Skocz do zawartości

Dziwna Sprawa Z Neo Na Mandrake'u


Soleth

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie Mandrake 10.1 official i neo. Zainstalowalem neo, wszystko pieknie, ladnie, uruchamia sie przy starcie, ale problem jest taki, ze jak wejde do windowsa xp i odpale w niej neo, to potem juz nie moge sie polaczyc w linuxe. Moze ktos wie o co chodzi? :o:unsure:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

A nie wystarczy wraz z kompem zrestartować modemu (czy jak to się tam zwie)? Bardzo możliwe, że przyjmuje on jakąś wtępną konfigurację po uruchomieniu systemu...

 

A jak najpierw włączysz Linuksa to potem w Windows internet działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to sytuacja może się mieć następująco - w windowsie używasz oprogramowanie które wczytuje firmware do modemu i dzięki temu później "faza" ta może zostać pominięta w linux-ie ....

 

Mam nadzieję, żę ten trop będzie dobry - ale zaznaczam, że są to tylko moje przypuszczenia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na (_linuxie_ → Linuksie) ORT siedzialem na internecie, a potem włączyłem windowsa i na nim neo, to szstko dzialalo. Ale jak z windowsa przelaczalem sie na (_linuxa_ → Linuksa) ORT, to juz nie.

 

O co chodzi z tym restartem modemu? Chodzi o to, ze jak restartuje komputer, to mam wyciagnac modem z usb i włączyć dopiero jak sie linux załaduje? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
O co chodzi z tym restartem modemu? Chodzi o to, ze jak restartuje komputer, to mam wyciagnac modem z usb i włączyć dopiero jak sie linux załaduje? :?:

Domyślam się, że modem nie ma zewnętrznego zasilania, a jedynie USB, więc powinno wystarczyć odłączenie i podłączenie modemu (najlepiej zanim Linux postawi na nogi interfejsy USB). Ewentulanie trzeba będzie zrobić twardy reset (zyli poczekać 3-5s przed ponownym włączeniem).

 

Nie mam neostrady, może sterowniki oferują coś w rodzaju restartu oprogramowania... IMHO nawet (_napewno_ → na pewno) ORT da się ten problem jakoś normalnie rozwiązać, a nie tylko obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...