Skocz do zawartości

Mplayer - Film Na Drugim Monitorze


InIrudeBwoy

Rekomendowane odpowiedzi

próbuję odpalić film poprzez mplayera na zewnętrznym monitorze. używałem różnych sterowników i dawało to różne efekty:

 

-xv - na moim lcd był film, na zewnętrznym wszystko oprócz filmu, cały pulpit a tam gdzie powinien być film czarna plama. maksymalizacja działała, ale na zewnętrznym był to po prostu czarny ekran.

-x11 - obraz był na obu ekranach ale nie dało sie powiększyć obrazu...po maksymailzacji pojawiała sie czarna obwódka która, zasłaniała cały ekran a film był tego samego rozmiaru.

-gl i gl2 - działało, a obu monitorach, maksymalizacja też ale po maksymalizacj chodziło to tak wolno, że nie dało sie oglądać.

 

czy ktoś wie jak odpalic film na zewnętrznym monitorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-gl i gl2 - działało, a obu monitorach, maksymalizacja też ale po maksymalizacj chodziło to tak wolno, że nie dało sie oglądać.

 

czy ktoś wie jak odpalic film na zewnętrznym monitorze?

Chodził wolno bo pewnie nie masz wgranych sterowników od grafiki. Zainstaluj i sprawdź efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpalam film przy użyciu tego sterownika to obciąża to procesor na maksa a i tak sie tnie.

Mi się tak zachowuje jak mam nie włączony demon nvidia-glx. Jaką masz karte grafiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij do mojego podpisu wink.gif

Faktycznie masz napisane, nie zwróciłem na to uwagi.

Z tego co pamiętam to u znajomego na Radeonie i procku 64 bit nie udało się nam uzyskać poprawnego działania sterowników. Jedne gry chdziły poprawnie, drugie się zacinały. Nie pamiętam jak z mplayerem, spróbuj jeszcze innych odtwarzaczy (np. xinne).

Wybieram się dzisiaj do tego kolegi to sprawdzę działanie mplayera i wyścia gl i gl2 u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak sprawdzić czy masz włączonego demona  nvidia-glx?

2. Jak można go włączyć/wyłączyć?

Środowisko -> Ustawienia systemowe -> Ustawienia serwera -> Usługi

 

W konsoli, z konta roota, wpisujesz: system-config-services

 

4. Czy jest sens instalować stery do nvidi GeForce 2 mx

Poszukaj na stronie nvidi czy Twoja grafika jest jeszcze obsługiwana. Jeśli nie to zainstaluj legacy. Sens instalacji zależy od przeznaczenia komputera. Jeśli masz zamiar w coś grać to jak najbardziej. Do codziennego użytkowania sterowniki nie są niezbędne.

Edytowane przez Zuk87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego użytkowania sterowniki nie są niezbędne.

No u mnie nie do konca. Jak ich nie zainstaluje to mam przesuniecie obrazu. Moze i miozna by to bylo jakos podregulowac w inny spobob no ale jak pomagaja mi stery to o tyn nawet nie mysle. Dodam ze mam TNT2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego użytkowania sterowniki nie są niezbędne.

No u mnie nie do konca. Jak ich nie zainstaluje to mam przesuniecie obrazu. Moze i miozna by to bylo jakos podregulowac w inny spobob no ale jak pomagaja mi stery to o tyn nawet nie mysle. Dodam ze mam TNT2...

O tym wiem ale jak od początku nie instalujesz sterów to masz po problemie. Obraz ustawia się ręcznie lub automatycznie (mój panel LCD ma taką opcję).

Jeśli masz TNT2 to instalujesz legacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem ale jak od początku nie instalujesz sterów to masz po problemie. Obraz ustawia się ręcznie lub automatycznie (mój panel LCD ma taką opcję).

Jeśli masz TNT2 to instalujesz legacy?

Tak zgadza sie... mam automatyczne dostrajanie (rowniez mam LCD) ale czasem rodzian korzysta z windy a ja wychodze z zalozenia ze wszystko ma chodzic dobrze a nie ze kazdy ile razy zmieni system musi cos ustawiac. A taka isntalacja sterownikow wiele nie kosztuje. I tak instaluje legacy - wyjscia nie mam. Dodam ze nie pracuje na najowszym jadrze bo tam cos sa problemy ze sterami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w xine nic nie działa tak jak powinno, obraz filmu po powiększeniu okna pozostaje takiej samej wielkości.

Jednak zauważyłem, że cos nie tak jest z moimi sterownikami karty. Mam jez zainstalowane z livny i wcześniej było ok. Teraz w opisie sterownika opengl zamiast ati mam mesa. Czy tak jest poprawnie? sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze sterownikami do grafiki pod 64 bity są problemy. Poszukaj na forum postów perla, z tego co pamiętam on sobie radził z ATI. Polecam także śledzenie tego wątku, może na coś Ci się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...