Skocz do zawartości

Przmierzam Się Do Instalki Fc4


mobo

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam Mandrake. Ale postanowiłem zmienić na fedorkę ponieważ jest oparta na red hacie który to uznawany jest za bardziej profesjonanlny system niż mandrake. A przynajmniej tak mi się wydaje. No i system yum jest lepszy niż madrakowe urpmi bo np łatwo robi się uptgare oprogramowania i całego systemu a w urpmi już nie jest tak prosto updgardowac cały system. I teraz nasuwają się takie pyta bo zanim bym znalazł na nie odpowiedzi wertując forum troche by czasu minęło.

 

1. Czy po instalacji w lilo lub grubie będzie normalnie opcja startu windy jak w mandrake czy trzeba to ręcznie ustawiać.

 

2. Jak wygląda sprawa neo na modemie sagem fast 800

 

3. Czy ma większe wymagania sprzętowe żeby działać w trybie graf niż mandrake?

 

Ogólnie jak czytałem forum to spotkałem się z dobrymi opiniami na temat FC i dlatego chce się na nią przerzucić

 

A i ile muszę cd ściagnąć żeby ją zainstalować? Mam juz 2 i ciągne trzecią. Bo np mandrake ma 4 lub nawet 5 a wystarczą 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest w FC4 jest obsługa NTFS czy trzeba doinstalowywać?

Jest kilka sposob na zrobienie tego. Poczawszy od tych najprostszych - instalacja odpowiedniego pakietu z yuma - tylko odczyt. A konczywszy na troszke bardziej zaawansowanych narzedziach - tutaj rowniez mozliwy zapis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za support biggrin.gif ale męczy mnie jeszcze kwestia neostrady. Widze że fedora jej nie ma "w sobie" :-) Z tego co zaczaiłem podczas instalacji zaznaczyć żeby zapodało źródła kernela to nie będzie problemu ze skompilowaniem sterownika. I jeszcze takie pytanie, jak wywale partycje z madrakiem i zostanie wolne miejsce to czy fedorka ładnie się tam usadowi nie niszcząc windy? Oraz czy wywalac lilo czy zostawić a fedorka nadpisze swoje lilo bo wydaje mi się że powinna tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostanie wolne miejsce to czy fedorka ładnie się tam usadowi nie niszcząc windy

tak bedzie , sam tak robiłem

oczywiscie wszysko mozesz sobie sam też

poustawiać jak chcesz podczas instalacji

 

Oraz czy wywalac lilo czy zostawić a fedorka nadpisze swoje lilo bo wydaje mi się że powinna tak zrobić

 

Proponował bym Ci przywrócić mbr windows z Konsoli odzyskiwania

fixmbr

w trakcie instalacji wybierzesz który system bedzie sie ładował domyślnie

po instalacji Fedory bedziesz miał gruba jest on standardowym bootloaderem

i pózniej nie będziesz miał zadnych problemów np: z instalacją nowego kernela

yum sam o wszystko zadba

tylko jak aktualizujesz jądro systemu , instalujesz od nowa sterowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem jak zapodam fixmbr (nie podaje partycji docelowej) to wywala że wykryto nieparwidłowu układ partycji i nadpisanie sektora rozruchowego może się zakończyć brakiem dotępu do partycji. Czy nie przejmować się tym i kontynuować czy może trzeba podać ze ścieżką do partycji na której jest winda? Proszę o szybką odpowiedź bo chcę jak najszybciej rozpocząć instalację fedorki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem sagem neostrady konfiguruje sie łatwo na core 4;

Sciagnij sterownik eagle-usb.2.3.2 tar.bz2 - rozpakuj tutaj --

cd eagle-usb ./configure make make install eagleconfig startadsl

Jesli modem po 'startadsl 'nie chce sie zsynchronizowac to robisz restart kompa

i jeszcze raz 'eagleconfig' i bedzie chodzic biggrin.gif

Tylko wiedz ze w fedorze w katalogu /mnt nie bedziesz miec windows zaraz po instalacji,

bedziesz go musiał sam zamontowac mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem jak zapodam fixmbr (nie podaje partycji docelowej)

Nie jestem pewny ale chyba coś nie tak

 

U mnie wygładało to tak

z płytki instalacyjnej WindowsXP ,

jak sie uruchomi naciskam klawisz R

do ktorej instalacji się loguje naciskam klawisz 1

hasło administratora jak nie masz to enter

fixmbr

naciskam klawisz t

i exit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem ale teraz to już się wkurwiłem na maxa. Jak chciałem zainstalowac fedorkę to ###wulgaryzm### że mój procesor nie obsługuje czegoś tak i żebym użył wersji 32 bitowej. Czy (_ściągnołem_ → ściągnąłem) ORT nie tą fedorę co potrzeba? Pobierałem z folderu x86_64 mam procesor duron 900 mHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złą

miałeś pobrać z i386

 

FC4-i386-disc1.iso (sha1sum: 3fb2924c8fb8098dbc8260f69824e9c437d28c68)

FC4-i386-disc2.iso (sha1sum: 31fdc2d7a1f1709aa02c9ea5854015645bd69504)

FC4-i386-disc3.iso (sha1sum: 032455cdf457179916be3a739ca16add75b768b7)

FC4-i386-disc4.iso (sha1sum: f560f26a32820143e8286afb188f7c36d905a735)

 

i sprawdz pózniej sumy sha1

pod Windowsem program "HashCalc" http://www.slavasoft.com/hashcalc/

 

Pobierałem z folderu x86_64 mam procesor

jest dla procesorów 64 bitowych np: AMD64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem ale teraz to już się wkurwiłem na maxa. Jak chciałem zainstalowac fedorkę to ###wulgaryzm### że mój procesor nie obsługuje czegoś tak i żebym użył wersji 32 bitowej. Czy (_ściągnołem_ → ściągnąłem) ORT nie tą fedorę co potrzeba? Pobierałem z folderu x86_64 mam procesor duron 900 mHz.

Żaden procesor Duron nie jest 64-bitowy tym bardziej taki lekko przestarzały, który posiadasz.

Apeluję o przeczytanie regulaminu, dostajesz ostrzeżenie. Kolejne próby łamania regulaminu niestety zakończą się banem ); Mam nadzieję, że się poprawisz, banowanie nie jest przyjemną rzeczą. Wstrzymuj emocje, Linus Torvalds powiedział, że lubi internet m.in. dlatego, że nie musi komuś od razu odpisywać, a sama odpowiedź ukrywa niewiedzę i stan emocjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...