Skocz do zawartości

Fc3 Nie Chce Się Uruchomić


kraluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstępnie zaznacze, że miałem przed instalacją FC zainstalowanego WinXP Pro. Otóż instalacja FC3 przebiegła bez problemowo, ale... Pierwszym razem zainstalowałem GRUB'a na MBR. W tym przypadku problem polegał na tym, że GRUB nie chciał wstać, tzn. podczas uruchamiania komputera pisało coś w stylu GRUB stage 2, czy jakoś tak i na tym stawało. Tak więc nie mogłem uruchomić ani FC, ani Windows'a. Postanowiłem zrobić format dysku. Podczas drugiej próby zainstalowałem GRUB'a, tak jak jest napisane w przewodniku instalacyjnym na stronie głównej, tzn. w pierwszym sektorze partycji boot. Instalacja przebiegła bezproblemowo, ale... Znów napotkałem się na dziwny problem. Po restarcie - po insatalacji - nie pojawił się GRUB, tylko od razu uruchomił się Windows... Postanowiłem jeszcze raz zrestartować komputer, ale problem nie zniknął. Jak się GRUB nie uruchomił, tak się nie uruchomił. Może ktoś rozumie o co w tym wszystkim chodzi??? Ja już nie wiem co zrobić... FC3 miała być moją pierwszą dystrybucją (_linux'a_ → Linuksa) ORT, a tu takie "niespodzianki"... Za wszelką pomoc, WIELKIE DZIEKI.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...