Skocz do zawartości

Kilka Pytań Odnośnie Instalacji Fc3


primo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

mam kilka pytań odnośnie instalacji fedorki 3:

 

1. Po co jest aż 9 płyt do instalacji - zassałem przez noc wszystkie, ale czy wszystkie muszę wypalać do instalacji ??

2. W jakim formacie muszą być zassane płytki, aby instalacja przebiegała z dysku twardego bez potrzeby nagrywanie ich na cd ?? Dodam tylko, że instaluję systemy na dysku 120 gb, przeznaczając na (_linuxa_ → Linuksa) ORT 80, a obrazy płyt instalacyjnych są na mniejszym 80 gb dysku.

3. Mając już na dysku fc2 - chcę zainstalować fc3 - ale nie upgrade - którą partycję linux mam wyrzucić podczas partycjonowania ??

4. Czy jak teraz zainstaluję fc3 to nadpisze się siektor dysku, w którym jest boot umożliwiający wybór systemu ?? Jak tak to czy podczas instalacji fc3 automatycznie znajdzie, że jest również inny system ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po co jest aż 9 płyt do instalacji - zassałem przez noc wszystkie, ale czy wszystkie muszę wypalać do instalacji ??

Skąd ty je wziąłeś :blink: . Ja zasałem i znalazłem 4 cd i tylko z 3 instalowałem. Zależy to od wyboru pakietów. Jak wybierzesz wszyskie to są potrzebne 4cd

Czy jak teraz zainstaluję fc3 to nadpisze się siektor dysku, w którym jest boot umożliwiający wybór systemu ?? Jak tak to czy podczas instalacji fc3 automatycznie znajdzie, że jest również inny system ??

Możesz łatwo go sam dodać, tylko musisz uważać by nie stracić obecnych plików w /boot

najlepiej zrobić na /boot oddzielną partycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na serwerze red hata było 9 cd. oprócz wspomnianych przez Was 4 byly jeszcze kolejne 4 FC3-i386-SRPMS-disc1.iso oraz 1 cd rescued.

 

Korzystając z okazji, jestem już po instalacji (2 krotnej ;)) z powodu nie działającego neta ;) Przy starcie systemu podnosi interfejs eth0 ale nie można wyświetlić stron, ciągle w statusie jest looking up www......... i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, jestem już po instalacji (2 krotnej ;)) z powodu nie działającego neta ;) Przy starcie systemu podnosi interfejs eth0 ale nie można wyświetlić stron, ciągle w statusie jest looking up www......... i lipa.

Ile razy bys nie instalował neta i tak miec nie bedziesz. Najpier go skonfigruj, moze da sie juz podczas instalacji moze musisz doinstalowac cos po instalacji. Poszukaj na forum, duzo jest postow na tematy zwiazane z odpaleniem neta

 

ew. http://www.google.pl/linux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no numery ip, bramy, dns primary i secondary wprowadziłem i w fc 2 ty wystarczylo a tutaj nie.

 

szukałem już na forum w dziale podlaczenia do neta, ale z tego co znalazlem nic nie rozwiazalo mego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...