Skocz do zawartości

Ut-2004 - Demo


dudi04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Zainstalowałem UT-2004 - demo przeznaczonego dla (_linuxa_ → Linuksa) ORT - instalka przeszła bez zgrzytów, ale pojawił się problem z uruchomieniem tej gry.

Więc tak, gdy próbuję demko uruchomić z ikony czy też ze "skrótu" - nic się nie dzieje - po prostu - jak to się mówi... echo, ale jezeli to "cudeńko" uruchamiam z terminala to już coś się dzieje, a mianowicie dostaję wypis nastepującej treści:

 

Reusing existing ksycoca

./ut2004-bin: error while loading shared

libraries: .libSDL-1.2.so.0: cannot restore segment

 

prot after reloc: Permission denied

 

...dziwne, ponieważ bibloteka w sytemie jest, a ten błąd pojawia się niezależnie do tego "skąd" go instaluję lub uruchamiam (z konta użytkownika czy też (_root'a_ → roota) ORT).

 

Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

 

PS

Mam zainstalowaną Fedora Core 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z ta Fedorą 4 to sa cos czary, ja mam podobne czary z American's Army na innych dystrybucjach dziala a w Fedorce 4 nie ma zamiaru i co dziwne tylko niektore mapy, zreszta takich gier jest wiecej co sa problemy w 4 chodzby na szybko scroched3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to.

W demie Dooma III "4" też "płacze" że czegoś tam nie ma - nie pamiętam teraz czego. A fajne jest to, że wersja 64-bitowa jak i "zwykła" zachowują się identycznie. :huh:

 

Ale niestety jestem "skazany" na "4" bo tylko ta jak na razie dała się na moim sprzęci bez zgrzytów zainstalować. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ut2004 (pełna wersja) zainstalowane na fedorce 4 i sie o nic nie pluło (tylko początkowo jak ją zainstalowałem na partycji windowsowej, ale jak zainstalowałem na partycji z fedorą to wszystko było ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam :

SDL_ttf-2.0.6-5

SDL_gfx-devel-2.0.13-2

SDL_mixer-1.2.5-8

SDL_sound-1.0.1-0.lvn.1.4

SDL_image-1.2.3-9

perl-SDL-2.1.2-3.2.fc4

SDL_ttf-devel-2.0.6-5

SDL-1.2.8-3.2

SDL_net-1.2.5-5

SDL_gfx-2.0.13-2

SDL-devel-1.2.8-3.2

SDL_image-devel-1.2.3-9

SDL_mixer-devel-1.2.5-8

 

i Scorched3D mi nie dziala, przynajmniej w FC4

==========

A nie po zainstalowaniu twojego pakietu Scorched3D dziala, wiec to jest wina paczki pod fedore, co nie zmienia faktu ze America's Army mi nie dzialaja niektore mapy, dostaje taki komunikat

Xlib: extension "XiG-SUNDRY-NONSTANDARD" missing on display ":0.0".

Unicestwiony

 

A co do Scorched3D dziala ale bez dzwieku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w moim przypadku główną przyczyną jest sam SDL. Dograłem najnowsze stery do ATI, a te twierdzą, że nie mam OpenGL, no to jeszcze raz zainstalowałem GL'a. Po tym zabiegu odmówił posłuszeństwa config sterów ATI. Więc je jeszcze raz zainstalowałem. Mógł bym pisać dalej co się stało, ale wystarczy poatrzeć powyżej i się zapewne domyślicie co było dalej. To też dałem sobie spokój ze sterami. Zabrałem się za uaktualnienie xorg'a i tutaj znowu zabawa. Uaktualnienie twierdzi, że niespełnione są "zależności" (brak starszej wersji xorg). Więc zabrałem się do pracy i doinstalowuję, a tu masz ci babo placek, pakiet już zainstalowany w systemie. I tak w kółko, ale to chyba już temat na inne forum.

 

Tak se myślę, że to "4" coś... hmmmm... nie teges. :(

 

Nie wiecie czy z "3" są jakieś problemy przy instalacji na sata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Problem chyba rozwiazalem.

Wpisz w konsoli

setenforce 0

To wylaczy na chwile SELINUX. Mi to blokowalem gry i wyrzucalo komunikat o bledzie libSDL.

Jak zadziala to wylacz go trwale:

 

Wpisz w konsoli:

SELINUX=disabled

 

Jersli bedziesz chcial wlaczyc to wpisz:

SELINUX=enforcing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...