Skocz do zawartości

Nie Pokazuje Sie Grub?


_julian_

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie mam ten sam problem. Podczas instalacji mam do wyboru albo instalowac Gruba w MBRze dysku pierwszego (tam zdaje sie winows nadpisuje) albo w 1 sektorze dysku drugiego. Nie ma takiej opcji by pierwszy sektor dysku pierwszego. Odpalilem Gruba w trybie tekstowym probowalem zrobic cos takiego "install dev/hda" wykrzyczal mi ze blad urzadzenia wystapil, anie zabardzo kumam tego Grubowego helpa.

Bardzo rowniez bylbym wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest niby problem z zainstalowaniem go w mbrze 1-go dysku? Wrzucasz go tam i nie ma najmniejszego problemu. Opis, jak go zainstalować z tego jego shella był już na forum (hint: setup), możesz też skorzystać ze wspomnianego już grub-install.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem jest taki, ze po instalacji i tak sie uruchamia tylko windows. O ile mi wiadomo XP automatycznie nadpisuje MBR przy kazdym uruchomieniu. Wiec rozwiazaniem jest instalacja (_linuxa_ → Linuksa) ORT w pierwszym sektorze. Moj Grub nie daje mi takiej mozliwosci, przynajmniej w trybie graficznym, a w trybie tekstowym wystepuje niesprecyzowany blad urzadzenia [chyba ze zle cos robie]. No i to jest wlasnie caly cholera problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak być nie powinno, jeśli zainstalujesz GRUBa w MBR pierwszego dysku (na nim zapewne jest Windows) to de facto nadpisujesz GRUBem oryginalny, windowsowy bootloader stąd też nie powinien się on pojawić przy starcie komputera.

 

Jeśli wywala ci taki błąd to prawdopodobnie to samo dzieje się w momencie próby instalacji GRUBa w czasie instalacji Fedory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas instalacji fedory jest taka pomoc:

Jesli masz Windows NT powinienes wybrac instalacje w pierwszym sektorze partycji startujacej

Myslisze ze to ot tak sobie?

 

Jesli twoje informacje sa pewniejsze to prosze podaj mi zrodlo to sobie sam poczytam o tym

 

Natomiast pomyslalo mi sie ze przeciez pierwszy sektor jest jest NTFSowy i (_linuks_ → Linux) ORT niewiele ma jakby do powiedzenia.

Wpadlo mi kilka pomyslow, jak cos sie uda dam znac

 

eh,nie przeciez mam Fata, ale booloader to zbyt prosto. Jeszcze cos wymysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...