hdmi. Wyjalem kabel zasilajacy,wyjalem baterie, zrestartowalem plyte glowna. Zainstalowalem Nobara. Po instalacji wylaczylem komputer. Wlozylem z powrotem karte graficzna co ma porty Dispaly Port. I uruchomilem i dziala.
I plyta glowna przestala pikac 5 razy. Brawo

Najlepsze ze poprzednia byla radeon r7 240 2gb a ta jest gt730 2gb

Po uruchomieniu od razu wykrylo sterowniki i chodzi bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jonshu changed the title to Jaka wersja Fedory? (Nobara Project)

Ok. Przeczytałem że płyty główne AsRock nie mają wspieranego dźwięku na płytach głównych w linuksie.

Podłączyłem byle jakiego chińskiego dongla po usb dragon fly pewnie też działa, jeszcze nie sprawdzam ale dźwięk jest. Może później kartę dźwiękową jakąś wcisnę do płyty głównej aby przetestować czy dźwięk jest wykrywany. Chyba jakąś Creative gdzieś posiadam.

Ogólnie Fedora na Radeon R7 240 2GB jest wykrywana i chodzi. Problem ma z nvidia GT730 nie widzi czarny ekran - nie widać całkiem nic ale już z kartą ta nowsza GT1030    z DDR5 to już wykrywa i normalnie widzi po live i po instalacji. Nie wiem czym to jest spowodowane. Ogólnie na GT1030 można zainstalować sterowniki Nvidia 515.xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...