Skocz do zawartości

Fedora zawiesza się po ręcznym podziale na partycje.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Instalowałem na kilku komputerach Fedorę - tak samo.

Na jednym jak zrobilem automatyczny podział na partycję - poszło bez problemu, jednak przy ręcznym ustawieniu partycji - system zawieszał się tuż po formatowaniu partycji. Co może być tego przyczyną. Powtórzyło się to z 10 razy mimo różnych zmian wielkości partycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
mam tak samo, partycje standardowo-jak przy auto + home jako osobna partycja - i instalacja wiesza sie przy formatowaniu

 

nic mi to nie mowi....

 

jak chcesz żeby ktoś Ci pomógł będziesz musiał się jednak pofatygować i rozwinąć temat....

 

teraz to ja ewentualnie mogę pobawic się we wróżkę a to chyba nie o to chodzi ...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kaze ci sie bawic we wrozke :) - podzial dysku wyglada tak - hda1 windows C (fat32, 2GB) na rozszerzonej hda5 windows D (fat32 23GB), hda6 /boot (ext3 100MB), hda7 / (ext3 9,4GB), hda8 /swap (500MB) - tak sa ustawiane automatycznie. Kiedy chcesz dodac partycje /home (jakies 5GB) kosztem miejsca na partycji / (mialaby wtedy 4,4GB) to przy formatowaniu pojawia sie blad.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam recznie ustawione - wlasnie /home wydzielony dodatkowo i wszytsko poszlo gladko.

BTW swego czasu mialem dzielone automatem i tez bylo ok.

stad wniosek ze problem lezy po Twojej stronie a nie Fedory (blednie wypalone cd?)

 

sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem plytek, instalowalem kilka razy - zazwyczaj z ISO i zawsze tak samo :( Nie pamietam niestety jaki blad sie pojawia - pewnie by to wiele wyjasnilo :)

pewnie tak...

 

a poza tym walnąłeś obraz swojej partycji w tak 'brzydkiej formie' że w oczach mi się przewraca i nie bardzo się orientuję w układzie :mrgreen:

 

coś tam do mnie dochodzi ale tylko to, że chyba na początek powinieneś zrobić sobie jedną partycję / (root) a nie kombinować .... :D

 

uwierz, że na początku bardzoooo ułatwi Ci to życie ....

 

i walnij przejrzysty obraz partycji z dokładnym opisem błędu ...

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem plytek, instalowalem kilka razy - zazwyczaj z ISO i zawsze tak samo

 

Ale zawsze z tego samego sciagnietego ISO? Moze w czasie sciagania zmienil bez Twjojej wiedzy status na 'corrupt' ? :)

Ja sciagnalem kiedys ISO - nagralem - plyta nie przechodzila testow na poczatku instalacji. Nagralem na druga cd - to samo. Rozwiazaniem bylo ponowny download.

 

sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie w tym problem. ISO sa ok na 100% bo instalacja z partycjonowaniem automatycznym przebiega bez problemu. Blad dotyczy tylko recznego partycjonowania - problem w sumie niewielki zwazywszy na zalety Fedory :) Problem z tym bledem widzialem juz kilka razy na forach. Z tego co pamietam to jakis blad ochrony, jak mi sie pojawi nastepnym razem napisze dokladnie co i jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem plytek, instalowalem kilka razy - zazwyczaj z ISO i zawsze tak samo :( Nie pamietam niestety jaki blad sie pojawia - pewnie by to wiele wyjasnilo :)

pewnie tak...

 

a poza tym walnąłeś obraz swojej partycji w tak 'brzydkiej formie' że w oczach mi się przewraca i nie bardzo się orientuję w układzie :mrgreen:

 

coś tam do mnie dochodzi ale tylko to, że chyba na początek powinieneś zrobić sobie jedną partycję / (root) a nie kombinować .... :D

 

uwierz, że na początku bardzoooo ułatwi Ci to życie ....

 

i walnij przejrzysty obraz partycji z dokładnym opisem błędu ...

 

 

pozdr

 

Marcyr - wczesniej napisalem prosciej "auto + home jako osobna partycja" stwierdziles ze nie bedziesz sie bawil we wrozke. Potem rozpisalem dokladnie - stwierdziles ze brzydko. Strasznie kaprysny chlopie jestes :P

Co do rady - Fedora wymaga conajmniej 3 partycji root, swap i boot i takie sa tworzone przy automatycznym podziale.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marcyr - wczesniej napisalem prosciej \"auto + home jako osobna partycja\" stwierdziles ze nie bedziesz sie bawil we wrozke. Potem rozpisalem dokladnie - stwierdziles ze brzydko. Strasznie kaprysny chlopie jestes :P

(...)

 

pozdr

 

Si :mrgreen:

 

ale przede wszystkim wymagający

8)

 

 

(...)

Co do rady - Fedora wymaga conajmniej 3 partycji root, swap i boot i takie sa tworzone przy automatycznym podziale.

 

pozdr

 

nieprawda ....

 

===

a co do obrazu partycji, to spodziewałem się czegoś takiego:


Disk /dev/hda: 120.0 GB, 120034123776 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 14593 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes



  Device Boot    Start       End    Blocks   Id  System

/dev/hda1   *         1      1912  15358108+   7  HPFS/NTFS

/dev/hda2          1913     14593 101860132+   f  Win95 Ext'd (LBA)

/dev/hda5          1913      9718  62701663+   7  HPFS/NTFS

/dev/hda6          9719     12260  20418583+   7  HPFS/NTFS

/dev/hda7         12261     13152   7164958+  83  Linux

/dev/hda8         13153     14491  10755486   83  Linux

/dev/hda9         14492     14593    819283+  82  Linux swap

:mrgreen:

 

lub np.:


* /dev/hda1  ntfs   |  partycja podstawowa             [16 GB]



*/dev/hda5   ntfs   |  partycja rozszerzona/logiczny   [50 GB]



*/dev/hda6   fat32  |  partycja rozszerzona/logiczny   [20 GB]



*/dev/hda7   /      |  partycja rozszerzona......      [8 GB]



*/dev/hda8   /home  |  partycja rozszerzona......      [12 GB]



*/dev/hda9   swap   |                                  [500 MB]



*wolne miejsce [ewentualnie]                           [15 GB]

 

widzisz różnice? (uwierz, to - naprawdę pomaga a przede wszyskim zachęca do pomocy)

 

8)

 

ale przecież nikogo nie zmuszam ;)

 

PS. dane 'opcjonalne' ;)

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...