Skocz do zawartości

Restart Kompa Przy ładowaniu Initrd.img


silverado

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zainstalować sobie Fedore Core 4. No spox. Wkładam płytkę, wciskam enter jak należy, ładuje się vmlinuz.cośtam no i....... pierdut. Restart kompa. "No" - myślę sobie - "przypadek, Przynajmniej mam taką nadzieję" biggrin.gif . Drugi raz znów to samo. Myślałem, że normalnie coś mi albo komputerowi się stanie. Uruchamiałem jądro z po kolei każdą opcją (która wydawała mi się logiczna), ale przecież restart jest jeszcze przed załadowaniem jądra (chyba). O co biega?? Jak tak na legalu można sobie kompa restart. Płyta z FC4 (_napewno_ → na pewno) ORT dobra bo na innym kompie się instaluje. Dla ułatwienia podam specyfikację dysku +BIOS-u bo podejrzewam (ale pewny nie jestem), że to chyba właśnie wina hardware'u.

 

Chodzi o to, że DVD mam na PATA a dysk na SATA. Na moje nieszczęście po zmianie wszytkich opcji nt. dysków w BIOS'ie nic się nie zmieniło (opcje to kontroler opcje:

 

1.Standart IDE:

a)Enchanced mode

-SATA+PATA

-PATA

-SATA

cool.gif compatible mode

-Primary PATA+SATA

-PATA

-SATA

2.AHCI

3.RAID

 

Żadna z kombinacji nie działa).

 

Albo to ja jestem ograniczony albo coś nie tak jest z moim kompem Sad .

Przecież Windows się normalnie instalował. A tu taka lipa.

 

POMOŻECIE TOWARZYSZE ?? biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem takie problemy gdy probowalem zainstalowac fedore na notebooku siemensa. identycznie. i nie udalo mi sie tego rozwiazac(moze dlatego ze na obudowie widnieje nalepka Desinger for WindowsXP :/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś mnie pocieszył. Czy naprawdę Windows jest lepszy od Linuksa? Ludzie nie utwierdzajcie mnie w tej opinii. Próbowałem też Gentoo (klapa) i dopiero mandriva poszła (aczkoliwek jest problem ze sterownikiem do Radeona x800xl oraz problem z siecią (nie mogę się płączyć nawet z routerem w LAN-ie) sad.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś mnie pocieszył. Czy naprawdę Windows jest lepszy od Linuksa? Ludzie nie utwierdzajcie mnie w tej opinii.

NIE! nie! nie. nie.. nie jets lepszy..

linux jest duzo lepszy. tylko z nim trzeba umiec:) wszystko jest do zrobienia przeciez;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...