Skocz do zawartości

Router Na Fc3


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM,

 

Hmm...

 

Zatem tak mam kompa a w nim 2 sieciowki eth1 jest podlaczona do stalego lacza. Ustawilem ja na automatyczne pobieranie adresu od providera i jest wszystko ok. Sieciowke i jej ustawienia pokazuje pieknie. Adres MAC dopisalem sam jak zalecalo jakies HOWTO. NIestety problem z tym ze nie mam wyjscia na internet z tej sieciowy. CO moze byc zle?

 

Siciowke eth0 tez ustawilem ( ip 192.168.0.1 maske 255.255.255.0 i adres rozgloczeniowy na 192.168.0.255) no i dziala ok. pinguje sie tak jak trzeba do wszystkich pozostalych sieciowek nawet do tej na drugim kompie. Chcialbym zrobic router z tego kompa. Co musze ustawic? Czytalem juz rozne HOWTO i niestety nic nie pomoglo. Wszystkie ustawienia ktore wprowadzalem ani razu nie przyczynily sie do tego aby aktywowac internet czy tez ustawic ten komp jako router.

Na kompie ktory ma kozystac z netu ustawilem ip 192.168.0.2 maske 255.255.255.0 i brame na 192.168.0.1

 

 

Pewnie mam gdzies jakis maly blad. Pierdulke ktora ciezko teraz dostrzec. Pomozcie.

 

Badzcie wyrozumiali i prosze nie odsylajcie mnie do kolejnego howto bo juz przeczytalem ich bardzo duzo i zaczynaja mi sie nudzic.

 

pytania glowne to jak ustawic routing i jak sprawic abym mial dostep do netu z eth1 (FC3 - tryb tekstowy, graficzny nie wchodzi w gre)

 

POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszysto byloby fajne gdybym juz wczesniej

nie czytal tych postow

mam problem i howto3 go nie rozwiazalo. a w zlobku tez juz bylem. :(

Poczekam moze ktos poda cos konkretnego. Ale dzieki za przekierowania gdybym ich wczesniej nie widzial pewnie by sie przydaly. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zakładam że już zrobiłeś NAT z maskaradą, forwarding i resolv (bo to było mniej więcej omówione w powyższych tematach).

 

Możesz się pingować wewnątrz LANu czyli dobrze poustawiałeś wszystkie IP itd.

Możesz oglądać WWW na (przyszłym) serwerze czyli połączenie z netem działa.

Za to nie możesz oglądać WWW z LANu...

No to chyba już znasz odpowiedź co może być nie tak

Sprawdź jeszcze raz regułki iptables

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź czy masz poprawne IP i MAC

ifconfig -a

2. Spawdź tablicę rutowania (czy poprawna brama)

netstat -rn

3. Jeśli OK to pingnij do bramy po IP oczywiście

4. Jeśli ping nie chodzi to możesz mieć problem z iptables

5. Jesli wszystko OK to dopiero próbuj lynxem z rutera (uwaga na DNS)

6. Na koniec ustaw NAT w iptables

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...