Skocz do zawartości

Środowisko Graficzne


golibroda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co prawda o swoich kłopotach pisałem wczesniej ale powtórzę.

 

Instalacja w trybie graficfznym nie idzie ale po wybraniu instalacji tekstowej i wybraniu środowiska graficznego po restarcie takowe się uruchamia. Ale radość jest na krótko.Kilka operacji i zwis.

Karta graficzna CL(wbudowana) i S3 Trio (PCI) .Zmiieniałem już rózne ustawienia w xorg.conf.

Kręcę się już w kółko.

 

Może poprosiłbynm o standardowe ustawienia wyświetlania X-ów bez wybierania konkretnego monitora i grafiki. Takie minimum socjalne.Chodzi o odpowiednie sekcje w pliku w/w.

 

W zasadzie ma to byc serwerowa wersja fedory ale moje małe umiejętności textowe wymagają na początek środowiska graficznego i ułatwią mi poznawanie systemu.

 

A po drugie jak mogę połaczyc się do serwera z innego Linuksa lub Windy.

Telnet do hosta daje to:

 

telnet

telnet> open

(to) 192.168.0.3

Trying 192.168.0.3...

telnet: connect to address 192.168.0.3: Connection refused

telnet: Unable to connect to remote host: Connection refused

 

Ta sama sieć, podsciec itp.

 

Pozdrówka

Piotr

 

EDIT - oczywiście pingi chodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaj w konsoli polecenie: xorgcfg i skonfiguruj sobie Xorg.

 

Zaraz spróbuję.

EDIT - niestety u mnie nie ma polecenia xorgcfg ani textowego xorgconfig

 

Odpalałem też : system-config-display. Mozna na pomocą niego wybrać typ monitora i karty graficznej jednak po kilku ruchach myszką (samo przeglądanie listy dostepnych urządzeń) szybki zwis Linuksa (Nawet nie można wejść na inna konsolę).

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby sie zalogować na swojego kompa z innego linuksa to musisz (_urzyć_ → użyć) ORT w tym celu "ssh"

ssh twuj_login@adres_kompa

a z pod windy jak chcesz to musisz sobie najpierw zainstalować putty a później sie łączyć,

a nie przez telnet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby sie zalogować na swojego kompa z innego linuksa to musisz (_urzyć_ → użyć) ORT w tym celu "ssh"

ssh twuj_login@adres_kompa

a z pod windy jak chcesz to musisz sobie najpierw zainstalować putty a później sie łączyć,

a nie przez telnet

No fakt ...zupełnie zapomniałem o putty.Przecież to połączenia szyfrowane.Dziękuję.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby sie zalogować na swojego kompa z innego linuksa to musisz (_urzyć_ → użyć) ORT w tym celu "ssh"

nie musi wcale tego uzyc tylko jest to wysoce zalecane ze wzgledow bezpieczenstwa, jednak nadal wiele urzadzen uzywa telnetu do konfiguracji przez konsole np. routery ;)

 

wiec jezeli chcesz sie polaczyc z innego koma do swojego przez telnet to musisz go sobie wlaczyc bo domyslnie jest wylaczony

 

co do S3Trio to niestety mi jeszcze nie udalo sie jej ustawic (dlatego ze nie mialem czasu usiasc do tego ;) ), natomiast jest to do zrobienia bo na SuSE poszlo bez problemu, a na Fedorze po pierwsze nie wykrywa karty po drugie jak na sile dam mu stery to sie wiesza,

 

narazie sprobuj pracowac na sterowniku vesa,

 

pamietaj rowniez zeby w biosie wylaczyc ta zintegrowana karte, jezeli bedzie wykrywana dalej w linuksie to recznie zedytuj pliki konfiguracyjne (powyrzucaj wpisy dotyczace tej karty) i wylacz kudzu zeby Ci nie aktualizowalo konfiguracji przy starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...