Skocz do zawartości

Amarok Z Apta


ecik

Rekomendowane odpowiedzi

o czyli plik /etc/yum.conf mogę wyczyścić, aby nie sprawdzało dwa razy tego samego ??
Nawet powinieneś (_poniewasz_ → ponieważ) ORT plik ten ma wyższy priorytet niż katalog /etc/yum.repos.d i jak namieszasz cś w yum.conf to yum oleje katalog z repozytoriami. A yum.conf powinien wyglądać tak:

[main]
cachedir=/var/cache/yum
debuglevel=2
logfile=/var/log/yum.log
pkgpolicy=newest
distroverpkg=redhat-release
tolerant=1
exactarch=1
retries=20
obsoletes=1
gpgcheck=1

# PUT YOUR REPOS HERE OR IN separate files named file.repo
# in /etc/yum.repos.d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się nazywa plugin do amarok`a - mp3. Gstreamer mam, ale nadal nie odtwarza mi mp3.

 

cholewcia, szukałem szukałem i szukałem na forum podobnych wątków i znalazłem, że trzeba przeinstalować kdemultimedia, ale niestety nie wyszło mi to na zdrowie ;( amarok teraz się wywala zanim uda mi się cokolwiek zrobić ;(

 

ciągle przy jego starcie wyskakuje komunikat o konieczności ustawienia wtyczki, jednak jak ustawię tą która jest dostępna czyli gstreamer to i tak prosi o ustawienie wtyczki ---- błędne koło ;(

 

JAK JA TSKNI ZA PROSTYM, MIŁYM, UPRZEJMYM, KOCHANYM WINAMPEM -- tak mi go brak ;) tak się trzeba pałować nad odtwarzaczem mp3 że aż się odechciewa wszystkiego ;( czekam na propozycje naprawienia tych szkód, które udało mi się wyrządzić memu systemikowi ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się nazywa plugin do amarok`a - mp3. Gstreamer mam, ale nadal nie odtwarza mi mp3.
http://80.55.221.90/~gajownik/linux/fedorafaq/#kde-mp3

 

jednak jak ustawię tą która jest dostępna czyli gstreamer to i tak prosi o ustawienie wtyczki ---- błędne koło ;(
Pewnie amarok nie do końca radzi sobie z gnomową wtyczką dźwiękową.

 

JAK JA TSKNI ZA PROSTYM, MIŁYM, UPRZEJMYM, KOCHANYM WINAMPEM
XMMS bardzo przypomina Winampa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to właśnie wg tej rady postąpiłem i się wszysko sypnęło ;(

 

Pewnie amarok nie do końca radzi sobie z gnomową wtyczką dźwiękową.

 

obawiam się, że nie radzi sobie z niczym ;(

 

XMMS bardzo przypomina Winampa

 

właśnie z tego korzystam, ale jestem bardziej wymagający ;(

 

 

cholewcia 3 x ;( -- to dobrze nie wróży na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap pierwszy : tabula rasa, skasuj (rpm -e) amaroka i kdemultimedia-extras. Poszukaj plików z ustawieniami amaroka i skasuj.

Teraz zleć zadanie instalacji i uzupełnienia zależności wyspecjalizowanemu programowi:

yum install amarok kdemultimedia-extras

.

Jakie teraz masz błędy, opisz pokolei co klikasz i co wyskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy etap prawie ukończony, ale bladego pojęcia nie mam gdzie szukać ustawień amaroka i dodatkowo je skasować...

 

 

usunąłem te dwa polecone pakiety i zainstalowałem przez polecenie podane poniżej, ale w chwili uruchomienia wyskakują te same błędy. Uruchomiłem amaroka przez terminal, a takie komunikaty wypluł:

 

[root@xdsl-2282 primo]# amarok

amaroK: [Loader] Starting amarokapp..

amaroK: [Loader] Don't run gdb, valgrind, etc. against this binary! Use amarokapp.

kbuildsycoca running...

Reusing existing ksycoca

QObject::connect: Cannot connect Engine::Base::statusText( const QString& ) to (null)::shortMessage( const QString& )

QObject::connect: Cannot connect Engine::Base::infoMessage( const QString& ) to(null)::longMessage( const QString& )

QLayout: Adding KToolBar/mainToolBar (child of QVBox/unnamed) to layout for PlaylistWindow/PlaylistWindow

QColor::setRgb: RGB parameter(s) out of range

QColor::setRgb: RGB parameter(s) out of range

QColor::setRgb: RGB parameter(s) out of range

[root@xdsl-2282 primo]# amarokapp: symbol lookup error: amarokapp: undefined symbol: _ZN6TagLib7FileRefC1Ev

Mutex destroy failure: Urządzenie lub zasoby zajęte

ICE default IO error handler doing an exit(), pid = 4387, errno = 0

 

** ERROR **: file gam_tree.c: line 146 (gam_tree_remove): assertion failed: (g_node_n_children(node->node) == 0)

aborting...

ICE default IO error handler doing an exit(), pid = 4400, errno = 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystałem z funkcji znajdź i wywaliłem z systemu wszysko co miało w nazwie amarok, zobaczymy teraz.

 

 

usunłem wszytko, nowa instalacja, następujące komunikaty:

 

okno amaroka:

 

GStreamer nie mógł utworzyć elementu: adder

Upewnij się czy zainstalowałeś wszystkie niezbędne wtyczki GStreamera (np. OGG i MP3) a następnie uruchomiłeś 'gst-register'.

W celu uzyskania dalszej pomocy poradź się podręcznika GStreamera i odwiedź kanał #gstreamer na irc.freenode.net.

 

 

po kliknięciu ok, program sam się zamknął, a terminal wypluł:

 

[root@xdsl-2282 primo]# amarok

amaroK: [Loader] Starting amarokapp..

amaroK: [Loader] Don't run gdb, valgrind, etc. against this binary! Use amarokapp.

kbuildsycoca running...

QObject::connect: Cannot connect Engine::Base::statusText( const QString& ) to (null)::shortMessage( const QString& )

QObject::connect: Cannot connect Engine::Base::infoMessage( const QString& ) to(null)::longMessage( const QString& )

QLayout: Adding KToolBar/mainToolBar (child of QVBox/unnamed) to layout for PlaylistWindow/PlaylistWindow

QColor::setRgb: RGB parameter(s) out of range

QColor::setRgb: RGB parameter(s) out of range

QColor::setRgb: RGB parameter(s) out of range

amaroK: [Loader] amaroK is taking a long time to load! Perhaps something has gone wrong?

[root@xdsl-2282 primo]# amarokapp: symbol lookup error: amarokapp: undefined symbol: _ZN6TagLib7FileRefC1Ev

Mutex destroy failure: Urządzenie lub zasoby zajęte

ICE default IO error handler doing an exit(), pid = 4809, errno = 0

ICE default IO error handler doing an exit(), pid = 4821, errno = 0

 

** ERROR **: file gam_tree.c: line 146 (gam_tree_remove): assertion failed: (g_node_n_children(node->node) == 0)

aborting...       

 

macie jakieś pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czyli plik /etc/yum.conf mogę wyczyścić, aby nie sprawdzało dwa razy tego samego ??
Nawet powinieneś (_poniewasz_ → ponieważ) ORT plik ten ma wyższy priorytet niż katalog /etc/yum.repos.d

Że jak? Yum.conf to plik z globalnymi ustawieniami, a pliki z /etc/yum.repos.d zawierają ustawienia lokalne wraz z wpisami repozytoriów. Nie należy kasować zawartości yum.conf, bo yum przyjmie standardowe ustawienia, które mogą nie być zbyt optymalne.

 

Można wiedzieć, gdzie wyczytałeś, że nie będzie w nastepnych wydaniach pliku yum.conf? Coś mi się wydaje, że to się mija z prawdą...

[root@xdsl-2282 primo]# amarokapp: symbol lookup error: amarokapp: undefined symbol: _ZN6TagLib7FileRefC1Ev

No to masz pomieszane jakies różne biblioteki, bo nie może znaleźć odpowiednich symboli. Która wersja amaroka i z jakiego repozytorium? Nie instlowałeś może jakiejś innej wersji KDE?

macie jakieś pomysły ??

Nie używać konta roota do takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instlowałeś może jakiejś innej wersji KDE?

ano coś swego czasu próbowałem zainstalować nowe kde, ale coś mi nie wyszło... i to może być przyczyną.

 

Nie używać konta roota do takich rzeczy.

konta roota używam tylko w przypadku aktualizacji i instalacji czegoś w systemie, a i tak robię to na zwykłym użytkowniu używając su.

 

jak odwrócić te czynności z kde ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja też się strasznie namęczyłem, próbując skompilować Amaroka ze źródeł, albo doinstalować jakieś rpm-y ściągnięte z sieci. Nakląłem się przy tym strasznie, bo żadna z kolejnych ściągniętych wersji za nic nie chciała mi ruszyć.

 

W końcu dodałem do APT-a nowe repozytorium do KDE i mam ten cudowny program.

 

## kde-redhat repository
rpm http://apt.kde-redhat.org/apt kde-redhat/fedora/3  stable

 

Chociaż muszę przyznać, że wymagało to mocnych przetasowań w KDE (m.in paczki base, multimedia, multimedia-extras...). Jeśli chodzi o problemy z gstreamerem, to proponuje amarok-xine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konta roota używam tylko w przypadku aktualizacji i instalacji czegoś w systemie, a i tak robię to na zwykłym użytkowniu używając su.

Ale amaroka uruchamiałeś z roota :P

jak odwrócić te czynności z kde ??

Pokaż co wyświetli to polecenie:

rpm -qa | grep -E 'kde|qt|amarok' | sort

## kde-redhat repository

No, ale jak zainstlujesz KDE z kde-redhat, to najprawdopodobniej nie będa Ci działały aplikacje wymagające bibliotek KDE z innych repozytoriów :P

a gstreamera mogę wywalić ?? czy jeszcze do czego to dziadostwo służy ??

gstreamer to aplikacja wymagana przez wiele programów, więc raczje jej nie usuniesz. Wykorzystywana jest jako ogólnego przeznaczenia architektura do 'wydawania' dźwięków i nie tylko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...