Skocz do zawartości

Mandrake Się Nie Botuje


PyraQ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was ludziska ciężkie pytanko. Ostatnimi czasy miałem wymianę płytki głównej z ECS K7S5A na Abit NF7 i teraz zaczął mi się problem, pod strą płytą główną podczas startu wciskałem F8 i podawałem z jakiego napędu ma mi botować i było fajnie :) . Jednak pod moją nową płytą główną nie am takiego czegoś i muszę wchodzić w bios i tam to ustawiać niby żaden problem :) . Jednak czego bym nie kombinował MAndrake Linux 10.0 na DVD nie chce mi się zbotować do instalacji. PROSZ POMÓŻCIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś trochę fora .. odsyłam na http://forum.mandrake.pl/

 

Nie wiam jak dokładnie ma ta twoja płyta ale...

Tak mają np. ASUSy

tzreba włączyć bootowanie z CD-ROMU (trzeba dokładnie wskazać z którego) i wyłączyć całkowicie bootowanie z dysku twrdego (na czas instalacji). Nawet jeśli dysk jest czysty to jeśli będzie wyszczególnony do bootowania to CD-ROMU nie ruszy - dziwne rozwiaznie które ja uważam za wadę.

Jak nie pomoże to możne być tak że coś jest nie tak z nośnikiem albo z czytnkiem ...

 

Ja osobiście z Mandrakeiem miałem dosyć ciężkie przyżycia bo co próbowałem go zainstalować to rozwalał mi tablice partycji i był ZONK! .. dlatego zdecydowałem się używać jeszcze wterdy Red HATa 9 no a teraz Fedory...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...