Jump to content

Czy mogę zaktualizować Fedorę 36 do 38?


Toni
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym się upewnić czy można zaktualizować Fedorę 36 do wersji 38. Pytam się bo przespałem aktualizację do wersji 37. Chciałbym najchętniej zrobić to przez gnoma, ale tam już nie można zaktualizować do 37 bo już wyświetla się wersja 38. Swoją drogą powinna być jakaś możliwość w tych fedorach aby można było "graficznie" poprzez myszkę zaktualizować do wersji niżej. No, ale jest jak jest. Ewentualnie zastanawiam się czy nie zaktualizować z wersji 36 do 37 przez terminal. Pamiętam jednak, że robiąc tak ostatnim razem to przy uruchamianiu systemu i wyświetlaniu gruba domyślnie była zaznaczana starsza wersja. Dlatego trochę się tego boję bo mi chyba wtedy nikt nie pomógł i chyba ostatecznie formatowałem i instalowałem wszystko ponownie. Nie pamiętam jak było, ale po tym jak wygląda temat do którego dałem linka to nikt mi nie odpowiedział więc pewnie musiałem sobie jakoś inaczej poradzić. Tego się boję, inaczej z pewnością wolałbym aktualizować do wersji 37. Czy to ma sens?  Czy wystarczy odczekać miesiąc aż błędy wieku dziecięcego się w wersji 38 naprawią? Bo pamiętam, że bywały problemy gdy aktualizowałem do najnowszych wersji.

Dziękuję

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Z tego co tam pisze a co ja już wiedziałem - nim zacznie się instalować samą nową wersję systemu należy zainstalować wszystkie aktualizacje do obecnie używanego systemu. Znam komendę do tego służącą i różni się ona od tej podanej na stronie do której podałeś mi link:

Na stronie pisze aby wpisać:

sudo dnf upgrade --refresh

a ja natomiast by aktualizować wersje systemu którego obecnie używam używam komendy:

dnf update --refresh -y

Różnią się te komendy. Po pierwsze ja nigdy nie wpisuję sudo a po drugie w znanej mi już komendzie jest update a nie upgrade.

Jeśli dobrze zrozumiałem instrukcję którą mi poleciłeś komenda ta ma zaktualizować obecnie używany system przed zainstalowaniem nowszej wersji systemu, ale nie rozumiem czemu różni się ta komenda od tej którą zawsze do tego celu używam. Jaka jest różnica pomiędzy oboma komendami. Można ich używać zamiennie?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...