Skocz do zawartości

Fedora Core 4 I Windows Na Jednym Dysku


coul3r

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż tak: mam jeden dysk i chcę na nim zainstalować fedorę core 4 i windowsa XP. Chciałbym aby pod linuxem mógł widzieć pliki z "dysku(partycji)" która jest pod windowsem XP.Jak to zrobić?Jakie systemy plików dać na tych partycjach?Jak zrobić tak, aby podczas instalacji fedory były widoczne partycje jako osobne dyski i żeby można było disk druidem zrobić automatyczne formatowanie?Proszę o napisanie tego krok po kroku bo jestem noob'em w linuksie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby widzieć fat spod fedory nic nie musisz robić. Zakładając partycję ntfs pamiętaj, iż spod linuksa nie będziesz mógł na niej zapisywać (read-only). Jeśli chodzi o samo montowanie partycji to poczytaj TUTAJ Jeśli chodzi o ostatnie pytanie to nie wiem o co Ci chodzi :D Po instalce windowsa druid będzie widział jego partycję oraz freestore czyli całą resztę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest problem.Już zainstalowałem windowsa XP pod fat 32 i zrobiłem drugą partycję surową.Gdy chcę zainstalować FC4 to był tylko jeden dysk(jako fizyczny),więc automatyczne dzielenie zformatowałoby także partycję z windowsem.Próbowałem ręcznie dzielić wolne miejsce pod FC4 ale nie wiem co i jak poustawiać(chodzi o jakieś różne systemy plików i punkty montowania).Może ktoś jeszcze pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarzcą 2 partycje, tj, / i swap. Możesz jeszcze sobie zrobić osobną na /home, aby podczas formatu nie stracić ustawień dla swoich programów. System plików na / ustaw na ext3 (/home też, jeżeli robisz), a dla swapa jest osobny i się nazywa swap ;-)

 

A win xp najlepiej jest stawiać na ntfs. Jeżeli chcesz wymieniać się plikami winda <-> linux, to jeszcze przydaje się osobna partycja na fat32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobiłem ale teraz nie wiem jak oglądać pliki które mam na dysku z winem.Coś trzeba zaisntalować czy tylko trzeba wejść w jakiś katalog?

a przejrzec forum to nie łaska? przypiete tematy w odpowiednich dzialach

 

http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...?showtopic=4544

 

No, teraz mogę umrzeć szczęśliwy :-) A jak jeszcze raz jakiś ludek znowu zapyta się na forum o montowanie partycji FAT32, to może zostać ofiarą linczu ;-)

 

lincz!

 

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobiłem ale teraz nie wiem jak oglądać pliki które mam na dysku z winem.Coś trzeba zaisntalować czy tylko trzeba wejść w jakiś katalog?

Jak zes recznie popartycjonowal to sprawdz /etc/fstab bo jest blad ktory zle montuje partycje swap i ta sie w koncu nie montuje czego Fedorka nie sygnalizuje najlepiej wklej tu wyjscie z

cat /etc/fstab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...