Skocz do zawartości

Fedora Core 3 - Problem Z Instalacją


rzeźbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem sobie zainstalować Fedora Core 3 no i ściągnąłem sobie obrazy i nagralem na płytki, przy instalacji pyta czy sprawdzić płytkę czy nie ma błędów to daje żeby sprawdził i wykrywa coś no ale próbuję mimo to zainstalować system i nic, wyskakuje błąd i koniec, przerywa się instalacja.

Ściągałem obrazy z różnych mirrorów (poskiego i kilku czeskich), nagrywałem na różnych płytkach z różnymi prędkościami (nawet 4x), ściągałem obraz programem DAP oraz z przeglądarki normalnie (Opera) i zawsze ten sam błąd na samym końcu płyty - 99% :blink:

Co to może być :?: :?: :?: :shock: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie nie wchodzi w gre, po co mam kase wydawać. Sumy kontrolne sprawdziłem i było wszystko ok.

A tak nawiasem mówiąc to sobie już poradziłem :P nie wiem jakie to miało znaczenie ale obrazy nagrałem w trybie DAO i wszystko zachulało (wcześniej nagrywałem w trybie TAO). Teraz pozostaje jeszcze jeden problem :) jak uruchomić (_linuxa_ → Linuksa) ORT albo windowsa :)

mam taki ekran:

[Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists the possible completions of a device/filename.]
grub>

no i nie wiem co zrobić. Lama ze mnie straszna moze pomożecie. Byłbym wdzięczny.

pozdro

 

edit: no więc nikt mi nie odpowiedział :( więc musiałem pokombinować sam, przeinstalowałem gruba, najpierw zrobiłem fdisk /mbr a później przeinstalowałem gruba no i teraz wyświetla mi się "Error 18" :shock: co to znowu ?? Co teraz zrobić :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezuuuuu ludzie ! coście sie tak uparli na ponowną instalacje kurde  :blink: czy nie ma tu nikogo kompetentnego zeby rozwiązać problem a nie ominąć ??

Uruchom Fedore w trybie rescue, zrób chroot /mnt/sysimage i wyedytuj /etc/grub.conf.

Jak masz to zrobić nie napiszę, bo nie wiem jak masz podzielony dysk(i). Jakbyś chciał to już dawno byś to sam zrobił, na forum jest o tym pełno postów, wystarczy poszukać. A po takich tekstach wątpię, żeby ktoś chciał Ci jeszcze pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry jak kogoś uraziłem ale zainstalować jeszcze raz to ja umiem tylko naprawić nie i dlatego pytam jak naprawić.

Może mi jednak pomożesz :rolleyes:

jeśli chodzi o podział dysku to mam coś takiego:

 

http://ds5.agh.edu.pl/~rzezbi/smieci/qqq.JPG

 

tyle że musisz sobie to przetworzyć tak jak by nie było dysku1 bo normalnie tylko ten drugi dysk (na screenie dysk 2) miałem podłączony przy instalacji, do tego dysk ten działał jako primary slave (na primary master nic nie było) bo nie miałem zworki, i podczas instalacji instalator wykryl partycje ext3 jako hdb więc zainstalowałem na hdb i teraz w sumie już mam tą zworkę i nie iwem cyz jak ją włożę to cyz sie nie popieprzy wszystko, napisz jak mam zrobić ...

i jeszcze jedno jeśli chodzi o geometrie dysku, gdzie to trzeba wpisać jeśli w ogóle trzeba bo wpisywałem to tak jak na forum było napisane wszystko ale wyświetlał sie komunikat jak by takiego polecenia nie było - coś tam "invalid command" string czy doś takiego

...

 

edit: hehe dziwne, skoczyłem do sklepu po zworke, wpiąłem bez żadnego grzebania i działa :D .Tyle kłopotów przez jedną zworkę .... hmm ale czemu niby nei chciało zadziałać bez ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mam kase wydawać

Żeby zainstalować z minimum nerwów :D - poza tym jak dobrze poszukasz to kupisz naprawdę tanio na rise.pl - razem około 25 zł.

Z Linux Magazine (chyba styczniowy albo grudzień zeszłego roku) możesz kupić na ich stronie za 18,90 (koszt przesyłki biorą na siebie) i masz to na drugi dzień w domu (no najdalej na trzeci ;) ) No i można tak jak ja: kupiłem z opóźnieniem u jakiegoś "stolikowca" koło dworca Śródmieście w W-wie za 9,- zł - to oczywiście dla Warszawiaków i tych co bywają wystarczająco często w stolicy.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu odradzacie tak ściąganie z neta. Jestem biednym studentem ;) nie stać mnie na kupowanie gazet z płytami :P wole sobie ściągnąć (a do tego sieć na miasteczku jest dość szybka i ściągniecie płytki zajmuje 2 min. lol wiec ściąganie samą przyjemnością :P ). Jak bym mial Was słuchać to pewnie bez końca bym instalował i dalej by sie to samo robiło bo nie w tym problem był ...

tak czy siak dzieki za okazanie chęci w pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...