Skocz do zawartości

Full Mplayer


QuiQue

Rekomendowane odpowiedzi

wiele mówie sie o tworzeniu własnych paczek.

a kiedy instaluje sie coś pokroju mplayer, trzba iec tysiące innych paczek, ktre do instalacji wymagają kolejnych i tak bez konca.

 

czy istnieje jakas przygotowana pod FC4 paczka, ktra po instalacji będzie chodziął i zawieraął wszystkie mile widziane kodeki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie. Mplayer jest wyjątkowo inny ze wszystkich odtwarzaczy linuksowych. Zainstaluj coś innego. Polecam dobry odtwarzacz Kaffeine (oczywiście jak masz KDE), który opiera się na silniku xine. Jak nie masz biblioteki xine w systemie to musisz ją wcześniej zainstalować. Innym bardzo dobrym odtwarzaczem jest Totem, który ma fajną opcję, że może wysłać strumień z obrazem na wyjście (np.ekran telewizoru). Dobre nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o paczkę z MPlayerem pod FC4 to jest np. na livnie jednak bez kodeków... je wystarczy sciągnąć z oficjalnej strony mplayera i przegrać do odpowiedniego katalogu(bodajże usr/local/lib/codecs). I co za filozofia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o paczkę z MPlayerem pod FC4 to jest np. na livnie jednak bez kodeków...

Z kodekami. Nie są dostarczane tylko binarne, zmodyfikowane windowsowe kodeki do kilku zamkniętych formatów. Większość obsługuje libavacodec → http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/en/insta....html#id2835200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

libvacodec chyba tez mam, ale zrobilem tez tak ze kaffeine wolal o kodeki win32 (podal nazwe) ja wklepalem na rpm.pbone.net i mam teraz takie cos w systemie

[root@localhost ~]# rpm -qa |grep w32
w32codec-1.0_20041107-11.at

(niestety to ATrpms)

a jak nie to

yum install kaffeine mplayer

i doinstalowac ta paczke smile.gif i jest spokow. wszystko dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...