Skocz do zawartości

brak czcionek przezaktualizacje .


marciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . mam problem ,

Aktualizowalem se Teraz Fedore . sciaglo mi szystkie pakiety dostepne,

Mam problem z czcionkami , (_niema_ → nie ma) ORT jak sie zaloguje jako "user"

GDM tez nie ma czcionki . :|

(_wogole_ → w ogóle) ORT user (_niema_ → nie ma) ORT zadnej literki

 

instalowale XFree86-fonts itp. i ponoc cza jest daj jako odczyt dla kazdego ale nieby jak :?

 

Zaznacze ze pakiety sam aktualizowalem pokolei . z " mc " .

 

Prosze pomocy . :(:(:(:(:(

Z góry dzieki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z czcionkami , (_niema_ → nie ma) ORT jak sie zaloguje jako \"user\"

GDM tez nie ma czcionki . :|

(_wogole_ → w ogóle) ORT user (_niema_ → nie ma) ORT zadnej literki

Hm... To może być problem z xfs. Sprawdź czy nie ma jakiś ciekawych komunikatów w /var/log/messages i /var/log/XFree86.0.log. Jeśli by coś było to pokaż. Logując się jako root wszystko jest w porządku?

 

instalowale XFree86-fonts itp. i ponoc cza jest daj jako odczyt dla kazdego ale nieby jak :?

 

Zaznacze ze pakiety sam aktualizowalem pokolei . z \" mc \" .

Może jakaś paczka była uszkodzona/źle się zainstalowała? Tak swoją drogą, to przy aktualizacji przy użyciu mc nie było problemów z zależnościami? Sprawdź, czy w szystkie pakiety XFree86 są w tej samej wersji

rpm -qa | grep XFree86

Na Twoim miejscu zacząłbym używać do aktualizacji systemu apt-get/yum/up2date. Po co męczyć się ze ściąganiem paczek, rozwiązywaniem zależności, itd. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasniej to tak powiem , aktualizowalem z ' up2date ' noa le cos niekcialo sie instalowac , no to przerwalem instalacje tych pakietow no i zrobilem to sam , oczywiscie jak instalowalem je to zeby zupdejtowac "XFree86 " tak na zmiane no to jedno dalem zeby niesprawdzal zaleznosci . no i tak zainstalowalem . :)))

 

 

 

Sprawdź, czy wszystkie pakiety XFree86 są w tej samej wersji
rpm -qa | grep XFree86

Z tego co patrzalem to sa wszystkie :)))

 

  • XFree86-100dpi-fonts-4.3.0-55

XFree86-base-fonts-4.3.0-55

XFree86-xauth-4.3.0-55

XFree86-4.3.0-55

XFree86-75dpi-fonts-4.3.0-55

XFree86-Mesa-libGLU-4.3.0-55

XFree86-font-utils-4.3.0-55

XFree86-truetype-fonts-4.3.0-55

XFree86-libs-data-4.3.0-55

XFree86-twm-4.3.0-55

XFree86-xfs-4.3.0-55

XFree86-Mesa-libGL-4.3.0-55

XFree86-tools-4.3.0-55

XFree86-libs-4.3.0-55

 

A to pisze z (_linuxa_ → Linuksa) ORT z root-a wiec root chodzi normalnie :)))

ale user i gdm nic (_niema_ → nie ma) ORT :|:|:|

help mee

(_niewiem_ → nie wiem) ORT czy podac tresc tych dwoch plikow , no sa spore . dosc spore ;| ale jak cos to podam .

i (_niewiem_ → nie wiem) ORT ale niewidzialem tam nic specjalnego ale jak bedzie pootrzeba to podam ich zawartosc

dziex:)))

-----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasniej to tak powiem , aktualizowalem z ' up2date ' noa le cos niekcialo sie instalowac , no to przerwalem instalacje tych pakietow no i zrobilem to sam

Nie chciało się instalować, bo standardowy serwer jest przeciążony - up2date ściąga wtedy bardzo powoli i przestaje odpowiadać. Będziesz musiał wyedytować plik konfiguracyjny tak, by korzystać z jakiegoś mirrora. Opis jak to zrobić masz tutaj (info dotyczy też yum). Polecam też ten serwer. Możesz też się zainteresować tym krótkim tutorialem - szybkim kursem yum.

 

Proponowałbym najpierw zaktualizować cały system, a dopiero wtedy rozwiązywać problem z czcionkami.

, oczywiscie jak instalowalem je to zeby zupdejtowac \"XFree86

Hehe, trzeba było wrzucić wszystkie paczki do jednego katalogu i wpisać

rpm -Uvh XFree86*.rpm

 

A to pisze z (_linuxa_ → Linuksa) ORT z root-a wiec root chodzi normalnie :)))

ale user i gdm nic (_niema_ → nie ma) ORT :|:|:|

help mee

(_niewiem_ → nie wiem) ORT czy podac tresc tych dwoch plikow , no sa spore . dosc spore ;| ale jak cos to podam .

Najlepiej załóż gdzieś sobie konto WWW na jakimś darmowym serwerze i tam je wrzuć. Potem podaj linka. Nie ma sensu zaśmiecać forum.

 

Logi wrzucaj te, które się pojawią po zalogowaniu zwykłego użytkownika, a nie roota, bo nic się ciekawego nie zobaczy. Aha, najlepiej jakbyć podał wszystkie dotyczące XFree86, a nie tylko ostatnio utworzone.

 

Sprawdź jeszcze, czy dobrze się ściągnęły rpmy

for i in *;do rpm -K $i; done

Wszędzie powinno być na końcu 'OK'.

 

Następnie sprawdź, czy się dobrze zainstalowały

rpm -qa |grep XFree86| xargs -i rpm -V {}

Jedyna akceptowalne błędy, jakie mogą się pojawić, to wynikające z działania programu prelink.

 

Hmm... zaczynają mi się już kończyć pomysły :?

Pokaż też zawartość /etc/X11/fs/config - może tu jest coś nie tak.

 

Ostatnia deska ratunku, to poszukać starych konfigów i porównać ich zawartość (hint: diff 1_plik 2_plik). Pierwsze co Cię może zainteresować to pliki z rozszerzeniem .rpmsave i .rpmnew

find / -name '*.rpmsave'

find / -name '*.rpmnew'

W ostateczności będziesz musiał połazić po katalogu /etc/X11 i samemu coś pokombinować.

 

Hmm.. Jeśliby i to nie pomogło, to najprościej będzie usunąć XFree86 z parametrem --nodeps i jeszcze raz zainstalować (ale to już w skrajnych wypadkach).

 

Owocnej pracy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrzalem i wszystko jest ok .

 

ale .

 

odinstalowalem te zaktualizowane pakiety ' XFree86 ' . :|

 

Pamietam jak niedawno instalowalem ' FC1 'czcionek. ikon, panelu , no w sumie nic niebylo :|

[/color]

ja mysle ze to chodzi o prawa . pobawie sie sprawdze kazdy plik z kadrego pakietu ' XFree86 ' i powiem jak mi poszlo . troche duzo tego bedzie ale mysle ze warto :))))

 

 

a tak pozatym . to ' gibic '' to te pakiety moga byc tez od czcionek ????

 

pozdro .

 

a do aktualizacji bede narazie uzywal " yum "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję marciek za przedstawienie wzorca jak nie należy pisać na Fedora Forum.

 

Zdanie

 

"instalowale XFree86-fonts itp. i ponoc cza jest daj jako odczyt dla kazdego ale nieby jak"

 

jest bezkonkurencyjne pod względem stylu, ortografii i interpunkcji.

 

Moderator

 

PS1. Jeżeli tak zarządzasz swoim kompem jak piszesz to nic dziwnego, że Ci się system sypie.

PS2. Czytanie takich postów, jest bardzo męczące dla użytkowników, a tak niedbałe pisanie świadczy o braku szacunku dla osób które prosisz o pomoc. Dlatego proszę "zupdejtowac" swój styl pisania. Wiem, że Cię na to stać.

PS3. Nawet w Twoim nicku chyba jest błąd. Pewnie w zamierzeniu miał być Maciek, choć tu mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

PS3. Nawet w Twoim nicku chyba jest błąd. Pewnie w zamierzeniu miał być Maciek, choć tu mogę się mylić.

 

... ja zaż uważam, iż nie mógł się zdecydować pomiędzy imionami - marcin / maciek

:mrgreen:

 

========

PS.

^ Masz w ogóle odpalony xfs ?

/sbin/service xfs status

i pokaż to:

/sbin/chkconfig --list | grep xfs

 

^ Pokaż nam również coś konkretnego, np. jak wygląda pierwsza połowa Twojego:

cat /etc/X11/XF86Config

(to tak w razie czego ;))

 

^ może też coś sie porobiło z uprawnienia do katalogów z czcionami (nie instalowałeś przypadkiem jakimiś 'ciekawymi' metodami czcion z windy?)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak niedawno instalowalem ' FC1 '

Hmm... Mam pewne przypuszczenia, ale żeby się upewnić zaloguj się jako zwykły użytkownik i sprawdź, czy w aplikacjach opartych o Qt (np. kadu, k3b, ewentualnie KDE jeśli posiadasz) są wyświetlane poprawnie czcionki. Ciężko będzie Ci coś wyklikać w Menu, więc naciśnij ALT+F2 i wpisz nazwę aplikacji (jeśli znasz ten skrót, to sorry za te lamerskie podpowiedzi, ale nie wiem na ile jesteś zaawansowany :wink: )

a tak pozatym . to ' gibic '

Nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję marciek za przedstawienie wzorca jak nie należy pisać

No w sumie zgodze sie z tym :P

 

Poprostu pisalem szybko ;) no i jakos tak wyszlo

 

PS1. Jeżeli tak zarządzasz swoim kompem jak piszesz to nic dziwnego, że Ci się system sypie.

 

Z tym sie nie zgodze windows mi chodzi jak talala :D

Ale Win to niejest to co ja oczekuje od systemu.

 

PS2. Czytanie takich postów, jest bardzo męczące dla użytkowników, a tak niedbałe pisanie świadczy o braku szacunku dla osób które prosisz o pomoc. Dlatego proszę \"zupdejtowac\" swój styl pisania. Wiem, że Cię na to stać.

 

Oki \" zupdejtuje \" - slowko mi sie podoba - a wam :D

 

PS3. Nawet w Twoim nicku chyba jest błąd. Pewnie w zamierzeniu miał być Maciek, choć tu mogę się mylić.

 

No tu sie pomyliles troszke . :P Nick jest prawidlowo napisany :P

 

Wielkie sorki za tamtego . ale niektorzy sie domyslsli .

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

... ja zaż uważam, iż nie mógł się zdecydować pomiędzy imionami - marcin / maciek

 

W poradni jestm zapisany jako \" Adam \" a oficjalnie to mam Marcin :D:D:D

 

czcionek z windy nie instalowalem

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Hmm... Mam pewne przypuszczenia, ale żeby się upewnić zaloguj się jako zwykły użytkownik i sprawdź, czy w aplikacjach opartych o Qt (np. kadu, k3b, ewentualnie KDE jeśli posiadasz) są wyświetlane poprawnie czcionki. Ciężko będzie Ci coś wyklikać w Menu, więc naciśnij ALT+F2 i wpisz nazwę aplikacji (jeśli znasz ten skrót, to sorry za te lamerskie podpowiedzi, ale nie wiem na ile jesteś zaawansowany )

 

No az takim lamerkiem nie jestesm . :P co jak co ale no bez przesady ;d

 

(_linuxa_ → Linuksa) ORT zainstalowalem od nowa. podawilem sie nim i mam hjakies bledy w " gnome " , np. w Evolution jak sobie wezmne . " Ustawienia " to mam jakis blad . gome :| (_niewiem_ → nie wiem) ORT czemu no ale jest :( a pozatym to wszystko ok . :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marciek był napisał:

 

" zupdejtuje " - slowko mi sie podoba - a wam" - uważam, że te słowo jest dowcipne, jest cool :)

 

Widzę poprawę w Twoim stylu. Czy możesz jeszcze kończyć zdania kropką i zaczynać z dużej litery. To prosty zabieg :) .

 

A jeszcze lepszy efekt osiągniesz gdy przed wysłaniem tekstu spokojnie i dokładnie go przeczytasz i wyeliminujesz literówki. Czasami też warto wstawić spację między wyrazy np. Poprostu, talala, niejest, pozatym.

 

Ćwiczenie czyni mistrza. Wierz mi, że wiele osób bardzo się stara na tym forum pisać elegancko. Także do Ciebie. Dlatego proszę Cię o pomoc w utrzymanie tego wysokiego poziomu.

 

Pozdrawiam, Jerzy

 

PS. Osobiście jestem dyslektykiem i dysfonikiem, ale jak widać można z tym spokojnie żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, czcionki na root'cie są a na innych userach jakieś koślawe i niegładkie... co zrobić z QT ?

Troche więcej szczegółów. Jakiego używasz środowiska: KDE czy GNOME? Jeśli KDE (lub masz brzydkie czcionki w aplikacjach opartych o Qt), to w Centrum sterowania -> 'Wygląd i motywy' -> 'Czcionki' włącz wygładzanie czcionek. Być może będziesz musiał (ale raczej wątpię) zmienić też czcionki na jakieś wektorowe, bo przy bitmapowych nie będzie odpowiedniego efektu.

 

Jeśli GNOME, to nie wiem (jakoś nie używam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No az takim lamerkiem nie jestesm . :P co jak co ale no bez przesady

No to sorry :wink:

(_linuxa_ → Linuksa) ORT zainstalowalem od nowa.

Twardym trza być i walczyć do końca, a nie... :D Jak coś nie działa, to nie można za każdym razem robić formata.

podawilem sie nim i mam hjakies bledy w \" gnome \" , np. w Evolution jak sobie wezmne . \" Ustawienia \" to mam jakis blad . gome :| (_niewiem_ → nie wiem) ORT czemu no ale jest :( a pozatym to wszystko ok . :)))

Gnome to nie moja bajka, ale podaj więcej informacji co to za błędy - może ktoś inny Ci pomoże :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mu pisałem od czego ma zacząć - w poprzednim problemie ....

 

Co do nowego to - marciek posłuchaj doświadczonego i cierpliwego kolegi gajownka i zlituj się nad nami podając jakieś konkrety.

 

Możesz zacząć np. od tego:

Odpal program sprawiający problem w konsoli i pokaż nam jakie komunikaty otrzymujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z niewyraźnymi czcionkami w niektórych aplikacjach (bo czcionki w panelach KDE są OK) chyba polega na nieodpowiedniej konfiguracji gtk, który niedawno aktualizowałem (tak przynajmniej wynika z innego forum; niestety, tam rozwiązania problemu nie ma). Czcionki są strasznie małe i przez to małoczytelne. Czy istnieje jakiś konfigurator do gtk, ewentualnie gdzie przestawić jego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...