Skocz do zawartości

Jak zmienić rozdzielczość po instalacji systemu.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem system. Fajnie, świetnie, ale niestety automatycznie została ustawiona jakaś kosmiczna rozdzielczość, której mój monitor nie wyświetli. Nic nie widze. NIe moge też przejść do konsoli. Jak zmienić tą głópią rozdzielczość ??? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy obraz zniknął w czasie instalacji czy też po zakończeniu instalki? :roll:

 

Jeżeli w trakcie instalacji w momencie przejścia do tybu graficznego znika obraz należy uruchomić ponownie instalkę z określoną rozdzielczością poprzez wpisanie na początku "linux resolution=1024x768". Oczywiście 1024x768 to jeden z możliwych trybów.

 

W Fedorze działa także przełączanie trybów graficznych poprzez CTRL + ALT + "+" lub "-" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

rowniez mam problem z rozdzielczoscia i odswiezaniem ...

mam monitor 19" w windzie bez problemu na rozdzielczosci 1152x864 odswiezanie 100Hz, w fedoze tylko 85Hz i nie chce byc wiecej,

bola oczy nie da sie pracowac, prosze o info jak zmienic odswiezanie na wieksze

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba sie przyzwyczailem do trudnych rozwiazan. Mialem dokladnie te same problemy.

repwiazanie: reboot, start z plyty instalacyjnej (repair), chroot do filesystemu z fedora, ustawienie Xconfig. i dziala.

Co gorsza jestem zadziwiony predkoscia systemu. Sam nie weim dlaczego - ale chodzi jakby nieco szybciej od gentoo (?????) W kazdym badz razie jestem jak na razie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh już działa i to świetnie zainstalowałęm od nowa system i wszystko jest ok, ale mam problemy ze swoją śeciówką radiową jest to Planet WL-U350B. Nie wiem jak ją zainstalować. Co najfajniejsze to na płytce ze sterownikami są tylko drivery dla windowsa. na necie też nie ma sterowników. szukałem już dłuższy czas i nie znalazłem. Wie ktoś jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze w koncu ktos ja ustawic wyzsze odswiezanie czy nie ?

kazdy gada a rozwiazania nie ma ...

bo nikt za Ciebie tego nie zrobi ... ---> czego? troszkę poszuka, wykaże 'nieco' zaangażowania :P

po 1. zainteresuj się plikiem XF86Config

po 2. zainteresuj się programem xvidtune

---

nie znamy parametrów Twojego monitora -- a uwierz że można go zepsuć nie waląc przy tym młotkiem...

---

*zerknij np tutaj ---> bardzo przypadkowy link - ludzie też mają podobne problemy

*przeczytaj to --> X Window System FAQ

*na końcu musisz wygenerować sobie modeline =na przykład tu

 

===

jak przez to przejdziesz zrozumiesz :)

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zajrzalem. :x

Juz sie powoli zaczynam poddawac.

Przeszedlem przez linki podane przez marcyra, tylko wystapil jeden malutki problemik,nigdzie w pliku XF86Config nie ma linii "modeline" !!! Probowalem dodac-nie chce startowac X. :(

chaos-jak u ciebie leci ?

Pomocy ,ktokolwiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...