Skocz do zawartości

System Padł ... :(


MitS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No chłopaki ... każdy uczy się na błędach rolleyes.gif

Teraz można spojrzeć z innej strony smile.gif Jak sieteraz naucze podpinać dysk, odzyskiwać dokumenty itp. to w przysłości nie będzie problemów z tym :]

 

Narazie przetestuje dzisiaj to co zostało wcześniej napisane, a jak będe miał jakiś problem to po prosyu napisze smile.gif

 

 

dzieki patpi za link smile.gif

 

Pozdro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki ... każdy uczy się na błędach  rolleyes.gif

Teraz można spojrzeć z innej strony smile.gif Jak sieteraz naucze podpinać dysk, odzyskiwać dokumenty itp. to w przysłości nie będzie problemów z tym :]

 

Narazie przetestuje dzisiaj to co zostało wcześniej napisane, a jak będe miał jakiś problem to po prosyu napisze smile.gif

 

 

dzieki patpi  za link smile.gif

 

Pozdro ...

Dla pocieszenia Ci powiem: kiedyś musiałem szybko zainstalować Fedorkę na jednym komputerze i w stresie wpisałem zaraz po instalacji

 # mkswap /dev/hda1 

na moje nieszczęście hda1 to była partycja z danymi sad.gif

Całe szczęście że nic nie straciłem smile.gif bo system dopiero co był zainstalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) nie badz idiotą, nie pracuj na roocie, nie zamieniaj linuksa w windowsa

blink.gif Raju, zejdździeże z niego. Przeca nie pracował na rócie lamo.gif tylko zarótował się na tą komendę. Ja naprawdę nie sądziłem, że ktoś wpisze to polecenie - tym bardziej, że osoba pytająca się o opcje kopmpilacji apacza raczej wie, do czego służy "rm".

 

Na baszu są dokładnie 2 przykłady użycia rm -rf / - poszukajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dałem sie nabrać sad.gif Bo zawsze próbowałem se skompilować i skonfigurować apache ale nigdy mi to nie wychodziło :/ dlatego tą komende dałem sad.gif

 

Ok mam problem ... :]

Zgodnie z tym co mi napisał patpi

[...]

 

Co do dystrybucji live...

 

polecam SLAXa... automatycznie montuje dyski jako root/root. Ale przejrzyj tez to...

http://www.komputery-internet.net/linux/mount.php

najperw tworzysz w /mnt katalog do ktorego montujesz te partycje ext3. I modl sie by cos zostało....

 

[...]

 

próbowałem zamontować w moim knoppixie live dysk hda2, z marnym skutkiem sad.gif

Ktoś tu powiedział, że knoppix sam odnajduje dyski itp. to prawda na pulpicie znalazły mi sie dwa nowe dowiązania:

HDA1

HDA2

 

ale do której bym nie próbował wejść wyskakiwała zawsze ta informacja:

Could not mount

The reported error was mount:

I could not determine the filesystem type

and none was special

 

zbytnio sie tym nie przejąłem gdyż we wskazówkach na tej stonie-> http://www.komputery-internet.net/linux/mount.php jest inny sposób zamontowania dysku.

Więc zrobiłem wg. tych wskazówek...

Dając fdisk -l /dev/hda pokazało mi się to:

 

Disk /dev/hda: 40.0 GB, 40020664320 bytes

255 heads, 63 sectors / track, 4865 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

 

Device..........Boot......Start........End........Blocks.........Id........System

/dev/hda1......*............1............13........104391........83..........Linux

/dev/hda2...................14..........4865....38973690......8e..........Linux  LVM

 

ok przeszedłem do wydania komendy:

# mount /dev/hda2 /mnt/hda2

nie pomogło sad.gif

wypisało że nie podałem typu partycji ... więc zrobiłem:

# mount -t auto /dev/hda2 /mnt/hda2

# mount -t ext3 /dev/hda2 /mnt/hda2

# mount -t LVM /dev/hda2 /mnt/hda2

 

itp. i wypisywało, że nie odpowiedni typ partycji.

(_wziołem_ → wziąłem) ORT otworzyłem /etc/fstab i pokazało to:

 

/proc............/proc...................proc........defaults....................................0..0

/sys............./sysfs..................sysfs........noauto.....................................0..0

/dev/pts......./dev/pts..............devpts......mode-0622...............................0..0

/dev/fd0......./mnt/auto/floppy..auto.........noauto,users,exec,umask=000...0..0

/dev/cdrom../mnt/auto/cdrom..auto.........noauto,users,exec,ro.................0..0

 

#Added by KNOPPIX

/dev/hda1..../mnt/hda1............ext3........noauto,users,exec......................0..0

 

#Added by KNOPPIX

/dev/hda2..../mnt/hda2............auto........noauto,users,exec......................0..0

 

i podmontowanie hda1 udaje sie bez problemowo gdy określam typ partycji czyli:

#mount -t ext3 /dev/hda1 /mnt/hda1

to normalnie widze co jest w tej partycji a tej drugiej głównej nie daje rady podmontować by obejrzeć i skopiować zawartość sad.gif

 

A na tej partycji s ądze że są dokumenty moje gdyż przed resetem sprawdzałem katalog to były ... a dla mnie są nie zmiernie ważne (ich wartość przekracza ponad 1000 zł sad.gif) więc musze je odzyskać ...

 

pomooocy ...........

 

Jakieś pomysły sugestie itp ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem duuuuży, system nie rozpoznaje systemu plików dla hda2... Proponuje wydać polecenie fsck i spróbować naprawić tą partycję.

 

Hmmm jest jeszcze to:

Device..........Boot......Start........End........Blocks.........Id........System

/dev/hda1......*............1............13........104391........83..........Linux

/dev/hda2...................14..........4865....38973690......8e..........Linux  LVM

Może warto by najpierw poczytać o LVM, nim cokolwiek zacznie się z tym dyskiem robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]A na tej partycji s ądze że są dokumenty moje gdyż przed resetem sprawdzałem katalog to były ... a dla mnie są nie zmiernie ważne (ich wartość przekracza ponad 1000 zł sad.gif) więc musze je odzyskać ... [ciach]Jakieś pomysły sugestie itp ??

Dwie sprawy: po pierwsze primo to kazda proba (mniej lub bardziej umiejetna) odzyskania danych moze ingerowac w pozostalosci po danych i ewentualnie oddalic Cie od odzyskania. Wszystko co teraz robisz z dyskiem musi byc strzalem w dziesiatke! Po drugie primo, zastanow sie na ile cenne sa Twoje dane i czy przypadkiem nie oplaca Ci sie zlecic to profesjonalistom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak, myślałem nad tym by wynając kogośkto odzyska mi dane, ale pozostają dwa pytanie... czy ta osoba umie to zrobić i ile za to weźmie .... Z tego co słyszałem to są to dość wysokie kwoty sad.gif

 

Następnie jeśli chodzi o ingerencję w ten dysk to domyślam sięże to może byćgorzej niż lepiej, ale nic innego mi nie pozostaje ...

 

Jeśli ma ktoś jakieś pomysły jak podmontować dysk mój i jeśli mi się uda to nawet mógł bym komuś zapłacić...

 

Czytałem o LVM ale nic nie wywnioskowałem sad.gif

Jesli chodzi o fsck to pokazała mi się jedna linijka czegoś (niepamiętam) ale domyślam sięże to nic nie dało sad.gif

 

HELPPPP MEEE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślałem nad tym by wynając kogośkto odzyska mi dane, ale pozostają dwa pytanie... czy ta osoba umie to zrobić i ile za to weźmie .... Z tego co słyszałem to są to dość wysokie kwoty sad.gif
Tak, wysokie. A jak ktos chce malo, to jest podejrzane smile.gif
Następnie jeśli chodzi o ingerencję w ten dysk to domyślam sięże to może byćgorzej niż lepiej, ale nic innego mi nie pozostaje ...
Gorzej zawsze moze byc, nie łudź się. Znalazlem jeszcze wczoraj duzo pochlebnych opinii o programie testdisk, moze tego sprobuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...