Skocz do zawartości

Problem z instalacja Fedora Core 2 Test 2


Hadron

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z instalacja Fedora Core 2 Test 2 .

Fedora sie nie butuje na moim kompie i na mojego brata czy ktos mial tez ten problem z bootowaniem ?

pewnie źle się wypaliła płytka (może za szybko ...)

albo lipnie się iso ściągneło ...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no (_niewiem_ → nie wiem) ORT 2 razy nagrywalem z pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT i poszedlem nawet do brata i wypalilem nero i du.a :/ i prubowalem na jego kompie bootowac i nic :(

chyba ze zle iso ale sciagniete ciurkiem ze officjalnej stronki :/

Jeszcze raz sciagne cd1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no (_niewiem_ → nie wiem) ORT 2 razy nagrywalem z pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT i poszedlem nawet do brata i wypalilem nero i du.a :/ i prubowalem na jego kompie bootowac i nic :(

chyba ze zle iso ale sciagniete ciurkiem ze officjalnej stronki :/

Jeszcze raz sciagne cd1

 

Przejrzyj archiwa - gdzieś rzuciło mi się w oczy że już ktoś mówił o problemach z bootowaniem z CD1 FC2Test2

 

Może to było nawet tutaj ?

 

Problem w każdym razie już był poruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jest problem, ale dla mnie to jest coś dziwnego. Też mi się nie chciało bootować z CD. Znalazłem rozwiązanie, ale trzeba mieś dwa napędy CD. Nagrałem dodatkowo boot.iso na osobną płytkę, zostawiłem ją w nagrywarce, do CD-ROM wsadziłem pierwszą płytkę instalacyjną i zresetowałem - start z dwóch płytek powiódł się i instalacja poszła bez problemów.

Zawiedziony jestem za to tym co się zainstalowało - no ale w końcu to test, a wsadzili i nowego kernela i nowe KDE. Poczekamy do finałowej F2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpicie na jakąś manie intalacji wszystkiego co nowe byle mieć nowe bo takie to "trendy" jest ? Czasem to nie rozumiem użytkowników ;-) Ale widocznie to ja juz jestem "dinozaur" ;-) i mam jakies inne podejście ;P

 

ps. czasem test czy tez RC nie rozni sie zbytnio od finalnej wersji ;) dokladane sa poprawki i eliminowane znalezione bugi rdzen wiekszosci pakietów zostaje taki sam ;P

 

Wiec jesli teraz zle Ci z Test2 to i pozniej bedziesz narzekal na Finall version ;-)) jeszcze sie o to przyczepie w odpowiednim czasie, na pewno ktos bedzie narzekal i na finall ;PPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpicie na jakąś manie intalacji wszystkiego co nowe byle mieć nowe bo takie to \"trendy\" jest ? Czasem to nie rozumiem użytkowników ;-) Ale widocznie to ja juz jestem \"dinozaur\" ;-) i mam jakies inne podejście ;P

 

No cóż - jesteś dinozaur :D ! Ale to twój wybór i jak jest Ci z tym dobrze to OK. :D

 

Nie traktuj tego jako zabawę userków, którzy instalują wszystkie nowości bo to jest \"cool\" - jak sama nazwa wskazuje -test jest po to aby je testować.

 

Wiec jesli teraz zle Ci z Test2 to i pozniej bedziesz narzekal na Finall version ;-)) jeszcze sie o to przyczepie w odpowiednim czasie, na pewno ktos bedzie narzekal i na finall ;PPP

 

A więc osobiście odebrałeś sobie prawo narzekania na nowe wersje FC - jeżeli kiedyś którąś z nich skrytykujesz, to przyczepię się w odpowiednim czasie o to, że nie brałeś udziału w testach wersji --test więc nie czepiaj się że coś Ci się nie podoba.

 

Postępujesz jak wyborcy którzy nie idą do głosowania a potem narzekają na to co wybrali inni.

 

A poza tym życzę miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiedziony jestem za to tym co się zainstalowało - no ale w końcu to test, a wsadzili i nowego kernela i nowe KDE. Poczekamy do finałowej F2

 

Mógłbyś rozwinąć tą myśl ?

 

Kusiło mnie FC2-test2 - jednak po tym co słyszałem mam opory.

 

Skopane jest głównie KDE - np.brak switchdeska, nie można przełączyć się do trybu administratora(muszę się wylogować i zalogować jako root, żeby cokolwiek zmienić w trybie graficznym czy chociażby odpalić Add/Remove Applications), zainstalowałem operę (to akurat w konsoli, więc można) i odpalać ją mogę w sześciu różnych dziwnych miejscach - np. K -> System Settings ->Server Settings -> Internet ->Opera.

Itd., itp.

CD-ROM - a jakże, tylko root ;) tylko, że root zobaczy coś takiego:

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/cdrom1,

or too many mounted file systems

Jeszcze pare drobiazgów, ale do finala jeszcze daleko

Zdecydowanie lepszy był test1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopane jest głównie KDE - np.brak switchdeska, nie można przełączyć się do trybu administratora(muszę się wylogować i zalogować jako root, żeby cokolwiek zmienić w trybie graficznym czy chociażby odpalić Add/Remove Applications), zainstalowałem operę (to akurat w konsoli, więc można) i odpalać ją mogę w sześciu różnych dziwnych miejscach - np. K -> System Settings ->Server Settings -> Internet ->Opera.

Itd., itp.

CD-ROM - a jakże, tylko root ;) tylko, że root zobaczy coś takiego:

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/cdrom1,

or too many mounted file systems

Jeszcze pare drobiazgów, ale do finala jeszcze daleko

Zdecydowanie lepszy był test1

 

No cóż - poczekam conajmniej do -test3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No cóż - jesteś dinozaur :D ! Ale to twój wybór i jak jest Ci z tym dobrze to OK. :D

 

Nie traktuj tego jako zabawę userków, którzy instalują wszystkie nowości bo to jest \"cool\" - jak sama nazwa wskazuje -test jest po to aby je testować.

 

Dobrze, że to napisałeś, mój wybór. Jako, że do --test zawsze podchodze sceptycznie, ma prawo nie działać, a na testy nie mam czasu, skoro Ty go masz bo nie masz nic innego do roboty to OK chwała Ci za to, że testujesz i \"dzielisz\" lub \" nie dzielisz\" uwagami, Twój wybór. Testuje finalne wersje w których też czesto znajduję bugi mniej niż w --test ale zawsze. I dobrze mi z tym.

 

A więc osobiście odebrałeś sobie prawo narzekania na nowe wersje FC - jeżeli kiedyś którąś z nich skrytykujesz, to przyczepię się w odpowiednim czasie o to, że nie brałeś udziału w testach wersji --test więc nie czepiaj się że coś Ci się nie podoba.

 

Postępujesz jak wyborcy którzy nie idą do głosowania a potem narzekają na to co wybrali inni.

 

A poza tym życzę miłego dnia :D

 

A tutaj pojechałeś po "bandzie" i za bardzo nie wiem co miałeś na myśli i co niby chcesz mi zarzucić, " odebrałem sobie prawo do narzekania" <- i co mam płakać z tego powodu? mam narzekać ? inni to robią więc inni robią to w czym są dobrzy ok?

 

"jeśli którąś skrytukuje" hmmm już pisałem nie testuje więc nie krytyjuje, czytaj mnie uważnie i nie wciskaj mi takich rzeczy, chcesz się przyczepić proszę Cię bardzo, "wolność" robisz co chcesz ( ponoć).

 

Nie czepiałem się tylko napisałem, że z --test tak jest wiec nie można wymagać zbyt wiele, jakoś zauważyłem, że przyczepiasz się Ty nie ja i piszesz dla samego pisania, chyba nie miejsce i czas na takie "dyrdymały"

sam rozpoczałeś "durne" spory o nic, wiec wybacz ale ja go skończe bo nie mam zamiaru czytać Twoich wypocin w których zarzucasz mi "coś" bezpodstawnie.

 

A z wyborcami widze ze Ci sie udzielaja juz czerwcowe wybory, poczekaj może jeszcze nie wyrywaj sie tak do przodu bo ktos może zrbic Ci "kuku"

 

Pozdrawiam i mimo wszystko też życzę miłego dnia.

Krzywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] poczekaj może jeszcze nie wyrywaj sie tak do przodu bo ktos może zrbic Ci \"kuku\"

 

Pozdrawiam i mimo wszystko też życzę miłego dnia.

Krzywy

 

Jezu :shock: ... a ja myślałem, że to ja jestem "zadymiarz" :mrgreen:

 

Wy się przypadkiem nie znacie z podwórka?

Łączą Was najwyraźniej jakieś wspólne "traumatyczne" przeżycia .... 8)

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywy był napisał

 

"sam rozpoczałeś "durne" spory o nic, wiec wybacz ale ja go skończe bo nie mam zamiaru czytać Twoich wypocin w których zarzucasz mi "coś" bezpodstawnie."

 

Drogi Smoku Wawelski

 

Twój przedostatni post w tym temacie był pełen takich ikonek " :wink: "

 

I myślę że tak został też został odebrany bo odpowiedź na niego mariusza też była pełna ikonek " :D "

 

Tak więc myślę, że niepotrzebnie wziąłeś ją tak serio.

 

Nam, Smokom Wawelskim (piszę nam, bo sam jestem z grodu Kraka) nie godzi się odpowiadać w stylu jaki zacytowałem w tym poście. A na Fedora Forum panuje zasada, że jeżeli czyjś post jest irytujący to odpowiadamy na niego elegancko lub, co sugeruję szczególnie, ignorujemy taki post i nie odpowiadamy na niego.

 

Dlatego uprzejmie proszę byś w przyszłości wykorzystał moje sugestie.

 

Pozdrawiam, Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywy - aleś się wściekł człowieku !

 

Sądzę, że trochę opacznie zrozumiałeś moje intencje, więc może wyrażę je jaśniej:

 

- nie krytykuj kogoś kto używa --test, ponieważ dzięki takim osobom usuwa się błędy w nowych wydaniach

 

- jeżeli nie chcesz/nie lubisz/ lub_coś_innego_nie używać wersji --test - to nie używaj, twój wybór, tylko traktuj z szacunkiem innych, jeżeli sam chcesz być tak traktowany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywy - aleś się wściekł człowieku !

 

Sądzę, że trochę opacznie zrozumiałeś moje intencje, więc może wyrażę je jaśniej:

 

- nie krytykuj kogoś kto używa --test, ponieważ dzięki takim osobom usuwa się błędy w nowych wydaniach

 

- jeżeli nie chcesz/nie lubisz/ lub_coś_innego_nie używać wersji --test - to nie używaj, twój wybór, tylko traktuj z szacunkiem innych, jeżeli sam chcesz być tak traktowany.

 

Pozdrawiam

 

Nie wsciekłem się tylko napisałem grzecznie i spokojnie, z usmieszkami:

" nie nalezy wymagac wiele od wersji --test, bo to tylko test", cos w tym guscie a Ty mi z jakimis wyborcami wyjezdzasz.

 

Dobra koniec tematu nie miejsce i czas na takie rzeczy ;-)

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...