Skocz do zawartości

Fedora Core 4


degu

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

mam win xp.

w celu zainstalowania fedora core 4 zamontowałem nowy twardy dysk.

zaczęłem instalację FC4. i non stop dochodzę do miejsca, gdzie należy podzielić dysk na potzrebne partycje.

Cały czas wyskakuje komunikat:

Could not allocate requested partitions. Could not allocate partitioons as primary partitons.

POMOCY!!!!!!!!!!!

 

degu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawia się "wybór języka", potem komunikat, czy ręcznie czy automatycznie intalator wybierze miejsce, gdzie zaintalować FC4.

ja wybralem ręcznie.

intalator widzi caly dodatkowy dysk, choć ja urzywając win xp podzieliłem na particje, a jedno na FAT32.

w tedy ja naciskam nwoy i chce wybrac: /, i chce zaznaczyć ile miejsca na dysku on bedize zajmowac, pózniej naciskam OK i wyskakuje ten komunikat

 

Degu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeej.

Jak już wcześniej podzieliłeś dysk na partycje to nie naciskasz "nowa". tylko dwa razy klikasz na partycji, którą chcesz żeby była "/" i zaznaczasz odpowiedni punkt montowania + czy formatować czy nie.

Masz prawdopodobnie stworzone 4 partycje podstawowe i kolejnej nie da się utowrzyć (limit 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno byc tak jak powiedzial PabloEscobar

 

dodam tylko ze pod winda nie warto dzielic i tworzyc partycji linuksowych, lepiej zostawic nie podzielony obszar dysku a dopiero podczas instalacji podzielic, wtedy partycje na pewno beda zgodne typem z systemem linuksowym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: w momencie jak dochodzisz w instalatorze do podziału dysku na partycje - wydzielasz sobie nową którą chciałbyś używać po windą i formatujesz ją jako fat 32, następnie robisz trzy następne partycje, jedną jako root-tu się instaluje fedora,(dobrze mieć ok. 20 GB chodzi o yuma jak będziesz aktualizował sobie fedorkę), następną home-tu będziesz przetrzymywał wszystkie dane i jeszcze swap - na wypadek gyby brakło Ci ramu (1 giga w zupełności wystarczy) lamo.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...