Skocz do zawartości

Pobierranie Fedora 2


milupo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _PaT
Jeszcze dobrze nie sćiągnołem Fedorki a już słyszę poważne słowa krytyki wśród osób, które się przesiadły z FC1. Zastanawiam się czy zrobić instalke od zera czy zaktualizować FC1 do FC2. :blink:

Jeśli masz trochę wolnego czasu to proponuję instalację "od zera". Ja miałem FC1 prawie rok, uczyłem się na niej i tym samym była bardzo zaśmiecona. Teraz wiem, że dużo lepiej zadbam o swój system. Jeśli natomiast nie znajdziesz kilku godzin na instalacje i konfiguracje to wgraj nakładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli masz trochę wolnego czasu to proponuję instalację "od zera".

O czas to ja się nie boję. Zresztą za 30-40 min - jeśli mi nie zwolini będę miał już całą instalkę. Zresztą raz się żyje. Najwyżej wróće do FC1 jak mi sie nie będzie podobać. :D

 

 

No i masz babo placek. Nie dość że z sunsuite sciągał najdłużej - z innego mirrora sciągnołem pozostałe 3 płyty w szybszym czasie - to w dodatku sumy sie nie zgadzaja. Zdecydowanie odradzam Sunsite :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja chyba wiem dlaczego nie masz dostępu do pobierania. Używasz przeglądarki Internet Explorer wchodząc na serwer <_< Zauważyłem, że na serwerach dotyczących Linkuksa działa to na zasadzie "Panu już dziękujemy". Pobierz Operę lub Mozille. Na pewno zadziała. Oczywiście pod warunkiem, że usiłujesz pobarć na Windzie. Jeżeli nie to zwyczajnie chciałeś za szybko pobarać Fedore kiedy serwer jeszcze nie dopuszczał do publicznego pobierania plików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wiem dlaczego nie masz dostępu do pobierania. Używasz przeglądarki Internet Explorer wchodząc na serwer <_< Zauważyłem, że na serwerach dotyczących Linkuksa działa to na zasadzie "Panu już dziękujemy".

Jeżeli to prawda, to bardzo nieuczciwe działanie. Może Jerzy w kolejnym felietonie wykorzysta, w końcu nie łatwo znaleźć dowody, że linuksiarze mszczą się na Microsot'cie. Z drugiej srony istnieją setki stron, nawet poważnych instytucji, takich jak banki, które nie zalogują nas na serwer jeśli nie używamy IE. Podsumowując, użytkownicy Linuksa uważają się za ludzi wolnych, otwartych; tymczasem zapominają o uczciwej konkurencji i stają się najzwyklejszymi pozerami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z tym kilka razy na różnych serwerach. Zwyczajnie kiedy chciałem w firmie pobrać (bardzo szybki DSL) programy dla (_linuxa_ → Linuksa) ORT to za diabła nie mogłem się dostać na FTP przy użyciu IE. Próbowałem kilka razy. Wystarczyło ,ze zmieniłem przeglądarkę na inną i juz bez problemu mogłem sobie to pobrać. Co do dyskryminacji przez niektóre portale lub instytucje mające strony WWW to raczej wynika to z wygody piszących kod, gdyż szybciej robi się coś tylko pod jedną przeglądarkę. Obsługa samej strony wymaga często również braku blokowania cookie, czy wręcz banalnych spraw dotyczących bezpieczeństwa. Przykład: Jeżeli zdefiniujemy sesję dla oglądającego to w IE kiedy przekażemy dane poprzez formularz a potem damy WSTECZ to sesja wywali nas automatycznie z informacją, że wygasła. W Operze natomiast zwyczajnie uda nam się cofnąć. To tylko mały przykład dotyczący np bezpieczeństwa. Firmy nie zawsze chcą płacic więcej pieniędzy za dokładne sprawdzenie działania na wszystkich dostępnych przeglądarkach łącznie z tekstowymi. Oczywiście można zabezpieczyć się przed Operą bardzo prosto wysyłając oprócz sesji np cookie, gdzie jezeli jego wartośc na stronie z formularzem wzrośnie o jeden (sytacja kiedy oglądający da cofnij) wywali go (_wogóle_ → w ogóle) ORT "w kosmos" a następnie usunie samo cookie co pozwoli wysłac formularz powtórnie i po problemie, ale zawsze wymaga to dodatkowego sprawdzenia i zabiera czas, który nie jest opłacony przez zlecającego. Wychodzi on bowiem z założenia, że po co..........bo on używa IE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Heya

Tylko że ja mam problem żciągnełem płytkę nr 1 z adresu powyżej.

Nagrałem i okazało się ze ona się ni bootuje. A że jestem nowy w środ odbiorców linuksa niezbyt wiem co mam zrobić moz coś ź le ustawiłem podczas nagrywania ??

Mógłby mi ktoś coś na ten temat powiedzieć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nagrałeś jako obraz płyty .iso?(Zakładam, że w BIOS-ie masz ustawiony start z CD-ROM)

 

@kalion

W skrócie: pierwszy zestaw zawiera paczki instalacyjne, a drugi praktycznie te same pakiety tylko jako źródła do dalszej kompilacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...