Skocz do zawartości

Fedora I Xp


przemm

Rekomendowane odpowiedzi

Czarny ekran pojawiał się przy "instalator sprawdza konfigurację sprzętową komputera" czyli zaraz na początku instalacji.

Po usunięciu gruba dopiero ruszył normalnie...

Też mialem z tym problem. Wygląda na to, że WinXP ma kłopoty już na etapie instalacji, gdy tylko w w partycji rozruchowej siedzi linuxowy bootloader. Ja swój problem rozwiązałem tak: zainstalowałem najpierw WinXP, później Fedore 4, ale GRUB-a zainstalowałem w pierwszym sektorze partycji botującej (nie w MBR). Uruchomiłem kompa z płyty FC4 Rescue CD i dalej postępowałem wg tego opisu: Dual-Boot Linux and Windows 2000/Windows XP with GRUB HOWTO.

Teraz Fedore uruchamiam z bootloadera winxp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mialem z tym problem. Wygląda na to, że WinXP ma kłopoty już na etapie instalacji, gdy tylko w w partycji rozruchowej siedzi linuxowy bootloader.

 

też miałem taki problem, ale był spowodowany tym, że część dysku była partycjonowana przez wixp a część przez (_linuxa_ → Linuksa) ORT,

musiałem oczyścić cały dysk, stworzyć jeszcze raz partycję i dopiero ruszyło

(najpierw Fedorka, potem Windows, potem grub, a potem jeszcze testowo sprawdziłem czy instalka windowsa startuje :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze wlasnie problem tkwi w partycjonowaniu, ja juz dobre pare razy instalowalem taka hybryde i nie mialem problemow (ale z tego co pamietam za kazdym razem dysk nie byl partycjonowany), jeszcze tylko zapytam czy to instalka XP SP2, SP1 czy czyste XP bylo?? bo instalatory pomimo iz wizualnie sie nie zmieniaja rowniez ewoluuja (przykladem moze byc Win98SE ktorego pierwsze instalatory nie poradza sobie z obecnymi kartami graficznymi powyzej 64 MB pamieci, musialem na czas instalacji zmienic karte na Geforce2 32 MB ;) potem wydano poprawiona wersje instalatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...