Skocz do zawartości

System Padł ... :(


MitS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam dosłownie maleńki problem sad.gif

Na pewnym kanale IRC a dokładniej na #haxite ktoś coś wspomniał o jakiejśkomendzie i ja zaciekawiony tym wklepałem do konsoli daną komende po czym przestała muzyka grać. Wiec na irc zapytałem o co chodzi i dostałem odpowiedź .... komenda służyła do usuwania plików w systemie sad.gif

Jak zobaczyłem o co biega od razu reset. Po tym co sie stało próbowałem jeszcze raz wejśc do systemu ale już nie było tak prosto gdyż przy GRUB'IE nie było pola wybierania systemu tylko 'ala' znak zachety: grub>

Gdy wciskałem tab bądź wpisywałem help, wyświetlała sie lista dostępnych argumrentów ale na nic sie to zdało sad.gif

Mam teraz pytanie jak mam wydobyć dokumenty z dysku ????

Dodam iż posiadam dwa systemy live: UBUNTU oraz KNOPIX'a i spod nich próbowałem odzyskać dokumenty tzn. wejść na dysk, ale z marnym skutkiem.

Ma ktoś jakieś pomysły ???????

 

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

boszh... jezeli wklepałes "rm -rf /" i to PRACUJAC NA ROOCIE :| (wnioskuje po tym ze GRUB też padł) a nie na userze to sam sobie jestes winny.

 

Co do dystrybucji live...

 

polecam SLAXa... automatycznie montuje dyski jako root/root. Ale przejrzyj tez to...

http://www.komputery-internet.net/linux/mount.php

najperw tworzysz w /mnt katalog do ktorego montujesz te partycje ext3. I modl sie by cos zostało....

a na przyszłosc..

 

1) nim wydasz w konsoli nie znane sobie polecenie "komenda parametry costam" to wklem "man komenda" by wiedziec co robisz

 

2) nie badz idiotą, nie pracuj na roocie, nie zamieniaj linuksa w windowsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesus ! MitS zastanów się czasem nad tym co robisz, zanim coś wpiszesz to zechciej dokładnie sprawdzić do czego dane polecenie służy...

Faktycznie, cała sprawa nadaje się na Basha, a tak w ogóle to cały ten trik właśnie stamtąd pochodzi tongue.gif.

 

W kwestii ratowania danych to nie wiadomo ile zdąrzyłeś wyciąć przed twardym resetem, partycję powinno się dać bez problemu zamontować na jakiejś dystrybucji Live CD (polecam Knoppixa), ale ile z niej odzyskasz trudno powiedzieć.

 

PS. To powinno polecieć do jakiegoś działu typu: FUN biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak powinienem zrobić 'man' zanim cokolwiek wpisałem w konsole ... :/

A z tym slackiem to musze ściagnąć go a co najgorsze nie mam systemu sad.gif

Jeżeli jest jakaś metoda zamontowania tego dysku prawdziwego na knopixie live bądź na ubuntu live to byłbym wdzięczny za podanie metody :/ no chyba że to sie robi tak samo jak pod slackiem ...

 

Odpowiedzce ... sad.gif

 

PS. pisze u znajomego więc (_żadko_ → rzadko) ORT jestem na necie ....

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz Knoppixa, który sam wykryje wszystkie partycje dysku i wywali je na pulpit (coś w stylu hda1, hda2 itd). Dalej możesz je zamontować i przeglądać, możesz także włączyć dla nich tryb zapisu (wszystko klikając prawym przyciskiem myszy na ikonce partycji i wybierając odpowiednią operację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APEL DO MODERATORÓW! BŁAGAM PRZYPNIJCIE TAN TEMAT ZMIENAJAC NAZWE NA "Jak konczą Ci co pracują nonstop na koncie roota i dlaczego NIE POWINIENES tego robić!!" błagam przypnijcie......... prosze. Tylko takie "wypadki" mozna dawać jako "pouczajace linki" zaczynajacym przygode z Linuksem ;)

 

@sorror: heheh, niezły bajer, zgłoscie to na basha

@MitS: przeciez podałem Ci link jak montowac na kazdym live-distrze i w ogole w linuksie. Masz szanse IMO spore jak szybko zrobiles restart ze wywaliło tylko systemowe pliki a /home zostawiło chocby w znacznej czesci. Bo miało je kasowac na koncu...choc te mp3y ktore przestało grac mnie dziwi bo system działał a mp3ek juz nie było :ph34r:

 

//edit:dzięki _Pat za podpięcie tematu dla potomnych

Edytowane przez patpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...