Skocz do zawartości

Reisefs


Sarrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio udało mi się zainstalować FC4 na moim notebooku ale chciałbym dla większego bezpieczeństwa aby obecne partycje ext3 były nie ext3 a ReiseFS (ewentualnie XFS) co musiałbym zrobić w tym celu?? Bo jakoś trudno znaleźć mi gdziekolwiek jakieś informacje na ten temat.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiedz, że właśnie nie o google mi chodziło ;P

Ja odpalasz kompa z cd1, to wpisujesz właśnie to polecenie, a potem normalnie system instalujesz na takim właśnie systemie plików ;P

Można tam wpisac również inne, tj. xfs, jfs itp.

 

A co do tego imienia, to chyba sobie walne poprawne w sygnaturce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no dobra... okazało się banalne:) ale dopiero jak notebook wróci z serwisu to sprawdzę:)

A tak na marginesie... mając maszynkę PIV 2,8GHz i 2GB RAM 100GB HDD ile potrwa instalacja FC4

(z DVD)przy założeniu że instalujemy wszystkie pakiety?? Bo coś mi notebook dziwnie się zachowywał... straaaasznie długo instalował. No i potem jak długo się taki system odpala?? Chodzi mi o dane orientacyjne, bo wydaje mi się że to co działo się z moją maszynką bardzo dalekie było od właściwego zachowania.

Tym czasem jeszcze jedno pytanko.

Rozumiem że polecenie

linux xfs

spowoduje instalowanie Linuksa na partycjach xfs. A czy jest możłiwość ay utworzoną partycję np /home (ext3 ) przekonwertować na xfs, bez utraty danych na niej się znajdujących?? Czy lepiej dać sobie czas i od początku instalować Linuksa w/w poleceniem??

 

I jeszcze jedno... Czy FC4 obsługuje jakiś szyfrowany(np. Rijndaelem czy AESem) system plików??

Jak wymusić coś takiego??

 

pozdr.

SarruS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...