Skocz do zawartości

Instalacja


robnow

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z instalatorem fedory 4 w trybie graficznym. Niby wszystko startuje, x-sy startują, ale ekran pozostaje biały i nie reaguje. W konsolach jest informacja o prawidłowym uruchomieniu serwera xorga. Po instalacji w trybie tekstowym tak samo nie chce wystartowac serwer xorga.

W konsoli nie ma wyświetonego żadnego błędu. Ta sama sytuacja jest z Auroxse 11.0.

Dotychczas od czasów Red Hata 8.2 nie miałem żadnych problemów z grafiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem... jestem baaardzo poczatkujacy w FC i ogolnie linach. przy instalacji FC4_x86_64.DVD pieknie sie bootuje i tak dalej. w trakcie wykrywania sprzetu jeszcze przed instalacja i wszystko jest fajnie ale moj monitor jest "unknown" (Belinea 101910) i chwile po tym jak juz sie przygotowuje psychicznie, ze zaladuje mi sie GUI monitor ma "no input signal" i sie wylacza, komp sie swieci ale nic nie pracuje...

jest jakies rozwiazanie tego?? Instalacja w trybie tekstowym?? (dla totalnie poczatkujacego uzytkownika??)

z gory dziekuje za odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boj sie instalacji w trybie tekstowym, moja pierwsza instalacja tez taka byla i jakos sobie poradzilem,

 

jednak zeby byc pewniejszy w tym co robisz poczytaj na forum i google o takiej instalacji mi pamietam wtedy problem sprawilo partycjonowanie (ile przydzielic na jakie partycje itp. jakiech uzyc etykiet partycji),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra linux zainstalowany...

tzn w trybie tekstowym i w ogóle) partcje zrobione,GRUB zainstalowany uruchamia sie FC i znowu brak sygnalu...

ale powiem tak. mam monitor chodzacy przez DVI. kiedy go przelaczalem na D-SUB przed instalacja -mialem "bialy ekran" z zamrozonym kursorem

nie wiem co bedzie jak przelacze kable po instalacji ale nie sadze zeby to wiele pomoglo...

Jakies sugestie??

Dziekuje z gory smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pownienes wygenerowac xorg.conf

 

jaka masz karte graficzna?

 

jezeli ati lub nvidia, to sprobowalbym w trybie tekstowym zainstalowac sterowniki dla karty graficznej (informacje o poleceniach w faq)

 

a potem wygenerowac xorg.conf (np. w ati poleceniem fglrxconfig)

 

tam okreslisz sekcje monitora ze wszystkimi parametrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzow iem w ktory momencie nacisnac ta kombinacje...

tzn miedzy GRUBem a Panelem logowania??

Inne doswiadczenie.

Na panelu logowania czy wybiore GNOME czy KDE efekt jest podobny. login,haslo, chwila i wisi...

no to sie logouje na terminal awaryjny jako user, jako root i chwile moge sobie poszalec w moim tekstowym linuksie ale jak mu kazalem wyswietli anaconda-ks.cfg to on zonu sie zawiesil i przestal reagowac

Dodam, ze mam Athlon 64, Gigabyte GA-K8NF-9, 512DDR,Radeon x600, dysk SATA...

moze byc, ze to cos z kompatybilnoscia sprzetu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...