Skocz do zawartości

Udostępniona Drukarka Na Win Xp


InIrudeBwoy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drukarkę lexmark z612 podpiętą do maszyny z win xp, jest udostępniona. Moja fedora 4 widzi tą drukarkę, skonfigurowałem to poprzez Ustawienia Systemowe -> Drukowanie. Gdy odpalam printconf-gui czyli to o czym napisałem wyżej i próbuję wydrukować strone testową cups, plik zostaje wysłany do drukowania, pyta sie czy został poprawnie wydrukowany. Słyszę jak drukarka przestawia głowicę po czym cichnie. Nie pojawia sie nic w kolejce drukowania w windowsie antomiast w (_linuxie_ → Linuksie) ORT w var/spool/cups jest lista plików które wysłałem.

 

o co biega?

jak potrzeba dodatkowych informacji to pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podstawowe pytanie czy XP ma SP2?

Jeśli tak to czy masz włączoną zaporę systemu Windows?

Jeśli tak to czy dodałeś do wyjątków port 515 (spooler)?

Jeśli nie to dodaj i wtedy sprawdź wydruk.

Poza tym na jakim sterowniku PCL czy PostScript zainstalowałeś drukarkę?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było to zainstalowane. po doinstalowaniu dzieje się to samo co wcześniej.

Ale zauważyłem coś jeszcze, nie wiem czy czasem nie działo się tak wcześniej przed instalcją usług drukowania dla unix. Dokument pojawia sie w kolejce drukowania w windowsie. Widać jak się łąduje, a potem zamiast rozpocząć sie drukować znika z kolejki i koniec. Bardzo możliwe, że działo się tak wcześniej a ja po prostu nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w logach systemu nic nie ma, żadnej wzmianki o tym, że wysyłałem coś do drukowania. zastanawiam się czy może to nie jest wina sterownika jaki mam zainstalowany w fedorze. może muszę skombinować sobie sterownik do mojego modelu drukarki?

 

no bo komunikacja między komputerami jest, między drukarką i kompem też, skoro głowice sie poruszają. Jutro poszuka mczegoś dokłądniej bo teraz jestem trochę zajęty.

 

pokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na tej stronce znajdę to czego potrzebuję

wielkie dzięki smile.gif

 

jak ruszy to dam znać

 

szlag mnie trafi chyba...nie potrafie tego uruchomić, teraz podpiąłem już bezpośrednio do laptopa i nic.

Edytowane przez InIrudeBwoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...