Skocz do zawartości

brak czcionek przezaktualizacje .


marciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dość długo mnie nie było wiec teraz postaram sie być tutaj częściej. :)

 

Jak już wcześniej pisałem że mam jakiś błąd w Ustawieniach od ' Evolution ' to już tego błędu nie mam. Nie wiem jak to się stało, ale juz normalnie mogę wejść do opcji :P ...

 

Mam jakiś blad, albo (_niewiem_ → nie wiem) ORT co się stało, ale jak wpisuje jako ' root ' komende ' init 1 ' to mi się zawiesza system " nic nie odpowiada " i caly czas mi wypisuje bez przerwy ' root@localhost root# ' tak jakbym caly czas naciskał

" ENTER " .

-----Czy wie ktos jak to zrobic . :|

 

I mam pytanko, wie może ktoś jak ustawic, żeby po starcie systemu sie automatycznie włączączały X-y . chodzi mi przedewszystkim o ' gdm-a '

 

Z góry dzięki za Odpisy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aplikacje oparte o gtk2, to włącz gnome-font-properties i poustawiaj odpowiednie opcje.

Hmmm... a jeśli używam KDE ?

Znalazłem trochę czasu, pogooglałem i wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie :)

 

Możesz użyć do tego programu gconftool-2 (program obsługiwany z linii komend; znajduje się w paczce GConf2) lub gconf-editor (można sobie wszystko wyklikać; jest w paczce gconf-editor :wink: ). Polecam ten drugi.

 

Następnie trzeba wyedytować klucze w "/desktop/gnome/font_rendering". Tłumacz trochę przegiął w drugą stronę i przetłumaczył też wartości parametrów, więc jakby co, to klucz 'antialiasing' ustawiłem jako 'grayscale', a 'hinting' na 'medium'. Jak to zrobisz, to możesz te programy odinstalować.

 

W sumie jest to nawet lepsze rozwiązanie niż z gnome-font-properties (patrz link powyżej).

 

Poszedłem za ciosem i dowiedziałem się, że podane wyżej ustawienia zapisane są w ~/.gconf/desktop/gnome/font_rendering/%gconf.xml. U mnie ten plik wygląda tak:

<?xml version="1.0"?>

<gconf>

       <entry name="hinting" mtime="1082722527" type="string">

               <stringvalue>medium</stringvalue>

       </entry>

       <entry name="antialiasing" mtime="1083265156" type="string">

               <stringvalue>grayscale</stringvalue>

       </entry>

</gconf>

Teraz to już chyba to ustawisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za ciosem i dowiedziałem się, że podane wyżej ustawienia zapisane są w ~/.gconf/desktop/gnome/font_rendering/%gconf.xml. U mnie ten plik wygląda tak:
<?xml version="1.0"?>

<gconf>

       <entry name="hinting" mtime="1082722527" type="string">

               <stringvalue>medium</stringvalue>

       </entry>

       <entry name="antialiasing" mtime="1083265156" type="string">

               <stringvalue>grayscale</stringvalue>

       </entry>

</gconf>

Teraz to już chyba to ustawisz :)

Bardzo dobrze się dowiedziałeś, bo właśnie jakoś ten plik u mnie nie egzystował. Założyłem go i wpisałem do niego to co miałeś w swoim. Teraz wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...