Skocz do zawartości

Wiki?


Gość _PaT

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam nietypowy problem... Wyjeżdżam jutro na wakacje i nie będę miał czasu zajmowania się wikipedią, dlatego przy okazji postanowiłem przeprowadzić eksperyment. Mianowicie pragnę sprawdzić, w jakim stopniu polska społeczność fedory po kilku latach milczenia przyczyni się do tworzenia wikipedii...

 

Do dzieła!!! Twórz nowe strony i edytuj istniejące !!! Jeśli chcesz zmienić menu skontaktuj się z adiosem.

 

Jeśli za 8 dni zastanę chociaż kilka ładnie zbudowanych stron będę już wiedział - warto stworzyć wikipedię Fedory. Jeżeli nie, po prostu nie napiszę do admina w sprawie wgrania nowego portalu...

 

Jeśli zaliczymy "ataki sabotażu" to dostęp do dokonywania zmian w wiki stanie się zaszyfrowany, jeśli nie, portal pozostanie otwarty.

 

Ucz się korzystać w wiki, pomóż innym zamiast powielać na forum dziesiątki razy te same porady!!!

 

Zapraszam na stronę tymczasową:

 

http://wiki.stemar.com.pl

 

Ten temat jest zamknięty, jeśli podoba Ci się inicjatywa pomóż w tworzeniu wiki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra, ludzie się niepokoją, więc otwieram ten topic (najwyżej mnie potem zabijesz :P )

 

Kolorystyka się jeszcze zmieni, więc nie narzekajcie jeszcze. Wiki nie jest jeszcze całkowicie skonfigurowane, więc też nie narzekajcie - będą krótsze, ładniejsze URLe; podwójne kliknięcie będzie edytowało stronę; modyfikowanie wiki będzie wymagało logowania (ochrona przed spamerami); coś tam pewnie jeszcze się wymyśli.

 

Na razie wrzuciłem artykuł o yumie i repozytoriach.

 

Tez wyjeżdżam na tydzień, więc mnie trochę nie będzie.

 

Let the flamewar begin ]:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że to wiki testowe jest i sprawdzacie jakie to bedzie mialo wziecie. Ja powiem jedno - to jest potrzebne bo zrobi sie z tego z czasem w miara rzetelna i aktualna dokumentacjia. Co mnie bije to funkcjonalność tego wiki. Nie jest dobrze. Chocby dlatego ze nie ma RSS. Jako engine zdecydowanie polecam DokuWiki, które możecie przetestować tutaj. Oczywiście jest w pełni spolszczony interface, ale nie w demie. Polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako engine zdecydowanie polecam DokuWiki

Kiedyś to sprawdzałem, ale coś mi się w tym nie podobało. Jeszcze raz zobaczę jak wrócę.

Warto. Znam to wiki bardzo dobrze. Służy nam do składania i korekty zinu. Idealny tool. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę właśnie zgupiałem bo sobie troszeczkę pokombinowałem na tej Wiki i nagle coś co dizałało (a mianowicie oprawa w ramki za pmoca znacznik [= =] przestała działać ... :ph34r:

Chyba czeka mnie czytanie zmudnych opisów obsługi :(

 

EDIT

Już rozgryzłem te znaczniki. Jak się przed znacznikiem spacji nie da to on nie działa.

BTW Mam pytanie do czego służy pole autor i summary. Co by tam nie wpisać to nic się nie wyświetla ... albo ja poprostu tego niedostrzegam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Mam pytanie do czego służy pole autor i summary. Co by tam nie wpisać to nic się nie wyświetla ... albo ja poprostu tego niedostrzegam ...

Jak potem klikniesz na dole na historie, to się wyświetli autor. Jeżeli go nie wpiszesz, to będzię tylko Twój ip w tym miejscu. Summary nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tej wiki przydał by się brudnopis. Bo w trakcie pisania czegokolwiek (a raczej poprawiania i zapisyania co chwilę) to robi się straszny śmietnik w historii.

Zastanowiłbym się też nad działami w lewym menu. Bo sama Fedora i Administracja to nie pasują do wszystkiego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się też nad działami w lewym menu. Bo sama Fedora i Administracja to nie pasują do wszystkiego ...

Właśnie też chciałem o tym wspomnieć.

Powoli wiki zaczyna się rozrastać i już wypadałoby pomyśleć nad menu i odpowiednimi działami w nim. Nie wiem, może coś, jak działy na forum :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to widze jeszcze inaczej. Któraś z grup usenetowych (albo alt.pl.comp.os.linux.fedora albo alt.pl.comp.os.linux.newbie) maja juz dokuwiki, wiec IMO lepiejby bylo sie do nich podlaczyc.

 

JUŻ MAM:

 

FAQ grupy dyskusyjnej alt.pl.comp.os.linux.newbie. W sumie to nie zupełnie to, ale można połączyć siły i spopularyzować FC na grupie newbie - a to już coś. :)

Edytowane przez Kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko zauważ, że to jest zrobione ogólnie pod linuksa. A nasz ma być w założeniach tylko o Fedorze tak, żeby porady działały przede wszystkim na niej. A dopiero później na innych distrach. Popatrz np. na taki tekst o dodaniu do gdm jakiegoś nowego managera. Założe się, że stracisz wiele czasu, zanim któryś opis z netu Ci ruszy. Sam się z tym męczyłem, to wiem :)

 

Dalej. Popatrz np. na taki tekst o polskich znaczkach (link). Fajnie jest opisane to, ale z tego co się orientuje, to w takiej F. to nie jest potrzebne. A w Debianie, to dużo lepiej i szybciej jest skorzystać z polecenia dpkg-reconfigure locales. Z kolei do wyświetlania wystarczy kilka pakietów doinstalowac.

 

Troche się rozpisałem, ale mam nadzieje, że rozumiesz, o co mi chodzi :)

 

[edit]

 

Chciałem napisać na wiki art o instalce rpm'ów z konsoli, ale przypomniało mi się, że jest już coś takiego w Poradach. Przepisałem to, mam nadzieje, że nikt nie będzie się rzucał o prawa autorskie albo plagiat :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc powoli się robi tam burdel, można by jakieś działy potworzyć i pod kategorie, chćby w takiej administracji, jest tam sporo artykułów i będzie jeszcze więcej...

Pozdrawiam.

 

EDIT

hmmm...

Może głupie pytanie, ale jak dodać tam jakiś artykuł o ile to w ogóle jest możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

Może głupie pytanie, ale jak dodać tam jakiś artykuł o ile to w ogóle jest możliwe ?

Masz tam taki napis u góry zmień ... a po lewej masz opisy...

 

EDIT

Mam do tej WIKI Jedno bardzo wielkie ALE!!!!!!!!11

Opisałem się jak głupi o runlevelach ale ktoś w trakcie coś tam zmienił i w chwili gdy chciałem zapisać zmiany dostałem komunikat o tym że ktoś coś tam amienił, kliknołemkliknąłem zobacz zmiany i szlag trafił wszystko co napisałem. :(

I teraz pytanie czy ta wiki nie ma jakiegoś mechanizu na takie wypadki czy poprostu jest wyłączony ??

 

Napisałem ten artykuł po raz drugi i po raz drugi GO SZLAG TRAFIŁ :angry::angry::angry::angry:

I JESTEM Z TEGO POWODU :angry::angry::angry::angry:

 

EDIT 2

[n]@_PaT[/b]a nie ma i pewnie bedzie trzeba czekać aż wróci aby problemy usunąc ...

No chyba że @Adios albo gajownik mają dostęp do tej cholernej WIKI i coś ktoś zrobi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że interesujecie się wiki.

Dobra, ludzie się niepokoją, więc otwieram ten topic (najwyżej mnie potem zabijesz :P )

Owszem.

Let the flamewar begin ]:->

?

Nie znam Cię od tej strony :P

Zastanowiłbym się też nad działami w lewym menu. Bo sama Fedora i Administracja to nie pasują do wszystkiego ...

Właśnie też chciałem o tym wspomnieć.

Powoli wiki zaczyna się rozrastać i już wypadałoby pomyśleć nad menu i odpowiednimi działami w nim. Nie wiem, może coś, jak działy na forum :unsure:

Szczerze mówiąc powoli się robi tam burdel, można by jakieś działy potworzyć i pod kategorie, chćby w takiej administracji, jest tam sporo artykułów i będzie jeszcze więcej...

Pozdrawiam.

Nad działami jeszcze się zastanowimy, na razie muszę bardzo dobrze przemyśleć, co znajdzie się w wikipedii, potem wszystko posegreguję.

Może głupie pytanie, ale jak dodać tam jakiś artykuł o ile to w ogóle jest możliwe ?
Jak chcesz dodać nieisteniejącą stronę to najpierw dodajesz do niej odnośnik (albo sprytnie wpisujesz adres nieistniejącej strony w pasku adresu przeglądarki) i po prostu edytujesz.

 

EDIT

Mam do tej WIKI Jedno bardzo wielkie ALE!!!!!!!!11

Opisałem się jak głupi o runlevelach ale ktoś w trakcie coś tam zmienił i w chwili gdy chciałem zapisać zmiany dostałem komunikat o tym że ktoś coś tam amienił, kliknołem zobacz zmiany i szlag trafił wszystko co napisałem. :(

I teraz pytanie czy ta wiki nie ma jakiegoś mechanizu na takie wypadki czy poprostu jest wyłączony ??

 

Napisałem ten artykuł po raz drugi i po raz drugi GO SZLAG TRAFIŁ  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:

I JESTEM Z TEGO POWODU  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:

Obadam jutro, obecnie wydaje mi się, że wszystko jest w porządku.

@_PaTa nie ma i pewnie bedzie trzeba czekać aż wróci aby problemy usunąc ...

No chyba że @Adios albo gajownik mają dostęp do tej cholernej WIKI i coś ktoś zrobi ...

Chodzi Ci tylko o ten problem z runlevelami czy jeszcze jakieś inne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...