Skocz do zawartości

Problem Z Laptopem I Fc4


lukzaw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam toshibe satelite 1800, karta graficzna cyber blade costam 8Mb. Podczas instalacji FC4 po wybraniu jezka i klawiatury podczas przejscia do trybu graficznego instalacja staje i widac tylko biały ekran i czara ramke. Zainstalowałem wiec system w trybie tekstowym, poszło gładko ale teraz podczas włączania się wyskakuje ten sam problem. O co tu może chodzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte Cyber Blade w Laptopach Toshiba można uruchomić używając tzw FrameBuffer-a, Przyczym omija się wtedy sterowniki Trident-a. Po pierwsze w xorg.conf (/etc/ X11/ ) w odpowiednim miejscu podajesz Driver “fbdev” (Podejrzewam że teraz masz tam Driver “trident”). Po drugie przy starcie systemu do jądra do pisujesz: VGA=xxx (gdzie xxx oznacza numerek który określa, w mojej Toshibie było to 788 co oznacza rozdzielczość 800x600 każda rozdzielczość ma swój numer który określa też liczbę kolorów / na stronie http://www.tldp.org/HOWTO/Framebuffer-HOWTO-5.html jest napisany który numer co oznacza tylko trzeba wartości HEX zamienić na DEC/) VGA=xxx można też dodać do konfiguracji gruba (przykładowo w grub.conf kernel /boot/vmlinuz-2.6.14-1.1656_FC4 ro root=LABEL=/ vga=788 rhgb).

 

Jest jeszcze druga możliwość, ale tej nie gwarantuje bo jest dość dziwna, ale na toshibie satellite 2615 dział a. Otóż w BIOS-ie w miejscu gdzie konfiguruje się wyjście TV zamiast PAL ustawiasz na NTSC ustawienia zapisujesz i startujesz system takie ustawienie na moim Laptopie daje że LCD chodzi bez problemu na sterownikach Triden-a. Można jeszcze spróbować bez przestawiania biosu, kiedy zacznie ci się ładować grafika – pokaże się biały ekran, przełączyć pomiędzy wyjściami obrazu LCD; CRT; TV (przejść raz całe to kółko) u mnie robi się to kombinacją klawiszy FN+F5. Ta metoda jest dość dziwna, ale na moim laptopie działa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super tylko jesli nie mam zainstalowanego systemu linux to jak moge wejsc do katalogu etc/X11? Po zbootowaniu sie z plyty mam do wyboru tylko normalny install, rescue i jakies dodatkowe opcje. A,

probowalem ten numer ze zmienieniem w Biosie Pal-a ale nie wypaliło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wiec system w trybie tekstowym, poszło gładko ale teraz podczas włączania się wyskakuje ten sam problem.

Masz dostęp w trybie tekstowym więc zrób to w nim. zmień xorg.conf tak jak pisze Czamp, przy założeniu że kernel ma obsługę framebuffer`a...ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...