Skocz do zawartości

Problem Z Rescue !


stachu84

Rekomendowane odpowiedzi

Za licznymi radami udzielonymi mi na tym foru włozyłem plytke (_linuxa_ → Linuksa) ORT Fedora 4 i chciałem odpailic Rescue. I tez tak zrobilem. i wszystko szlo dobrze, nawet podczas instalacji nie zmienilem niczego, tylko w grubie ustawilem WinXP jako domyslnie startujacy, bo to własnie bylmoj problem. Jakie bylo moje zdziwnienie, gdy po zakonczonej instalacji pojawil sie komunikat ze w zwazku z tym ze nie nie dokonanno zadnych zmian, plik grub nie został zmodyfikowany i co ??? oczywiscie ine mam nadal do wyboru (_linuxa_ → Linuksa) ORT podczas startu kompa :/ moze macie jezcze jakies super inne rady ??? CO dalej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet podczas instalacji nie zmienilem niczego, tylko w grubie ustawilem WinXP jako domyslnie startujacy

I po to używałeś trybu rescue? Żeby zrobić zmianę w grub.conf? A nie prościej było przeedytować /boot/grub/grub.conf i w linijce "default=" wpisać odpowiedni numerek? Te numerki liczy się od zera, czyli pierwszy pojawiający się na ekranie startowym system ma nr 0, ten w drugiej linijce ma nr 1 itd.

 

A co do trybu rescue: skorzystałeś z komendy "chroot /mnt/sysimage"? Bo jeśli nie to zmiany robiłeś na virtualnym fs, który zniknął wraz z restartem po wyjściu z rescue.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...