Skocz do zawartości

Openoffice.org 2.0 I Pliki Worda


pszubart

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wyjaśnienia i przydatne linki. Dzięki temu dowiaduję sie coraz więcej. Chociaż długo grzebałem w Auroxie 10.1, nie znalazłem jakiegoś narzędzia do update i nawet na forum linuxowym www.linux.com.pl/forum w dziale poświęconym AuroxowiAuroksowi, użytkownicy poinformowali mnie również o tym, że Aurox nie ma narzędzia do update, ale nikt nie wspomniał o apt, czy o czymś podobnym.

Uprzejmie proszę o poradę: czy rejestrować się w usłudze Red Hat Network? Co to daje? Jakie są z tego dla mnie użytkownika Fedora Core 4 korzyści itd. ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uprzejmie proszę o poradę: czy rejestrować się w usłudze Red Hat Network? Co to daje?

wedle mojej wiedzy to NIC nie daje, nie rejestruj sie. Korzysci zadnych bo i tak aktualizujesz yumem bo pewniej i bezpieczniej. A slyszalem plotki o tym ze spam potrafi przyjsc od RedHata...

 

(jak ktos ma wieksza wiedze w tym temacie to niech sie nia podzieli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się tylko Fedora nie skomercjalizowała jak Mandrakelinux (Mandriva).
raczej nie bedzie to mialo miejsca, wlasnie po to Red Hat powolal Fundacje Fedory, aby oddzielic komercyjny charakter swojego produktu Red Hat Linux od Projektu Fedora ktory od poczatku byl non-profit

 

Dziękuję za wyjaśnienia i przydatne linki. Dzięki temu dowiaduję sie coraz więcej.
zachecam Cie wlasnie do czytania, dobry punkt na poczatek to http://faq.fedora.pl przynajmniej nauczysz sie alternatywnej do up2date metody aktualizacji systemu

poniewaz obawiam sie ze twoja niechec do innych linuksow np. Auroksa brala sie wlasnie z niewiedzy (a rozwiazanie aktualizacji tego systemu to podobnie jak w Fedorze yum oraz mozemy miec apt plus np. synaptic - graficzna nakladka na apt, wiecej tutaj: http://www.linux.rk.edu.pl/art_11.html)

 

czy rejestrować się w usłudze Red Hat Network? Co to daje? Jakie są z tego dla mnie użytkownika Fedora Core 4 korzyści itd. ?
jezeli jestes administratorem kilkunastu systemow opartych na rozwiazaniach Red Hata (ze szczegolnym uwzglednieniem RHEL) to propozycja jest dla Ciebie bardzo ciekawa, RHN oferuje bowiem mozliwosc zarzadzania funkcjami (np. uaktualnieniami, w tym rowniez dziennikiem uaktualnien, administrowaniem uzytkownikow i grup) wszystkich systemow przy pomocy jednego panela, posiada rowniez wiele kreatorow konfiguracji (np. kickstart), wiecej informacji tutaj:

http://www.redhat.com/software/rhn/

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A slyszalem plotki o tym ze spam potrafi przyjsc od RedHata...

Można wiedzieć skąd te plotki? Jak miałem RH 9 to też byłem zarejestrowany w RHN. By móc przedłuzyć subskrypcję trzeba było raz na 3 miesiące wypełnić ankietę (pytania w stylu: czy pańska frima/organizacja zamierza się w ciągu nabliższych dwóch lat przenieść się na platformę 64-bitową; co najwięcej sprawia problemów w użytkowaniu systemu; itd.). To były jedyne maile jakie mi przychodziły od RedHata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A slyszalem plotki o tym ze spam potrafi przyjsc od RedHata...

Można wiedzieć skąd te plotki? (...) trzeba było raz na 3 miesiące wypełnić ankietę(...) To były jedyne maile jakie mi przychodziły od RedHata.

ech, no mi ktos mowil o mailach, ale powiedzial to tak ze wychodzilo na to ze te maile przychodza czesto => moje rozumienie spam

 

ale mowilem, plotka niesprawdzona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zarejestrowałem w RHN 13.08.2005.

Jak na razie nie trafił do mnie żaden spam.

A co do pisowni. System na tym forum wywala błąd ort., kiedy napisze sie linux, a przecież prawidłowa nazwa to linux, a nie (_linuks_ → Linux) ORT.

Czy administratorzy mogą poprawić ten bug ?

Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zarejestrowałem w RHN 13.08.2005.

Po co? Przeciez to działa teraz tylko w RHEL.

System na tym forum wywala błąd ort., kiedy napisze sie Linux, a przecież prawidłowa nazwa to Linux, a nie (_linuks_ → Linux) ORT.

Z tego co pamiętam, to nigdy nie było filtru poprawiającego słowo "Linux" na formę z "ks". Jesli chodzi o formę odmienianą, to filtr działa poprawnie → http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux#Nazwa_L....99zyku_polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety OpenOffice źle odczytuje pliki wordowskie zawierające w treści jakieś obiekty zdjecia czy tabelki poprostu wrzuca je na tekst <_<

 

Może lepiej działa tutaj Abiword. Do złudzenia przypomina MS'owego word'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podeślę opisu błędów występujących w systemie lub w poszczególnych programach, bo w narzędziu do zgłaszania błędów należy zamieścić opis błedu po angielsku - nie znam tego języka (jedynie podstawy, więc nie napiszę). Co do OpenOffica.org to jest wg mnie lepszy od Microsoft Office.

Skorzystałem z porady z dokumenty wysyłam jako zapisane zgodnie z MicrosoftWord/2000/XP i są pięknie wyświetlane w systemie windows, a więc ten problem mam już z głowy.

Nic nie będę instalować w linuksie, bo to nie na moje nerwy i cierpliwość...

W windows instalowałem sobie różne free softy: antywirusy, antyspyware, komunikatory, programy do czyszczenia rejestru i dysku, firewalle. Testowalem różne free programy. dawało mi to sporo satysfakcji. Niestety w linuksie muszę zadowolić się tylko softem dostarczonym wraz z dystrybucją. wszelkie próby zainstalowania czegokolwiek kończą się niepowodzeniem. A więc jeśli mam z czegoś korzystać lub rozwiąywać ewentualne problemy w systemie to tylko i wyłącznie z tego co mam dostarczone w dystrybucji.

Pozdrawiam.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do konwersji to jedyny problem z ktorym sie spotkalem przenoszac pliki MS Worda do Witera OOo, to "Autoksztalty", natomiast tabele oraz grafika i zdjecia przenosily mi sie bez problemow,

 

Niestety w linuksie muszę zadowolić się tylko softem dostarczonym wraz z dystrybucją.
to wrecz odwrotnie niz ja, ja w Windows sporadycznie testowalem jakiekolwiek programy, natomiast w Linuksie mozna powiedziec non-stop ;) wystarczy:

1. skonfigurowac yuma (opis na http://faq.fedora.pl)

2. wejsc na konto superuzytkownika:

$ su -

3. wydac polecenie:

yum install <nazwa_programu_ktory_nas_zainteresowal>

4. Bawimy sie programem do woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli mam z czegoś korzystać lub rozwiąywać ewentualne problemy w systemie to tylko i wyłącznie z tego co mam dostarczone w dystrybucji.

Fedora Extras jest cześcią dystrybucji. Od Fedora Core różni się tym, że nie jest dostarczana na płytkach. Tak się składa, ze abiword jest w Extras → http://sunsite.mff.cuni.cz/pub/fedora-extr...ew/A.group.html

 

W Extras jest już 1600 paczek i ciągle przybywa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...