Skocz do zawartości

Touchpad W Notebooku


Andrzej Orkan

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam prosty problem, a z wiedzą o sprzęcie w (_linuxie_ → Linuksie) ORT u mnie kiepsko jest. Jak wyłączyć touchpada? W którym miejscu można to zrobić?

 

Problem jest taki, że mam notebooka podłączonego do nieuziemionego gniazdka 230V i w związku z tym cała obudowa komputera działa jak jeden wielki naelektryzowany touchpad wink.gif Trochę mnie to wnerwia, chcę to wyłączyć. Jak zrobić to najprościej?

 

Orkan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć touchpada? W którym miejscu można to zrobić?
sprzetowo to mozna go wylaczyc najwyzej w BIOSie, gdzie dostaniesz sie przy starcie systemu. Programowo zrobilbym to usuwajac odpowiednie sekcje w xorg.conf

Problem jest taki, że mam notebooka podłączonego do nieuziemionego gniazdka 230V i w związku z tym cała obudowa komputera działa jak jeden wielki naelektryzowany touchpad wink.gif Trochę mnie to wnerwia, chcę to wyłączyć. Jak zrobić to najprościej?
Brak uziemienia NA PEWNO nie powoduje obudowy pod napieciem, ale obstawialbym przebicie w kompie i proponowal szybką wizyte w serwisie... Przy uziemieniu tylko byc moze tego nie czuc, ale dalej awaria jest awarią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się tak dzieje? Jak non stop to sprzęt, a jak czasem, to... siedziesz przed kompem w swetrze? cool.gif Wiem, że dziwne, ale ja mam nowy sprzęt, bez przebić a czasem potrafię go kopnąć (albo i na odwrót, nie wiem, kto ma więcej ładunków biggrin.gif ) wystarczy się trochę poruszac...

Słyszałeś o filmie ze stacji benzynowej, jak obieta tankując samochód kręci się niemiłosiernie?? lamo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...