Skocz do zawartości

Stary Linux


Zygmunt

Rekomendowane odpowiedzi

Wyżej niż fluxbox/icewm, to bym nie próbował ;)

wiecej to ja nawet nie marze ;)

 

Do tego distro na 2.4, np. Slack, Debian.
a zmiesci sie to na 1,2 GB ??

 

bo ja mialem watpliwoosci co do tego, dlatego zaczalem sie zastananwiac nad tym zeby nie zrobic graficznych terminali z tych kompow , a jeden szybszy (tzn. P II 450 Mhz 128 MB RAM; 12 GB dysk) bylby serwerem, myslicie ze sie uda?

 

Edu-cd nie znam.
dystro live, oparte na knoppiksie, zawiera (_mnustwo_ → mnóstwo) ORT oprogramowania edukacyjnego, czyli swietne do szkoly gdzie wlasnie te kamputery beda staly :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zmiesci sie to na 1,2 GB ??

Przeanalizujmy.

Instalka Debiana podstawowa (wersja 30r4) ~75 mega.

Full upgrade do wersji testing ~40 mega.

Instalka całego x-window-system ~60 mega

Dodatki → vim-gtk do pisania, fluxbox, przeglądara (może dillo albo galeon?), rox-filer (menadzer okien), kadu, pl czcionki ~30 mega (ze sporym zapasem powinno to być).

Tak wychodzi 205 mega, ale możliwe, ze o czymś zapomniałem.

 

A to livecd to dyzia nie wymaga, ale czy procek nie będzie za słaby?

 

[edit]

 

A jeszcze partycje możnaby zrobić na ext2, aby journaling nie zżerał dodatkowo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wychodzi 205 mega, ale możliwe, ze o czymś zapomniałem.

no wlasnie testowo u siebie zainstalowalem Fedore tylko z fluxem i zajelo mi 1,1 GB

 

no moze ogolocony debian z wielu rzeczy zmiesci sie na te 500-700 MB

 

A to livecd to dyzia nie wymaga, ale czy procek nie będzie za słaby?
no wlasnie przy tak malej ilosci RAMu bedzie wymagal swapu zeby chodzic, no i wlasnie o sprzet sie martwie bo tam juz chyba tylko jadro 2.6 zostawili bo pamietam w starszych jeszcze bylo jadro 2.4 i 2.6 do wyboru

 

A jeszcze partycje możnaby zrobić na ext2, aby journaling nie zżerał dodatkowo miejsca.
to mysle ze jest nieoplacalne poniewaz na tym beda pracowaly dzieciaki ktore lubia sobie reset wcisnac albo power (przypomne ze obudowy AT tam sa ;) ) wiec lepiej jak system bedzie mial jurnaling :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

Mineło troche czasu...

Zainstalowałem FC4 na starym kompie... bawie sie w konfigurowanie protokołów http, ftp, sh, i co sie da ;)

I powiem wam ze miałem wgranego wcześniej mini slacka 1.1 w trybie graficznym (xfce4) chodzi pięknie. ALe jak dla mnie to troche dużo konfiguracji na początek.

Ale jeżeli co to na stare polecam slackware'a ;)

Co do FC4 no to wiadomo super, ale troche zamula, najbardziej zastanawia mnie: "dlaczego?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...