Skocz do zawartości

Wiki?


Gość _PaT

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie działy w menu w wiki są wg. schematu Fedora.<nazwa_działu>, czyli np. Fedora.Multimedia. Chcąc teraz w takim dziale wyświetlić całą grupe, to wyświetlają się również linki do poszczególnych innych działów. Przykład, o co mi chodzi można znaleźć tutaj. Mam taką propozycje, żeby zmienić je na schemat taki, jaki jest w dziale Administracja, czyli <nazwa_działu>.<nazwa_działu>. Wtedy nie byłoby problemu z tymi wspomnianymi już linkami :)

(Fedora.Multimedia => Multimedia.Multimedia)

B)

 

PS. Ten nowy dział na forum dot. wiki ma służyć wymianie poglądów (jak ten topic), czy żeby np. userzy wstawiali tam swoje arty, a ktoś je potem przenosił na wiki :?:

 

PS2. IMO brakuje na wiki działu scentralizowanego na menadzery graficzne. No chyba, żeby umieścić np. art o fluxboxie (z krótkim opisem konfigu) do działu Konfiguracja :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obecnie działy w menu w wiki są wg. schematu Fedora.<nazwa_działu>, czyli np. Fedora.Multimedia. Chcąc teraz w takim dziale wyświetlić całą grupe, to wyświetlają się również linki do poszczególnych innych działów. Przykład, o co mi chodzi można znaleźć tutaj. Mam taką propozycje, żeby zmienić je na schemat taki, jaki jest w dziale Administracja, czyli <nazwa_działu>.<nazwa_działu>. Wtedy nie byłoby problemu z tymi wspomnianymi już linkami :)

(Fedora.Multimedia => Multimedia.Multimedia)

B)

 

Aktualna postać linków Fedora.* stworzyła się sama :) Po przenosinach na serwer bel.pl (wiki.fedora.pl) uporządkujemy działy. Będą miały hierarchiczną strukturę, tak jak wskazałeś:

  • brak działu głównego (aktualnie Fedora.*)

     

  • Multimedia.Multimedia - strona główna działu multimedia

     

  • Multimedia.Dźwięk - strona o dźwięku należąca do działu multimedia

     

  • itd.
Lub ewentulanie coś podobnego.
PS. Ten nowy dział na forum dot. wiki ma służyć wymianie poglądów (jak ten topic), czy żeby np. userzy wstawiali tam swoje arty, a ktoś je potem przenosił na wiki :?:

Forum wiki będzie służyło do kontaktu z wikipedystami (bo wiki nie będzie zupełnie otwarta, tzn. nie każdy będzie mógł edytować), także do pisania podań o dodanie do wikipedystów, kontaktu i ustalania reguł wiki pomiędzy tworzącymi. Niedługo pojawią się główne wytyczne tworzeni wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wiki działa w trybie debugowania bo widać coś takiego:

Warning: mkdir(wiki.d): Permission denied in /var/www/sites/fedora/wiki.fedora.pl/html/pmwiki.php on line 361

PmWiki can't process your request
PmWiki needs to have a writable wiki.d/ directory before it can continue. You can create the directory manually by executing the following commands on your server: 

   mkdir /var/www/sites/fedora/wiki.fedora.pl/html/wiki.d
   chmod 777 /var/www/sites/fedora/wiki.fedora.pl/html/wiki.d
Then, reload this page.

Or, for a slightly more secure installation, try executing 
   chmod 2777 /var/www/sites/fedora/wiki.fedora.pl/html
on your server and following this link. Afterwards you can restore the permissions to their current setting by executing 
   chmod 775 /var/www/sites/fedora/wiki.fedora.pl/html
.

We are sorry for any inconvenience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wiki działa w trybie debugowania bo widać coś takiego

Wiki jeszcze w ogóle nie działa :P Czekam aż cały proces aktualizacji serwerów się zakończy i wreszcie na nowo dostanę konto ssh. Instalacja PMWiki jeszcze nie została zakończona - konfigurowałem na razie inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wiki działa w trybie debugowania bo widać coś takiego:

Warning: mkdir(wiki.d): Permission denied in /var/www/sites/fedora/wiki.fedora.pl/html/pmwiki.php on line 361

PmWiki can't process your request
PmWiki needs to have a writable wiki.d/ directory before it can continue. You can create the directory manually by executing the following commands on your server: 

   mkdir /var/www/sites/fedora/wiki.fedora.pl/html/wiki.d
   chmod 777 /var/www/sites/fedora/wiki.fedora.pl/html/wiki.d
Then, reload this page.

Or, for a slightly more secure installation, try executing 
   chmod 2777 /var/www/sites/fedora/wiki.fedora.pl/html
on your server and following this link. Afterwards you can restore the permissions to their current setting by executing 
   chmod 775 /var/www/sites/fedora/wiki.fedora.pl/html
.

We are sorry for any inconvenience.

wiki.fedora.pl w założeniu nie ma działać :) To czysta instalacja, nikt tego nie ustawiał, konfigurował itd. Dopiero jak skonfigurują nowe oprogramowania i przeniosą portal na nowy serwer zajmiemy się przenosinamy wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...