Skocz do zawartości

Dsl Ciekawi Mnie Takie Połączenie Czy Jest Możliwe


Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak Standardowo jest podłączone INTERNET -- DSL -- SERWER -- SWITCH -- USERZY

 

a czy by coś takiego zadziałało ????

 

INTERNET -- DSL -- SWITCH -- SWITCH -- SERWER2 -- SWITCH -- USERZY ?????

 

Chciałbym przenieść serwer i zastanawia mnie taka możliwość

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli SERWER2 pelni role routera (tak jak SERWER w istniejacej sieci) i jest mozliwosc podpiecia DSL'a do switch'a (np po eth) - nie widze problemu.

Jesli tylko moge spytac - po co Ci 2 ze'stack'owane switche miedzy DSL'em i routerem (SERWER2)? Odleglosc?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale chyba troche przekombinowales...

Po co "ciagnac" serwer/router dwa hopy od DSL'a?

W tej konfiguracji routing dla usera podpietego do switcha "przy DSL'u" bedzie wygladal tak:

 

USER -> SWITCH1 -> SWITCH2 -> SERWER2 -> SWITCH2 -> SWITCH1 -> DSL -> INTERNET

 

Chyba domyslam sie co kombinujesz... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnego kombinowania, chce sobie ułatwić życie , modem jest u kumpla w domu wraz serwerem , i jak go nie ma to mam kłopot, chciałbym mieć serwer u mnie , i jak coś by sie z nim działało to bym tylko do pywnicy schodził smile.gif

Musiałbym sprawdzić jak się to spisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, tak to sobie (piatkowo - czyli z przymruzeniem oka...) wykombinowalem, ze Blazej chce rozprowadzic DSL'a sasiada na kilka okolicznych domkow obiecujac sasiadowi ze jeszcze na tym zarobi, a samemu miec tenze dostep gratis, pod pelna kontrola i "pod reka"...

Blisko bylem biggrin.gif

Blazej - a co do twojego "problemu" - niech sobie stoi ten serwerek tam gdzie stoi (najlepiej w ciemnej piwnicy, bez monitora, klawiatury, myszy, pod ups'em... byleby nie byl to teren "zalewowy") - po co Ci placic za prad ;-) ... zawsze mozesz zalogowac sie na niego po ssh, ftp czy innym rdp (jesli jestes fanatykiem okienek przy administrowaniu) i zrobic wszystko, wlacznie z restartem po przeinstalowaniu jajka.

Przydaje sie w takim przypadku w biosie ustawic kilka opcji, np. odpowiedzialna za automatyczny (re)start kompa np po zaniku (powrocie) zasilania, start bez klawiatury, restart bo bledzie krytycznym i takie tam podobne...

Jakis czas temu zarzadzalem w ten sposob dwuprocesorowym serwerkiem compaq'a stojacym na nieszczesnym SDI w firmie, z domu (ladne kilka kilometrow) - najpierw laczac sie z internetem po ISDN'ie pozniej po stalce... najgorzej jak padalo SDI w piatek w nocy i wisial biedak do poniedzialku, ale poza tym to byla zajefajna zabawa, musze przyznac, ze mi tego troche brakuje...

U Ciebie po sieci lokalnej powinno byc jeszcze ciekawiej... oj, chyba czas spadac do public house'a na guiness'a

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem po co Ci moze byc potrzebny twardy reset na komputerze zakopanym gdzies w piwnicy do ktorego nikt nie bedzie sie fizycznie dotykal i ktorego konfiguracja sprzetowa nie bedzie zmieniana... teoretycznie po odpaleniu powinien chodzic i tyle, ewentualny restart wywolany z poziomu systemu powinien wystarczyc...

No, ale dobra - niech Ci bedzie, powiedzmy ze bedziesz na nim mocno eksperymentowal, kompilowal wlasne jaja, podmienial stery itp i nieszczesliwie zawisnie na twardo przy starcie - mozesz np. uzyc jakiegos prostego rozwiazania opartego chociazby na przekazniku i pilocie (np pilot radiowy nazywany "przyciskiem napadowym" - w formie breloczka, zasieg 50m lub tzw "radiolinia" - nadajnik odrobine wiekszy, zasieg do 150m) - oba urzadzenia kupisz za kilkadziesiat zlotych w sklepie "elektronicznym' lub w firmie zajmujacej sie systemami alarmowymi...

Nie ma sensu opisywac szczegolow - powiem Ci tylko ze jest to bardzo proste, niezawodne i calkiem tanie :-)

... dysponujac 'chwila' mona nawet pobawic sie i skonstruowac w pelni automatycznego watchdog'a, ale to juz zupelnie inna bajka...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exbros hehe mój serwerek juz dawno ma dostęp po ssl , zadnych okienek , wszystko w konsoli smile.gif , zadnych monitorów , klawiatur , myszek i tego typu żeczy biggrin.gif

ale czasem zdaży się że nagle sie zwiesił bo grzebałem no i wtedy klops smile.gif cza latać do kumpla smile.gif

necik i tak mam za friko biggrin.gif

też zastanawiam sie za takim pilocikiem do restartu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...