Skocz do zawartości

Szybkość


Pietro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swojego czasu używałem Athlona 1.33 GHz i 256 MB ramu i przyznam, że nie miałem żadnych kłopotów z szybkością Fedory. Nawet po przesiadce na 640 MB ramu nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalisz kilka molochów typu firefox, openoffice i kde, to może nieco zmulić, szczególnie jak masz jeszcze w tle takie pierdoły jak kadu, thunderbird i aMule + często konqueror. To zabiera ramcu sporo. Można to ograniczyć wywalając firefoxa i instalując opere i np. za miast kde fluxbox + wywalić niepotrzebne rzeczy które chodzą gdzieś tam w tle.

 

U mnie na P4 2Ghz i 256DDR chodziło dobrze, do momentu w którym nie usułowałem za dużo na raz robić, ale tak jest wszędzie, 256 ramu, to nie jest jakaś amaeyka :>

 

W sumie to FC powinna chodzić szybciej niż XP i zazwyczaj tak jest smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to FC powinna chodzić szybciej niż XP i zazwyczaj tak jest smile.gif

Szkoda tylko że odpala się wolniej, jak będę miał czas będę musiał coś powywalać ze startu bo szybkość uruchamiania fedory czasami dobija.

 

PS: mam AMD Athlon 2000+ XP i 512MB ramu i właśnie tylko na start marudzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to FC powinna chodzić szybciej niż XP i zazwyczaj tak jest smile.gif

Szkoda tylko że odpala się wolniej, jak będę miał czas będę musiał coś powywalać ze startu bo szybkość uruchamiania fedory czasami dobija.

 

PS: mam AMD Athlon 2000+ XP i 512MB ramu i właśnie tylko na start marudzę

mam ten sam problem, czas startu jest irytujący, mój windows xp się uruchamia szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows na pewno będzie uruchamiał się szybciej, jeśli chcecie przyspieszyć start Fedory to powyrzucajcie niepotrzebne usługi uruchamiane podczas jej startu. Szybkość uruchamiania / pracy systemu w większym stopniu zależy od ilości usług, wybranego menadżera okien itp. niż od szybkości procesora czy wielkości pamięci ram. 256 MB to w pełni zadowalająca jej ilość, 512 MB to optimum - wystarcza dla komfortowej pracy + zostaje sporo dla pamięciożernych programów takich jak np. Azureus. Ja mam 768 MB i mogę śmiało powiedzieć, że nie zauważyłem żadnej różnicy w szybkości działania systemu w stosunku do 512 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 768 MB i mogę śmiało powiedzieć, że nie zauważyłem żadnej różnicy w szybkości działania systemu w stosunku do 512 MB.

Może dlatego, że wcale nie wykorzystujesz pamięci RAM powyżej 512MB, ani tym bardziej przestrzeni swap. Mam 1GB RAM-u i żeby to wypełnić męczyłem się kilkanaście minut bawiąc się w "co by tu jeszcze włączyć/otworzyć".

 

Uruchom

vmstat 5 -S M

w konsolce, powłączaj wszystkie RAM-ożerne aplikacje i pooglądaj jak wygląda zużycie pamięci przed i po włączaniu programów. Faktyczne zużycie jest inne, co wynika ze sposobu rezerwacji pamięci przez jądro, ale jako-taki obraz tego, co się dzieje w systemie, można obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na moim sprzęcie nie muszę przyspieszać ładowania systemu żeby czuś ZNACZĄCĄ zmianę w szybkości ładowania się systemu w porównianiu z microszitem. mam amd semprona na s754 2600+ standardowo ma 1,6 ghz a podkręcony jest na 2,6 ghz, do tego 512 ramu 400 @ 440 i loozik biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...